Doğum sonrası gebelikten korunma yöntemleri

Dokuz aylık , heyecanlı süreç bitti. Artık bebeğiniz kollarınız da.  Yeni bir gebeliğin oluşmaması için  nasıl önlem alacağınızı bilmiyorsanız , makalemizi dikkatlice okumanızı öneriyoruz. Doğum yapan bir çok kadın doğum sonrası gebelikten nasıl korunacağı hakkında bilgi arayışında olur. Bildiğiniz gibi gebelikten korunmak için bir çok doğum kontrol yöntemi vardır. Hepsinin güvenirliğini etkileyen durumlarda vardır. Doğum kontrol yöntemleri gebelikten % 100 korumasa da etkinlikleri yüksektir. Doğum sonrası tekrar gebe kalmak istemiyorsanız ve size uygun doğum kontrol yöntemini merak ediyorsanız okumaya devam edin. Ayrıca konuyla ilgili soru ve yorumlarınızı bizlerle bu başlık altından paylaşabilir, sorularınıza en kısa zamanda yanıt alabilirsiniz.

 

 

 

Doğum sonrası  gebelikten korunma , gerek anne açısın dan , gerek bebeğin gelişimi açısın dan , gerekse maddi açıdan önemlidir. Yeni dünyaya gelen bebek Aileye büyük mutluluklar yaşatır. Bu mutluluğun yanı sıra maddi ve manevi sıkıntılar da beraberin de gelir. Bu yüzden bilinçli ebeveynler doğum sonrası gebelikten korunma adına , en iyi yöntemi araştırmaya koyulur. Biz de çiftlerimize  doğum sonrası gebelikten korunma yöntemlerini araştırdık ve bu makalemiz de tüm detaylara yer verdik. Doğum sonrası gebelikten korunma yöntemleri,doğum dan sonra hamilelikten korunma yöntemleri niyazımızın devamın da bulabilirsiniz…

Doğum sonrası yeni bir gebeliğin oluşmaması için bebeğin düzenli emzirilmesi gerektiği bir çok uzman tarafın dan vurgulanıyor. Fakat düzenli emzirme %100 gebelikten korumaz. Bu yüzden birliktelik esnasın da mutlaka uygun bir korunma yöntemi tercih edilmelidir. Emziren kadınlara süt korur hamile kalmazsın  tavsiyesi kesinlikle yanlıştır. Emzirme doğumdan sonra 3 ay gebelikten korur. Ve koruyuculuğu zamanla azalır. Emzirmeyen bayanlarda hamilelik riski  3 hafta, emzirenlerde ise 3 aya kadar gebelik şansı vardır. Yumurtlama olayı genellikle 3 aydan sonra başlar ve gebelik riski oluşturur. Doğum sonrası gebe kalmamak adına size uygun en doğru korunma yöntemi için hekime danışın..

Sayfamıza sık olarak doğum yaptım hangi yöntemleri uygularsam hamile kalmam gibi sorular gelmekte. Bizim tavsiyemiz öncelikle bu soruyu hekime danışmalı ve uygun  korunma yöntemi tercih edilmelidir. Gebelikten korunma yöntemleri çok. Doğum sonrası gebelikten  korunma yöntemlerini sıralarsak, spirail, prezetrvatif, doğum kontrol hapları ve 3 aylık iğnelerdir.

Bazı nedenlerden dolayı anne bebeğini emzirmiyorsa doğum kontrol hapını tercih edebilir.  Emziren bayanlar  3 aylık  iğneden faydalanabilir.Doğum dan 6 hafta sonra  spirail kullanılabilir. Şayet bir daha gebelik istenmiyorsa doğum esnasın da tüpler bağlanabilir. Bir çok bayan doğum sonrası prezervatifle korunmayı tercih eder. Kullanımı kolay ve bir çok cinsel hastalıkların bulaşmasını engelleyen prezervatif  sık tercih edilen gebelikten korunma yöntemlerinden biridir. Patlak, yırtık olması halinde gebelik riski oluşturur. Doğum sonrası gebelikten korunma yöntemlerini incelediniz. Daha sağlıklı ve güvenilir bilgiler için hekiminize danışınız..

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.