Ella hapla hamile kalmak mümkünmü?

Bu konu Ella hapla hamile kalmak mümkünmü hakkında bilgiler vermektedir.

Geçmişten günümüze gelen  doğum kontrolünü sağlayan bir çok yöntem vardır.  Bu yöntemler kişilerin bakabilecekleri kadar çocuk sahibi olmasını sağlar.

Doğum kontrol yöntemlerindeki amaç istenmeyen gebelikleri önlemektir.

 

 

 

Sayfamıza hergün gebelik isteyenler kadar gebe kalmak istemeyenler tarafından  sorular gelmektedir. Bu sorulardan sıklıkla aldıklarımız  genellikle ertesi gün hapı olarak bilinen ella ilaç hakkındadır . İlişki den 3 saat sonra ella kulandım hamile kalırmıyım , ella kullandım adet olmadım hamilemiyim , ella adet düzensizliği yaparmı , ella hap ile hamile kalma olsılığı nedir gibi sorular ziyaretçilerimizin bize sıklıkla yönlerdikleridir. Sorulan her bir soruya sırasıyla bu makalemizde  cevap vericez.

Ella hap korunmasız birliktelik sonrası istenmeyen gebelikleri önlemek için kullanılan güvenirliği %85-90 olan acil korunma yöntemlerinden biridir. Gebeliği maalesef % 100 engellememektedir. Sorulan sorular kadar ella hap ile ilgili eleştiriği niteliğinde yanıtlarda alıyoruz. Ella kullanıcıların bir kısmı bu hapı kullandığı halde hamile kaldığını  iddia ediyor .

Ella hapla gebeliği önlemek için  ilişkiden  hemen sonra ilacı almalısınız. %99 luk sonuç almak için ilacı zamanında kullanmanız gerekir. Ella hap kullanımı sonrası 100 kadından 1 - 2  si gebe kalabilmektedir. Ella hap 120 saat (5 gün) geçmeden ağız yoluyla  alınmalıdır.

Ella hapı kullandıktan sonra mide bulantısı , gögüslerde ağrı,hassasiyet, kusma, halsizlik,yorgunluk başdönmesi   olabilir. Ella hapı aldıktan sonra kusma olursa ilacın etkisi koruyuculuğu ortadan kalkmaktadır. Ella hapı kullandıktan sonra tekrar bir ilişki söz konusu olucaksa prezervatifle korunun. Öncesi alınan ilacın sonraki ilişkiye etkisi olmayabilir.

Ella hap kullanımı sonrası aldığımız sorulardan anladığımız üzere kadınların çoğunda adet gecikmesi , adet miktarının azalması , yada lekelenme görülmeketdir.  Şayet ella hap kullanımı sonrası adetinizde  gecikme olursa mutlaka test yapın. Hmailelik söz konusu olabilir.  Ella hapın aynı adet döngüsünden birden fazla kullanılması tavsiye edilmemektedir. İstenmeyen gebelilkler için mutlaka daha etkili  bir korunma yöntemi tercih etmelisiniz. Aynı adet döngüsünde birden fazla ella hap kullanmak , hormonları bozabilir adet düzensizliğine yol açabilir.  Ella hap ile ilgili makalemizi incelediniz. Ella hap ile ilgili sorularınızı bizlere bu başlık altından yönlendirebilir , sorularınıza en kısa zaman da yanıt alabilirsiniz.

2017-01-10


Hamile kalmak için ne yapmalı?

Hamile kalmak için ne yapmalı?

Bu konu hamile kalmak için yapılması gerekenler hakkında bilgiler vermektedir.

Hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım ?

Hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım ?

Bu konu hamile kalmak istemeyenler için korunma yöntemleri hakkında bilgiler içermektedir.

Hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım ?

Hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım ?

Bu konu Hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım hakkında bilgiler vermektedir

Ateş Ölçme Yöntemi İle Hamile Kalmak

Ateş Ölçme Yöntemi İle Hamile Kalmak

Ateş ölçme yöntemi nedir ?  Nasıl uygulanır ? Nasıl Yapılır ? Sorularınıza bu yazımızda cevap bulacağınızı

Hamile kalmak için pozisyon önemlimi?

Hamile kalmak için pozisyon önemlimi?

Sayfamıza anne olmak isteyen bir çok bayan tarafından sorulan sorulardan biride hamile kalmak için pozisyon önemlimi,aldığığım

Hamile kalmak için altın tavsiyeler

Hamile kalmak için altın tavsiyeler

Bu konu hamile kalmak için altın tavsiyeler hakkın da bilgiler vermektedir.


Yorum Gönder

  1. Mavi diyor ki:(29 Ocak 2017 11:13)

    Aralik 28 de bi birlikteligimiz oldu ve birliktelikten bir gün sonra ella kullandim adetim bir iki gün önce oldu ocak 16 da 22 sinde tamamen bitti ve ocak 28 de aksam agrilarla bulantiyla birden yeni adet olur gibi degilde adetmiste bitmeden son kanama olur gibi birden oldu ve gitti bidahada olmadi hamile olma ihtimalim varmidir?

    1. Site Yönetimi diyor ki:(30 Ocak 2017 07:25)

      Beklenen mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konuus değil ama tedbiren yinede test yapın..

Etiketler :