Erken beyazlayan saçlar için öneriler

Bu konu Erken beyazlayan saçlar için öneriler hakkın da bilgiler vermektedir..

Gerek kadınlar gerekse erkekler için saç önemli bir unsur. Erken beyazlayan saçlar  görsel açıdan  , bir çoğumuzu endişelendiren bir

durumdur. Yazımızın devamın da  erken beyazlayan saçlar hakkında ki detayları bulucaksınız..

 

 

Saçın şekli , rengi, kişinin yüzüne ifade katar. Yanlış saç modeli, kesimi , rengi sizi doğru yansıtamayabilir. Özellikle erken beyazlayan saçlar sizi daha olgun gösterebilir. Neyseki günümüz de erken beyazlayan saçlar için çözüm önerileri mevcut. Peki erken beyazlayan saçlar için ne yapmalı , erken beyazlayan saçlara ne iyi gelir ? Tüm çarbıcı detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Erken beyazlayan saçlar genetik olabildiği gibi, stres gibi nedenlerden de beyazlayabiliyor. Bunların dışında yaşa bağlı olarak zamanla saçlar beyazlamaya  başlar. Kimisi için erken beyazlayan saçlar karizmatik gelse de , kimisi için de sorun olabiliyor. Görsel manada sorun olan beyaz saçlar  , melanin adlı pigment üretimi sonlandığı zaman ortaya çıkmaktadır. Melaninin alışkanlıklara bağlı olarak azalabilmektedir. Özellikle B 12 vitamin eksikliğini örnek gösterebiliriz..

Erken beyazlayan saçlar  genelde , sigara içmek, alkol tüketmek,  uyuşturucu kullanmak, zayıf beslenmek , aşırı kahve tüketmek, aşırı baharatlı yemek tüketmek, stre,genetik ve duygusal  problemlerden kaynaklanabilmektedir. Özellikle aşırı depresyon geçirenlerde saç beyazlaması görülmektedir..


Erken beyazlayan saçlar için doğal yöntemleri uygulayarak elveda diyebilirsiniz. Vereceğim öneriler hem saç beyazlamasını önleyecek , hemde saçlarınıza parlaklık kazandırarak sağlıklı uzamasını sağlıyacaktır.

Saç beyazlaması için soğan suyu çok etkili. Soğanları rendeleyip suyunu çıkarmak iin sıkıyorsunuz. Ve saç derinize tatbik ederk 15 dk bekleyip duruluyorsunuz. Bir diğer uygulama avakado . Avakado içeriğindeki yüksek E vitamini ile saçlarını hem besleyecek, hem nemlendirecek hemde beyazlamasını engelliyecektir.  Avakadonun içini kaşıkla alıp  ezin ve saçlarınıza tatbik edin 15 dk bekledikten sonra yıkayıp durulayın. Bunların yanısıra, ceviz yaprağı, adaçayı  ve kına da saç beyazlamasına iyi gelmektedir. Ceviz yapraklarını kaynatıp suyunu saçlarınıza uyguluyorsunuz. Düzenli uyguladığınız taktirde beyaz saçlara bu yöntemlerle elveda diyebilirsiniz. Verdiğimiz öneriler saçın beyazlamasını önlemenin yanın da, parlak güçlü , ve nemli olmasını sağlamaktadır. Erken beyazlayan saçlar için doğal yöntemleri sizlerle paylaştık. Konu ile ilgili sorularınızı bize bu başlık altından yönlendirip en kısa sürede yanıt alabilirsiniz..

2016-09-06


En erken gebelik belirtileri nelerdir?

En erken gebelik belirtileri nelerdir?

Bu konu en erken gebelik belirtileri nelerdir hakkın da bilgiler vermektedir.

Erken doğum riski olanlar ne yapmalı ?

Erken doğum riski olanlar ne yapmalı ?

Erken doğum riski olanlanlar neler yapmalıdır erken doğum riski nasıl anlaşılır ve ne zaman başlar ?   Sağlıklı

En erken gebelik belirtileri nasıl oluyor ?

En erken gebelik belirtileri nasıl oluyor ?

Bu konu En erken gebelik belirtileri nasıl oluyor hakkında bilgiler vermektedir .

Hamilelik Belirtileri En erken ne zaman belli olur ?

Hamilelik Belirtileri En erken ne zaman belli olur ?

Hamilelik belirtileri ne zaman belli olur ? Hamile olduğumuzu ne zaman anlarız ? Gebelik ne zaman başlar

Erken Gebelik Belirtileri hakkında bilmeniz gerekenler

Erken Gebelik Belirtileri hakkında bilmeniz gerekenler

En erken hamilelik belirtileri ne zaman ortaya çıkar ? Hamile olduğumu en erken ne zaman  ve

En erken hamilelik belirtisi aşerme ne zaman başlar?

En erken hamilelik belirtisi aşerme ne zaman başlar?

Erken gebeliğin normal belirtisi olan aşerme hakkında sayfamıza çok sayıda soru geliyor.Mens tarihim geçmedi aşeriyorum hamilemiyim,aşerme


Yorum Gönder

Etiketler :