Erken beyazlayan saçlar için öneriler

Gerek kadınlar gerekse erkekler için saç önemli bir unsur. Erken beyazlayan saçlar  görsel açıdan  , bir çoğumuzu endişelendiren bir durumdur. Yazımızın devamın da  erken beyazlayan saçlar hakkında ki detayları bulacaksınız..

 

 

Saçın şekli , rengi, kişinin yüzüne ifade katar. Yanlış saç modeli, kesimi , rengi sizi doğru yansıtamayabilir. Özellikle erken beyazlayan saçlar sizi daha olgun gösterebilir. Neyseki günümüz de erken beyazlayan saçlar için çözüm önerileri mevcut. Peki erken beyazlayan saçlar için ne yapmalı , erken beyazlayan saçlara ne iyi gelir ? Tüm çarpıcı detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Erken beyazlayan saçlar genetik olabildiği gibi, stres gibi nedenlerden de beyazlayabiliyor. Bunların dışında yaşa bağlı olarak zamanla saçlar beyazlamaya  başlar. Kimisi için erken beyazlayan saçlar karizmatik gelse de , kimisi için de sorun olabiliyor. Görsel manada sorun olan beyaz saçlar  , melanin adlı pigment üretimi sonlandığı zaman ortaya çıkmaktadır. Melaninin alışkanlıklara bağlı olarak azala bilmektedir. Özellikle B 12 vitamin eksikliğini örnek gösterebiliriz..

Erken beyazlayan saçlar  genelde , sigara içmek, alkol tüketmek,  uyuşturucu kullanmak, zayıf beslenmek , aşırı kahve tüketmek, aşırı baharatlı yemek tüketmek, stre,genetik ve duygusal  problemlerden kaynaklanabilmektedir. Özellikle aşırı depresyon geçirenlerde saç beyazlaması görülmektedir..

Erken beyazlayan saçlar için doğal yöntemleri uygulayarak elveda diyebilirsiniz. Vereceğim öneriler hem saç beyazlamasını önleyecek , hemde saçlarınıza parlaklık kazandırarak sağlıklı uzamasını sağlayacaktır.

Saç beyazlaması için soğan suyu çok etkili. Soğanları rendeleyip suyunu çıkarmak iin sıkıyorsunuz. Ve saç derinize tatbik ederk 15 dk bekleyip duruluyorsunuz. Bir diğer uygulama avakado . Avakado içeriğindeki yüksek E vitamini ile saçlarını hem besleyecek, hem nemlendirecek hemde beyazlamasını engelleyecektir.  Avakadonun içini kaşıkla alıp  ezin ve saçlarınıza tatbik edin 15 dk bekledikten sonra yıkayıp durulayın. Bunların yanısıra, ceviz yaprağı, adaçayı  ve kına da saç beyazlamasına iyi gelmektedir. Ceviz yapraklarını kaynatıp suyunu saçlarınıza uyguluyorsunuz. Düzenli uyguladığınız taktirde beyaz saçlara bu yöntemlerle elveda diyebilirsiniz. Verdiğimiz öneriler saçın beyazlamasını önlemenin yanın da, parlak güçlü , ve nemli olmasını sağlamaktadır. Erken beyazlayan saçlar için doğal yöntemleri sizlerle paylaştık. Konu ile ilgili sorularınızı bize bu başlık altından yönlendirip en kısa sürede yanıt alabilirsiniz..

blank

6 thoughts on “Erken beyazlayan saçlar için öneriler

 • blank
  Ocak 3, 2017 tarihinde, saat 12:44 pm
  Permalink

  Doktorunuz size bilgi  vermiştir. Bizim ultrasonla inceleme yada tetkitle değerlendirme yapma gibi bir olanağımız yok. 

 • blank
  Ocak 3, 2017 tarihinde, saat 11:33 am
  Permalink

  Ben şuanda 9 haftalık oldum Dr. İlk gittiğimde kesede görülmedi ama şimdi kese çok ufak bebek hala yok nedeni nedir

 • blank
  Ocak 2, 2017 tarihinde, saat 7:02 am
  Permalink

  Değeriniz gebelik lehine değil.. Nasıl 7 haftalık gebesiniz değerimi yanlış yazdınız ?

 • blank
  Ocak 1, 2017 tarihinde, saat 5:42 am
  Permalink

  Sat 10-14 beta hcg 01 aralıkta baktirdim 0.1 çıktı aralık ayında adet gecikmemle Dr gittim idrar tahlili yaptı pozitif iki hafta sonra gel kalp atısına bakalım dedi benim şimdi sorum şu Dr göre ben 7 hft hamileyim ama ben 1 inde test yaptırdım yoktu sizce geç döllenme olabilir mi?? Bi hafta daha beklicz kalp atışı için teşekkürler

 • blank
  Aralık 22, 2016 tarihinde, saat 9:11 am
  Permalink

  Merhaba, hekimler tarafından  gereken bilgiler size verilmiş . Sağlıksız Gebeliğiniz sonlanacak. Çok geçmiş olsun .

 • blank
  Aralık 22, 2016 tarihinde, saat 8:45 am
  Permalink

  İyi günler 12 haftalık hamileyim 8. Haftada gittiğimde dr bana bebeğin gelismedigini 12 hafta da tekrar gelmemi söyledi kalp atışı yoktu buarada bu hafta tekrar gittim kesede bebek yok denildi yaşım 39 ilk gebeligim oluyor hafif lekelenmemde var baska dra gittim su an bi hafta beklememi söyledi progesteron hap verdi bi hafta sonunda kanmam olursa gebeligin sonlanacagini söyledi yardımcı olursanız sewinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.