Emzirme döneminde hurma tüketmek sütü artırırmı ?

HURMA SÜTÜ ARTTIRIR MI SÜT YAPAR MI ÇOĞALTIR MI YARARLARI NELERDİR ?

Doğumu ramazan ayına gelen anne adaylarımız çok şanslı.Niye diye sorarsanız ; bebeğin sağlıklı gelişimi için anne sütü önemli bir besindir.Bir çok annenin sütü bebeği için yetersiz olabilir.Yada besleyici özelliği az olabilir.Bu yüzden  hurmanın bolluğunun yaşandığı ramazan ayında  anne adaylarımızın  bol hurma tüketmesini öneriyoruz. Hurmanın anne sütü üzerindeki etkisi,emzirme döneminde hurma tüketme nin önemi yazımızın devamın da.

Emzirme dönemi anne adayları için hem keyifli hem de stresli bir süreç.Anne adayı bebeğiyle en güzel iletişimi emzirirken kurar.Bebeğini emziren anne ,sütünün yeterli olup olmadığını ,bebeğinin yeterli beslenmediğini düşünebilir.Bizim anne adaylarımıza tavsiyemiz sütünüzün kıvamınını,besleyici  özelliğini artırmak için bol hurma tüketmeleri..

Doğum Sonrası Bilmeniz Gerekenler

Emziren anneler için sayısız beslenme listeleri internet ortamın da var.Hepsi birbirinden faydalı besin önerileri ile dolu.Lakin öyle bir besin varki tüm listeyi tek başına alt edicek nitelikte.Bu mucizevi besin hurma.Kuranda pek çok ayette bahsi geçen, hurma ,cennet nimetleri arasında dır.Yapılan araştırmalar,her geçen gün  faydaları keşfedilen hurmayı, hem gıda hem de ilaç olarak kullanılan bir besin haline getirmiştir.Yeni doğum yapmış kadınlar hurmayı tükettiği zaman hem kaybettikleri kanı  tekrar kazanıyor hemde bebekleri için kaliteli süt üretimi yapıyor.

 

Hurmanın anne sütü üzerindeki etkisi ayetlerle cevap buluyor.

HURMANIN İSLAMDAKİ YERİ HURMA İLE İLGİLİ MERYEM SURESİ

Hurma ile ilgili meryem suresini hatırlatalım ;Derken doğum sancısı onu bir hurma dalına sürükledi. Dedi ki: “Keşke bundan önce ölseydim de, hafızalardan silinip unutuluverseydim.” Altından (bir ses) ona seslendi: “Hüzne kapılma, Rabbin senin alt (yan)ında bir ark kılmıştır.” Hurma dalını kendine doğru salla, üzerine henüz oluşmuş-taze hurma dökülüversin.” Artık, ye, iç, gözün aydın olsun… (Meryem Suresi, 23-26) Görüldüğü üzre yüce yaradan hz meryeme hurma yemesini bildirmesinin hikmeti vardır.

Gaz sancısı olan bebeğe ne iyi gelir çözüm yok mu ?

Hurma  oksitosin  maddesi barındırdığından doğumu kolaylaştıyor.Günümüzde oksitosin   doğumu kolaylaştırmak adına kullanılan bir ilaçtır.Kuranda  hurmanın faydaları 14 asır önce işaret edilmiştir. Görüldüğü gibi modern tıp ancak günümüzde hurmanın faydalarını tespit edebilmiştir.

Bebeklerde gaz nedenleri ve tedavisi

HURMANIN YARARLARI NELERDİR ?

Hurma  DNA ları  ve hücreleri yenilmekte antioksidan özelliği ilede vücudu temizlemektedir.Vitamin minarel ve sağlık açısından bir çok elementi bünyesinde barındırıan hurma bağışıklık sisteminide kuvvetlendirir.Kanser hastalığına yakalanma riskini azaltan selenyum açısından da zengin bir şifa kaynağı olan hurmayı gerek doğum yapacak kadınların gerekse emzirme döneminde olan kadınların tüketmesi çok faydalıdır.Emzirme döneminde  hurma  tüketmek bebeğinizin gelişimi için bir çok vitamin ve minarelin anne sütü aracılığı ile bebeğinize geçişini sağlar.Emzirme döneminde hurma tüketme nin ,anne sütünün artışında ne denli etkili olduğu görülecektir.

 

Normal doğum sonrası nelere dikkat etmek gerekir ?

blank
blank

3 thoughts on “Emzirme döneminde hurma tüketmek sütü artırırmı ?

 • blank
  Ocak 28, 2020 tarihinde, saat 2:32 am
  Permalink

  Evet başka bir şey de sizlere önerebilirim. Bu migroslarda ve diğer bütün büyüz mağazalarda arpa suyundan yapılmış içecekler var maltana diye onları da kesinlikle tavsiye ediyorum anne sütünü inanılmaz derecede arttıracaktır. Hazırlayacağınız az eşki süzme yoğurdu dere otu ile karıştırıp üzerini az bişey de halis zeytinyağı ile süsleyin tüketirseniz de anne sütünün arttığnı göreceksiniz. Tecrübe ile sabittir 🙂

 • blank
  Ocak 28, 2020 tarihinde, saat 2:31 am
  Permalink

  Hastalığım dört gün geçti kan testi yaptırdım 13.6 çıktı bir hafta oldu halen daha hasta olmadım gebelik testi ettirdim sonuç negatif çıktı sizce hamilemiyim ? Bir de kız kardeşim yeni doğum yapmıştı acaba hurmayı tüketsin mi diye sorcaktım ama görüyorum ki islamda da yeri varmış kullanacağız teşekkür ediyoruz.

 • blank
  Haziran 26, 2016 tarihinde, saat 6:43 pm
  Permalink

  Testiniz nasıl negatif baya gebelik lehine.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.