Doğum sonrası adet düzensizliği neden olur ?

Bu konu Doğum sonrası adet düzensizliği neden olur hakkın da bilgiler vermektedir.

Doğum sonrası bir çok bayan da adet düzensizliği görülebilmektedir. Bu durum  bayanları endişelendirdiğin den  doğum sonrası adet düzensizliği hakkın

da bu makaleyi hazırladık. Doğum sonrası adet düzensizliği normalmidir, doğum sonrası adet düzensizliği neden olur  ? Tüm ayrıntılar yazımızın devamın da..

 

 

Doğum sonrası adet düzensizliği  neden olur sorusunun yanıtını geniş kapsamlı olarak ele alalım. Doğum sonrası kanama , ister sezeryan ister normal doğum olsun 40 gün sürer.  Bu kanama adet kanaması değildir.   Doğumdan sonra kalan kalıntıların atılması için gerekli bir kanamadır.

Doğum sonrası  ilk adet kanaması  genellikle düzenli emziren bayanlarda 6 ay sonra başlar.  Bazen bu durum 1 yılı da bulabilir.  Çok ender olarak düzenli emziren kadınlarda 6 aydan öncede adet kanamsı başlayabilir.  Düzenli emzirme olduğuğu halde adet düzensizliği olabilmektedir. Doğum sonrası bebeğini düzensiz yada hiç emzirmeyen bayanlar da   adet kanaması 3 aydan sonra başlayabilmektedir. Emzirme dönemi bittiğin de her ay düzenli olarak adet kanaması gerçekleşmektedir. Doğum sonrası adet düzensiliği bu sebepler den ötürüdür.

Doğum sonrası adet düzensizliği  , belli bir süre sonra adeti başlayan anne emzirmeye devam ediyorsa düzensizlik olabilmektedir. Bu durum da adet gecikmeleri olabilir.  Adet düzensizliği ancak emzirme sonlanın ca düzenli olur.Doğum sonrası  adet düzensizliği söz konusu ise öncelikle gebelik testi yapın.  Bazı bayanlar adet düzensizliğini tamamiyle emzirmeye bağlamaktadır. Ve gecikmenin emzirme kaynaklı düşündüğün den  gebelik olasılığını akla getirmemektedir.  Ayrıca doğum sonrası adetin başlamaması sizi gebelikten korumaz. Bu yüzden doğum sonrası uygun bir gebelikten korunma yöntemi tercih etmelisiniz.

Doğum sonrası adet başlangıcı kişiden kişiye değişebilir. Bu yüzden doğum sonrası adet düzensizliği olabilir.  Doğum sonrası homonal değişimler adet düzensizliğine yol açabilmektedir. Vücudun hormon dengesini sağlaması bir kaç ayı bulabilir. Doğum sonrası kanama önce kırmızı renkte , zamanla pembe renge dönmektedir. 

Özetle ; Doğum sonrası adet düzensizliği  emziren yada emzirmeyen bayanlarda görülebilmektedir.  Doğum sonrası adet düzensizliği  4 aydan uzun sürdü ise mutlak surette hekime muayene olunmalıdır. Doğum sonrası adet düzensizliği  emzirmeyen kadınlar da doğum kontrol hapları önerilerek tedavi edilebilmektedir. Emziren bayanlar kesinlikle doğum kontrol hapı kullanmamalıdır. 

 

2016-08-26


Doğum sonrası Anksiyete nedir ?

Doğum sonrası Anksiyete nedir ?

Doğum sonrası anksiyete bozukluğu ve depresyon hakkında bilgiler Doğum sonrası anksiyete nedir? Doğum sonrasında yoğun endişe ve panik

Doğum sonrası gebelikten korunma yöntemleri

Doğum sonrası gebelikten korunma yöntemleri

Bu konu Doğum sonrası gebelikten korunma yöntemleri hakkında bilgiler vermektedir.

Doğum sonrası hangi sorunlar görülür ?

Doğum sonrası hangi sorunlar görülür ?

Bu konu Doğum sonrası hangi sorunlar görülür hakkında bilgiler vermektedir.

Normal doğum sonrası nelere dikkat etmek gerekir ?

Normal doğum sonrası nelere dikkat etmek gerekir ?

Bu konu Normal doğum sonrası nelere dikkat etmek gerekir hakkın da bilgiler vermektedir

Saç dökülmesi neden olur ?

Saç dökülmesi neden olur ?

Bu konu Saç dökülmesi neden olur hakkın da bilgiler vermektedir.

Yumurtlamada  düzensizlik neden olur?

Yumurtlamada düzensizlik neden olur?

Hocam merhaba 3 yıllık evliyim  uzun zaman korunduk şimdi bebek istiyoruz.Bir kaç ay kendi denemelerimiz sonuç


Yorum Gönder

Etiketler :