Ertesi gün hapı kullananlar kadınlar kulübü hamilemiyim

Ella Ertesi gün hapı kullanan kadınlar kulubü hamilemiyim sitesinde tüm bilgiler

Ertesi gün hapları , genellikle korunmasız cinsel ilişki veya başarısız doğum kontrolü yöntemi olduğun da kullanılan bir ilaçlardır. Bu ilaçları genelde gebe kalmak istemeyen kadınlar kullanır. Genç kızlarda da kullanımı yaygındır. Ertesi gün hapları ile ilgili gher gün sayısız sorular almaktayız. Bu sorulardan bazıları ; Partnerimle ilişkiye girdim hemen ertesi gün hapı aldım hamile kalırmıyım ? Korunmasız ilişki sonrarı ertesi gün hapı aldım adetim gecikti hamilemiyim ?

Ertesi gün hapları % 100 koruma sağlamaz. Öncelikle bunu belirtelim. Şayet gebe kalmak istemiyorsanız daha etkili korunma yöntemlerini tercih edin. Ertesi gün hapları gebeliği önlemede %85-90 başarıldır. Ertesi gün hapı kullanlarda gebelik görülebilmektedir.Korunmasız cinsel ilişkiyi takiben veya bilinmeyen veya kontraseptif başarısızlıktan şüphelenilen durumda eretsi gün hapını kullanabilirsiniz. Ama demnin de belirttiğimiz gibi ertesi gün hapının iyi bir koruma sağlamadığını yineleyelim.

Ella Ertesi gün hapı kullanan kadınlara sorular cevaplar

 

Ertesi gün hapı kusma ve ishal

Ertesi gün hapını yuttuktan sonra kusma ishal gibi durumlar söz konusu olursa ilaç etkisini kaybedecektir. Bir çok kullanıcı bu komplikasyonları yaşamakatdır ve sonuç itibari ile gebe kalabilmektedir. Ertesi gün haplar her gün sürekli kullanılmaz. Sürekli kullanıldığı taktirde hormonlarınızı bozabilir buda düzensiz dönemlere yol açabilir. Kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan ertesi gün hapını kullanmayın.

Ertesi gün hapını ne zaman yutmalıyım ?

Ertesi gün hapını ilişkiden sonra 72 saat için de kullanmanız gerekir.Ertesi gün hapını ne kadar çabul alırsanız o kadar etkili olucaktır.

Ertesi gün hapı yuttum adet olmadım hamilemiyim ?

Ertesi gün hapını kullandıktan sonra adet gecikmesi yaşıyorsanız mutlaka test yapın. Çünkü bu haplar kullanıldığı halde gebelik oluşabiliyor.

Hangi durumda ertesi gün hapı kullanılır ?

İlişki esnasın da prezervatif yırtılırsa, rahim içi araç yerinden oynarsa, doğum kontrol hapı alımı unutulursa ve korunmasız cinsel ilişki söz konusu olduysa ertesi gün hapı kullanılabilir.

Errtesi gün hapı şüpheli ilişki sonrası olabildiğince erken alınmalıdır. Adet döngüsünün herhangi bir zaman dilimin de ertesi gün hapı kullanılabilir. Ertesi gün hapları reçetesiz olarak satılabiliyor. Her hangi bir eczaneden bu haptan temin edebilirsiniz. Ertesi gün haplarının en sık yan etkileri kusma, mide bulantısı,düzensiz kanamalardır. Ertesi gün hapları normal doğum hapları gibi çok etkili değildir. Birincil doğum kontrol yönteminiz ertesi gün hapı ise bu gebelikten iyi korunduğunuz anlamına gelmez. Hamile kalmamak için etkili bir doğum kontrol yöntemi uygulamanızı öneriyoruz.

Ertesi gün hapı kullananlar kadınlar kulübü hamilemiyim” için 2 yorum

 • Şubat 3, 2020 tarihinde, saat 9:14 pm
  Permalink

  26 ocakta yuzeysel iliskim oldu ve 27 ocakta ertesi gun hapi ictim 1 subatta kanamam basladi ve uc gudnur az da olsa var kirmizi lekelenme bu n ekadar surer ayrica korkumdan ictim bosu bosuna dis gebelik dusuk alakasi yoktur dimi

  Yanıtla
  • Şubat 4, 2020 tarihinde, saat 11:54 pm
   Permalink

   Selamlar Selena, Hayır durumun dış gebelikle vs uzaktan yakından alakası yok. Bu tür düşük haplarını kullandıktan hemen sonra genelde 1-3 günü içinde adet olursunuz. Bu normal bir durum. Hamilelik ise zaten söz konusu kesinlikle değil başka sorularınız olur ise lütfen çekinmeden gönderin bize. Sevgiler.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.