Düşükten sonra adet kanaması görmeden hamile kalabilirmiyim ?

Düşükten sonra adet kanaması olmadım Düşükten sonra adet görmeden  hamile kalanlar kalabilir miyim ? Adet olmadan hamile kalanlar var mı kadınlar kulübü hamilemiyim ‘de sorularına cevap buluyorlar.

Merhaba beyza hanım 5 haftalık bebeğimi kaybettim 3 gün süren az kanamam oldu. Lakin 1,5 ay geçmesine rağmen hala adet olmadım.B unun nedeni nedir yardımcı olursanız sevinirim. Bir de adet görmeden hamile kalabilir miyim kalmış olabilir miyim ? Kolay gelsin iyi çalışmalar

Düşükten sonra adet, düşüğün nasıl gerçekleştiğine bağlı olarak adet kanamalarında düzensizlik yaşanan süreci içerir. Bebeğin anne karnındayken gebeliğin ilk 20. haftalarında 500 gr.lık ağırlığa erişmeden gebeliğin herhangi bir nedenle bitmesine verilen duruma düşük denir. Bebeğin gelişiminin aile kararı sonucu herhangi bir nedenle sonlandırılmasına yasal tahliye denirken, gebeliğin devamında anne sağlığını tehdit edecek durumların gerçekleşmesiyle doktorlar ve aile onayıyla gebeliğin sonlandırılmasına ise tıbbi tahliye denilmektedir.

Yumurta hücresinin döllenmesinden sonra gebeliğin başladığı ve kadının gebeliğinden haberi olmadığı durumlarda, adet gecikmesinin gebelikte 4. haftaya kadar oluşan gebeliklerin %25’i düşükle sonuçlanmaktadır.

düşükten sonra ne zaman hamile kalınır
düşükten sonra ne zaman hamile kalınır

Düşükten Sonra Adet ne zaman başlar ? Düşükten Sonra Adette  Gecikme Görülür Mü?

Genel durumlarda düşük sonrası adette gecikme görülmez. Düşükten sonra kadına doktor kontrolünde kürtaj yapılır ve kürtaj işleminden 2 hafta sonra bir kanama görülür. Bu kanama adet kanaması değildir ve kürtajın gerçekleştiği 4-6 hafta içerisinde adet kanamaları düzenli bir şekilde devam eder. Düşük yapan kadında sık aralıklarla ve kişiye göre değişen durumlarda kanamalar şiddetini arttırarak görülebilir. Düşük yapan kadınlar kürtajdan 2 hafta sonrasına kadar ve kanamaları durana kadar cinsel ilişkide bulunmamalıdır. Bu enfeksiyon kapma risklerini arttırarak doğum ateşi gibi havale geçirebilecekleri durumun tesir etmesini sağlar. Rahim içi koruma kullanan kadınlar da kürtajdan sonra doktora başvurarak bunu çıkartmalı ve antibiyotik kullanmalıdırlar. Bu durumda da enfeksiyon riski yüksek olduğundan önlem alınmalıdır.

Düşükten sonra ilk adet ne zaman adet olunur

Düşükten Sonra Adet Düzensizliğinin Süresi Nasıldır?

Hamile olmayan normal bireylerin adet dönemindeki gibi kürtaj süresindeki kanamalar durduğu hâlde, 21 günden kısa 35 günden uzun süren adet süresi anormal sayılmaktadır. Yine kanamaların arttığı, iki adet kanaması arasında lekelenmelerin görüldüğü durumlarda doktora başvurulmalıdır.

Adet düzensizliği, kürtaj esnasında rahimde kaynaklanan diğer hastalıklara bağlı olarak gerçekleşen kanamalarda vuku bulabileceği gibi, kişinin yaşı, kanama miktarı ve doğurganlık süreleri göz önünde bulundurularak tespit edilebilmektedir. Kürtajdan sonra adet kanamalarında normal süreçten fazla kanama gerçekleşiyor ve kanama süresinde aksamalar sık olarak yaşanıyorsa mutlaka kadın hastalıkları uzmanına görünmelisiniz.

Düşükten sonra adet görmeden hamile kalanlar hamile olabilir miyim ?

Cevap tabiki evet arkadaşlarım. Yani siz düşük yaptıktan sonra aradan 45 gün geçti ve adet olmayı düşünüyorsunuz ama bakıyorsunuz ki adet hiç olmadınız merak ediyor doktora gidiyorsunuz hamilelik belirtileri var ya da yok ama bi bakıyorsunuz ki hamilesiniz. Tamamda bu nasıl olabilir adet olmadan nasıl hamile kalabilirim ? Düşük yaptıktan sonra vücut akabinde hamilelik olmadığı için yaklaşık olarak 10-20 gün içinde tekrar yumurta üretmeye başlar. Dolayısı ile birliktelik te yaşamış iseniz gayet doğal olarak hamile kalmış olabilirsiniz.

Düşükten sonra sonra ne zaman hamile kalınır ?

Kürtajdan sonra hamilelik süreci için genele kadınlarımız regl olmayı bekliyorlar. Regl düzene girsin ve bu içimdeki ” kürtaj ” olayını sindirip hamile kalayım diye düşünüyorlar. Bu, gayet normal bir durumdur. Düşükten sonra ne zaman hamile kalınır sorusunun cevabı aslında sizde. Ne zaman kendinizi hazır hissediyor iseniz o zaman hamile kalabilirsiniz. Çok fazla takıntılı olmamakta yarar var. Bu düşük oldu ise bi daha hamile kalırsam yine düşük olur düşüncesinde olmamanız gerekiyor kızlar.

Düşükten sonra adet kanaması görmeden hamile kalabilirmiyim ?

Düşükten sonra ne zaman hamile kalınır kaldınız KADINLAR KULÜBÜ HAMİLEMİYİM 

blank

17 thoughts on “Düşükten sonra adet kanaması görmeden hamile kalabilirmiyim ?

 • blank
  Kasım 14, 2016 tarihinde, saat 9:34 am
  Permalink

  Merhaba doğum sonrası adet döngüsü değişime uğrar. Öyle rast gele ilaç tavsiyesi olmaz. Hekime görünüp muayene olun.Hekim tavsiyesi olmadan da ilaç kullanmayın..

 • blank
  Kasım 13, 2016 tarihinde, saat 10:19 pm
  Permalink

  3 aydır doğum yaptım adet olmadim daha adet olmak icin hap önerirsiniz

 • blank
  Şubat 17, 2015 tarihinde, saat 10:42 am
  Permalink

  Sorunuz yanıtlandı

 • blank
  Şubat 17, 2015 tarihinde, saat 10:41 am
  Permalink

  Bakın bunca soru arasında önceki sorunuz ne bilmiyorum Mensinizde gecikme varsa 3 günlük test yapın

 • blank
  Şubat 16, 2015 tarihinde, saat 6:31 pm
  Permalink

  Tskkr ederim cvp için peki 5gun içinde belirti olabilir mi yoksa psikolojik olabilir mi bulantıları adette görmediğim için nasıl anlarim bilmiyorum kanamanın olması için ne yapmalıyım hamile kalmak istemiyorm

 • blank
  Şubat 16, 2015 tarihinde, saat 2:09 pm
  Permalink

  Tskkr ederim cvp için peki 5 gün içinde belirti olabilir mi yoksa psikolojik olabilir mi bulantilarim adette görmediğim için nasıl anlarım bilmiyorum kanamanın olması için ne yapabilirim hamile kalmak istemiyorum

 • blank
  Şubat 16, 2015 tarihinde, saat 10:33 am
  Permalink

  Gebelik oluşabilir emzirdiğiniz için biraz daha ihtimal düşük

 • blank
  Şubat 15, 2015 tarihinde, saat 11:04 pm
  Permalink

  2ay oldu doğum Yapalı prezervatif kullaniyoz 5gun önce ilişkiye girdk prezervatifin yirtildigini gordk hemen lavaboya kaçtım meni dışarı aktı bi kacgundur midem bulaniyo korkuyorum hamile olabilir miyim bebeğimi emziriym ama arada mamada veriyim lütfen cvp atib

 • blank
  Aralık 25, 2014 tarihinde, saat 11:30 am
  Permalink

  Korunmalı birliktelik yaşamışsınız gebelik söz konusu olmaz

 • blank
  Aralık 24, 2014 tarihinde, saat 8:23 pm
  Permalink

  “”kız arkadaşımla ilişkiye girdik ben prezervatif kullandm kontrolde ettim delik değildi ve kız arkadaşımın adeti dün gelmesi gerekiyorsu bugün akşam oldu hale gelmedi korku yaşıyor hamile kalma olasılığı nedir””

 • blank
  Aralık 16, 2014 tarihinde, saat 10:06 am
  Permalink

  Doktorunuzun verme sebebine bağlı .Doktorunuzla durumunuz hakkında istişare edin..

 • blank
  Aralık 16, 2014 tarihinde, saat 9:00 am
  Permalink

  Beyza diyor ki:
  15 Aralık 2014, 12:31
  Merhaba Gebelik istendiği zaman bu ilacın kullanılmaması gerekiyor.Mens söktürücü ,aşırı mens kanaması tedavisinde kullanılıyor..

  Merhaba bu Yazıyı okudum. Bende soru işareti oluştu. Benim sorum şu; ilk tüp bebek tedavisinde başarısız olduk.
  Doktorum bana dhea biosteron 3 aylık kullanma tedavisi verdi. Ben hamile kalmak istiyorum bu ilacı kullanmamam mı gerekiyor. Teşekkür ederim.

 • blank
  Aralık 15, 2014 tarihinde, saat 12:31 pm
  Permalink

  Merhaba Gebelik istendiği zaman bu ilacın kullanılmaması gerekiyor.Mens söktürücü ,aşırı mens kanaması tedavisinde kullanılıyor..

 • blank
  Aralık 10, 2014 tarihinde, saat 6:01 pm
  Permalink

  Vajina yapısı nedniyle ıslaktır akıntı sarı ,yeşil olmadığı müddetçe sorun teşkil etmez + ovülasyon gerçekleştiğinde vajinal salgı artar

 • blank
  Aralık 10, 2014 tarihinde, saat 6:00 pm
  Permalink

  Merhaba dış gebelik belli aralıklarla yapılan hcg + doktor kontrolüyle anlaşılır.Keseyi gebeliğin 5-6 cı haftasında görürsünüz

 • blank
  Aralık 10, 2014 tarihinde, saat 12:28 pm
  Permalink

  MERHABA,bende polikistikover vardı ve temmuzdan kasıma kadar glikofen kullandım.ve şimdi 6 aralıkta evde test yaptığımda ikinci çizgi çıktı ama az belirgindi.Doktora gittiğimde bhcg 12.39 çıktı doktor kimyasal gebelik v.s dedi progestan verdi benim isteğim üzerine … 48 saat geçsin tekrar bhcg yaptır dedi dün akşam yaptırdığımda 59.79 çıktı kese ne zaman oluşur ve benim dış gebelik olma ihtimali varmı kendimi iyi hissediyorum be leke v.s hiç bişim yok.Yardımcı olun lütfen acil

 • blank
  Aralık 10, 2014 tarihinde, saat 11:35 am
  Permalink

  adet öncesi neden beyaz akıntı gelir? acaba hamilelik belirtisi mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.