gebe

Ertesi gün hapı kullananların merak ettikleri sorular

Ella Norlevo Ertesi gün hapı kaç para kanama olmazsa ne yapılmalı hangi saatler arasında kullanılmalı, ilişkiden ne kadar

süre sonra alınmalı ? Ertesi gün hapının ayda 1 kereden fazla kullanımı bazı sakıncalar yaratmaktadır; Ertesi gün hapı progesteron hormonu içermektedir ve doz aşımında ciddi kanamalarla sonuçlanacak hormon bozukluklarına neden olabilir. Eğer ertesi gün hapına ayda 1 defadan daha sık ihtiyaç duyuluyorsa, gebeliği engellemek için diğer doğum kontrol yöntemlerinden (prezervatif, doğum kontrol hapı, rahim içi araç yani spiral vb.) birine kullanmanız gerekmektedir. Doğum kontrol yöntemlerinden herhangi birini kullanmaya başladıktan sonra herhangi bir şekilde kullandığınız yönteminizin etkisinden şüphe duyduğunuz zamanlarda (örneğin prezervatifin yerinden çıkması veya patlaması, doğum kontrol hapının unutulması gibi) yine ertesi sabah hapı kullanabilirsiniz

.norlevo

Ertesi gün hapını aynı ayda ikinci kez kullanmam gerekirse ne yapacağım? Ertesi gün hapını o ay içinde 1 kez kullanmışsanız mutlaka sonrasında herhangi bir doğum kontrol yöntemi (prezervatif) ile korunmaya devam etmelisiniz. Eğer ertesi gün hapına tekrar ihtiyaç hissederseniz, aynı ay içinde ikinci kez kullanmadan önce mutlaka hekiminize veya eczacınıza danışmalısınız.

Bir ay içinde bilmeden&unutarak birden fazla kez kullandım. Şimdi ne yapıcağım? Ertesi gün hapı progesteron hormonu içerir. Doz aşımında vücutta şişlikler, memede hassasiyet ve kanama bozuklukları görülebilir.Bu yan etkiler içinde en önemlisi kanama bozukluğudur. Nadiren de olsa, tekrarlayan ertesi sabah hapı kullanımlarında şiddetli kanamalar görülebilir. Böyle bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.

Ertesi gün hapını aldıktan 1-2 gün sonra kanamam başladı. Normal mi? Ertesi gün hapı progesteron hormonu içerir ve bu nedenle nadiren de olsa kanama düzensizlikleri görülür. Bu kanamalar herzamankinden fazla veya az miktarda olabilir, kanama tarih değişiklikleri yaşanabilir, yeni bitmiş olan bir kanama kısa süre için tekrarlayabilir. Bunlar ilacın beklenen yan etkilerdir. Bu durumda olan kadınlar hormonal düzeyinin normale dönmesini beklemelidir ve ertesi gün hapının kullanmamalıdırlar.

Ertesi sabah hapı neden adet düzenini etkileyebiliyor? Kadınlarda regl her ay tekrarlayan bir hormonal döngü ile vücut tarafından kontrol edilmektedir. Kanda progesteron hormonunun yükselmesi kanamayı engellerken, bu hormonun kandaki miktarında meydana gelen ani bir düşüş kanamayı başlatmaktadır. İşte adet kanamaları da böyle meydana gelmektedir. Adet kanaması bittikten sonra kanda progesteron hormonu yükselmektedir. Bu süre zarfında kanama olmaz. 26-30 günlük süreç tamamlandığında kanda progesteron miktarı aniden düşer ve kanama gerçekleşir. Ertesi gün hapı da progesteron hormonu içermektedir.

Uygulandığında kandaki progesteron seviyesini arttırmaktadır. İlk etkisi kanamayı baskılamaktır, ancak ilacın etkisinin sonlanmasıyla birlikte kandaki progesteron miktarı da düşüş göstermekte ve kanamaya eğilim yaratmaktadır. Bununla birlikte adet döneminin ortalarında kullanıldığında kanama üzerine etkisi çok daha düşük olmaktadır. Adet kanaması tarihi yakın olduğu bir dönemde ertesi sabah hapı kullanıldığında kanamayı geciktirme veya erkene alma gibi yan etkilerin görülme olasılığı artmaktadır.

Ertesi sabah hapı kullandım ve çok az kanamam var. Endişelenmelimiyim? Ertesi gün hapı kullanımından birkaç gün içinde sızma şeklinde kanama yapabilir. Bu ilacın beklenen bir yan etkisidir. Ancak kanama fazlalaşırsa, ağrı veya sarı renkli, köpüklü, kokulu bir akıntı başlarsa acilen bir hekime başvurulmalıdır.

Ertesi Gün Hapının Kullanımı ile İlgili Sorular: İlacı aldıktan sonra kusulursa ne yapılmalı? Ertesi gün hapı alındıktan sonraki ilk üç saat içinde kusulursa hapın tekrar alınması gerekir. Ancak üç saatten sonra gerçekleşen kusmalarda hapın tekrar alınmasına gerek yoktur.

İlacın daha etkili olması için 2 kutu içsem olur mu? Ertesi gün hapı etkili olabilmesi içen belirtilen dozda alınması yeterlidir. İlacın ilk 24 saat içinde alındığında gebelik riski sadece %1.1dir. Burada asıl önemli olan ilacın mümkün olduğunca erken alınmasıdır. İlaç ilk 72 saat içinde etkili olduğuna göre gebelikten koruyucu etkisi 3 gün sürüyor. Yani ilacı kullandıktan sonra ilk 3 gün içinde ayrıca bir korunma yöntemi kullanmama gerek yok. Bu yanlıştır. Ertesi gün hapı etkisini yumurtlamayı geçici olarak ertelemek suretiyle göstermektedir; ancak yumurtlamanın ne zaman geriye döneceği bilinmediği için kullanımdan sonraki ilişkilerde her zaman için risk vardır. Dolayısıyla etkisinin 3 gün sürdüğünü söylemek mümkün değildir. İlacı kullandıktan sonra kurulacak ilişkilerde mutlaka prezervatif ile korunulmalıdır.

Adet kanamam gecikti. Ne zaman gebelik testi yaptırmalıyım? Eczanelerden aldığınız, idrardan ölçüm yapan gebelik testlerinin uygulaması basittir. Ancak bu idrar testlerinin doğru sonuç vermesi için en az 10 günlük bir regl gecikmesinden sonra test yapılması tavsiye edilir; çünkü idrardan bakılan gebelik hormonu ancak bu kadar süre sonra ölçülebilir düzeye erişmektedir. Kan ile yapılan gebelik testleri gebeliğin ilk gününden itibaren (yani ilişkiden sonraki birkaç gün içinde) tam ve kesin sonuç verir. Ancak bunun için de bir laboratuara başvurmak gerekir. Geçen ay korunmasız ilişkide bulunmuştum ve dün hamile olduğumu öğrendim. Hamileliği sonlandırmak için haplar olduğunu okudum. Bunları nereden bulabilirim? Veya kendi kendime nasıl düşük yapabilirim? Gebeliği sonlandırmaya yönelik bazı haplar (bakınız Ru-486) yurtdışında bulunmaktadır. Ancak henüz ülkemizde kullanımı yasaktır. Bugün için gebeliğin sonlandırılması ülkemizde ancak bir kadın doğum uzmanı yardımıyla olabilmektedir. Kendi sağlığınız ve güvenliğiniz için gebeliği sonlandırmak için herhangi bir yol DENEMEYİNİZ. Rahim ağzına yapılacak bilinçsiz her müdahale çok önemli hayati riskler taşımaktadır. Kanama ve buna bağlı ölüm çok sık görülmektedir.

Gebelik mutlaka hastane koşullarında sonlandırılmalıdır. Bu sebeple konu ile ilgili MUTLAKA bir kadın doğum uzmanı ile görüşmelisiniz.Ayrıca Hamilelik Forumu için BURADAN yorumları okuyabilir yardım alabilirsiniz.

2016-11-26


Loğusalık dönemi hakkında merak edilenler

Loğusalık dönemi hakkında merak edilenler

Loğusalık döneminde neler yapılmalı ? Loğusalık dönemi nedir ? Plasenta ve bebeğin doğumundan sonra başlayan anne vücudunda

Doğum Kontrol Hapları Merak Edilenler

Doğum Kontrol Hapları Merak Edilenler

Merhaba hocam doğum kontrol hapına başladım yeni başladığım için dün gece kullanmayı unuttum ne yapabilirim bilgi

Yumurta Büyütücü İğne Hakkında merak edilenler

Yumurta Büyütücü İğne Hakkında merak edilenler

Yumurta büyütücü iğneler ve bunların yan etkileri Yumurta büyütücü iğneler (gonadotropinler) enjeksiyon olarak yapılan yumurtlama ilaçlarıdır. Yumurta

Tüp bebek tedavisi hakkında merak edilen soru ve cevaplar

Tüp bebek tedavisi hakkında merak edilen soru ve cevaplar

Bu konu Tüp bebek tedavisi hakkında merak edilen soru ve cevaplar

Tarlusal nasıl kullanılır ne ilacıdır ve ne işe yarar hakkında merak edilenler

Tarlusal nasıl kullanılır ne ilacıdır ve ne işe yarar hakkında merak edilenler

Tarlusal ilacı nedir nasıl ve ne için kullanılır ne işe yarar ? Tarlusal kullananlar Medroksiprogesteron, vücutta doğal

Doğum kontrol hapı kısırlık yaparmı ?

Doğum kontrol hapı kısırlık yaparmı ?

Bu konu , Doğum kontrol hapı kısırlık yaparmı hakkın da bilgiler vermektedir.


Yorum Gönder

 1. Isimsiz diyor ki:(24 Şubat 2017 21:22)

  Cok acil sevgilimle iliskiye girdik ama o bana icine bosalmadim dedi yine de tedbir olarak 3.gun 72 saat olmadan ella aldim 18 ine adet olmam gerekirken 25 i oldu ayın hala olmadım ve sırtımda yumurtaliklarimda çok agri var hamile olma durumum nedir ?

  1. Site Yönetimi diyor ki:(24 Şubat 2017 21:24)

   Korunmasız her birliktelik istenmeyen gebelik açısından risktir. Ella ertesi gün hapı %100 gebeliği engellemez.Güvenirliği %85-90 dır.  tedbiren gebelik tetsi yapın 

 2. sude guney diyor ki:(24 Şubat 2017 18:01)

  Merhabalar 21 Şubatta eşimle ilişkiye girdik. Kondom un yırtılmasından dolayısı ile 22 Şubatta ella alıp kullandım. 23 de aksamı aynı olay tekrar yasadım ama hala ella hapı alıp almama konusunda terettut ıcındeyım yan etkılerınden dolayı hamıle kalmak ıstemıyorum bugun ayın 24 du sızce 2 kez kullanmalımıyım bana lutfen yardımcı olurmusunuz kafayı sıyırmadan.

  1. Site Yönetimi diyor ki:(24 Şubat 2017 21:14)

   İlaç kullanımı hakkında yönlendirme yapmıyoruz. Hekime yada eczacıya danışın.

 3. derya diyor ki:(23 Şubat 2017 12:21)

  Hocam merhaba. Aralık ayında sürtünmeli bi beraberliğim oldu, arkadaşım boşalma esnasında kendi geri çekti ama ıslaklık hissettim. Her ihtimale karşı 24 saat dolmadan ella kullandım. Aralık ayı adet tarihim 16'ydı, bu durumda 13 Ocak da adet olmam gerekirken, Ocak ayında 9, Şubat ayında 6'sında adet gördüm. İlişki sonrasında ki ay da adetim 4 5 gün önce oldu ve bu ay içerisinde de son 1 2 hafta içerisinde hafif karın şişkinliğim var, sizce gebelik riski var mıdır hocam? (her ihtimale karşı 19.02.2017 tarihinde test yaptım negatif çıktı)

  1. Site Yönetimi diyor ki:(23 Şubat 2017 12:59)

   Daha önce mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil.

 4. diyor ki:(22 Şubat 2017 22:01)

  Merhaba benim ocagin 26 sinda adetim bitti ve subatın 10 unda korunmasiz iliskiye girdim yarim saat icinde ella aldım suan kanamam var 3. Gunundeyim fakat adet mi yerleşme kanamasi mi bilmiyorum cok stress yaptım ve bazen kan gelmiyor 2. Gunde cok geldi hatta taştı fakat suan yok hamile miyim bu ne kanamasidir?

  1. Site Yönetimi diyor ki:(23 Şubat 2017 07:00)

   İlaç kullanımı ile ilgili yönlendirme yapmıyoruz hekime yada eczacıya danışın. Yerleşme kanaması adet gibi yoğun olmaz. Lekelenme şeklinde olur.

 5. Sevcan diyor ki:(22 Şubat 2017 13:41)

  Sevgilimle yumurtlama dönemimde anal ilişki yaşadık prezervatif yırtık çıktı vajinanın içine girmedi etrafında vardı sildik hemen korktum 28 saat içinde ella aldım normal adetime 7 gün var çok korkuyorum daha gencim hamile kalma riskim var mıdır

  1. Site Yönetimi diyor ki:(22 Şubat 2017 13:43)

   Bu tür birliktelikte gebellik söz konusu olmaz.

 6. brvn diyor ki:(19 Şubat 2017 17:10)

  merhaba.26 ocakta ilişki yaşadım ve 24 saat bitmeden ella kullandım. 10 şubatta adet olmam gerekiyordu fakat henüz olmadım. yumurtalıklarımda ve göbek deliğimde ağrı var. ayrıca 2 gün önce tekrar ilişki yaşadım ve maalesef yeniden ella kullanmak durumda kaldım. yani bir ay da iki hap almış oldum. gebelik riskim var mı ? ayrıca ikinci defa kullanmak etkiyi azaltır mı ?

  1. Site Yönetimi diyor ki:(19 Şubat 2017 17:24)

   Ella %100 gebelikten korumaz gecikmeniz için test yapmanızı öneriyorum.

 7. Sedef diyor ki:(19 Şubat 2017 16:13)

  Merhaba çok acil bi sorum olacak lütfen cevap verin geçen hafta pazar ilişkiye girdik ardından 1 saat sonra ella hap içtim ertesi günde hasta oldum bu pazar gene içime boşalma oldu yarın ella hap içsem sorun olurmu

  1. Site Yönetimi diyor ki:(19 Şubat 2017 17:24)

   İlaç kullanımı hakkında yönlendire yapmıyoruz hekime yada eczacıya danışın.

 8. Kadir diyor ki:(16 Şubat 2017 20:18)

  Kiz arkadasimla 3gun once surtunme yoluyla iliskiye girdik. Bosalmadigima yuzdeyiz eminim. Fakat zevk suyu diye tabir ettigimiz sivi buyuk ihtimalle vajinaya temas etmis olabilir 5dakika sonra kiz arkadasim idrarini yapip yikadi nette biraz arastirma yaptim zevk suyunun icindede sperm oldugunu yaziyor her kafadan bir ses cikiyor anlayacaginiz guvenemedim ve durumu size izzah etmek istiyorum. Her ihtinmle karsi ella hapi kullanalimmi diye dusunuyorum fakat yan etkileri yuzunden kafam karisti sizce gebelik soz konusumu ella hapini kullanmak gerekirmi ?

  1. Site Yönetimi diyor ki:(17 Şubat 2017 07:22)

   Bu tür birliktelikle gebelik söz konusu olmaz..

 9. diyor ki:(13 Şubat 2017 11:43)

  Merhaba sevgilimle surtunme yoluyla iliskiye girdim üzerime bosaldi 4 gün sonra ella kullandım iki kere adet oldum uç gün sürdü ilk adetim. Bazi insanlar adet olduğu halde hamilelik sürecinin devam ettiğini söylüyo. gebelik oluşmuş mudur

  1. Site Yönetimi diyor ki:(13 Şubat 2017 11:44)

   Merhaba bu tür birliktelikle gebelik söz konusu olmaz.

 10. Shdhddk diyor ki:(10 Şubat 2017 19:03)

  Merhb ben ayın 31 ilişkide prazervatif patladı yarıntası gün ella içtim adet günüm ayın 12 de şubatın ama ben korkuyorum adet belirtileride var sizce bişey olmuşmudır

  1. Site Yönetimi diyor ki:(11 Şubat 2017 07:13)

   Merhaba ella %100 gebelikten korumaz. Gecikmeniz olursa tedbiren test yapın.

 11. Burcu diyor ki:(10 Şubat 2017 17:34)

  Merhaba ben erkek arkdsmla surtunme yoluyla iliskiye girdim fakat bosalmaya yakin uzaklasti hatta hemen bosalmadi arkadaşım gogsume bosaldi ve bnde korktum ella aldim kullandım fakat ara kanamam olmadi adet gunume 8 gun var bugun test yaptım erken gebelik testi negatif cikti (Predictor Early Erken Gebelik) yinede korkuyorum acaba hamilemiyim. Bu arada sol yumurtamda bi agri var oraya bastirdigimda cok ağrıyor

  1. Site Yönetimi diyor ki:(11 Şubat 2017 07:15)

   Merhaba bu tür birliktelikte gebelik söz knusu olmaz. Mensinizde gecikme olursatedbiren test yapın.

 12. selin diyor ki:(10 Şubat 2017 06:43)

  merhabalar, ben erkek arkadaşımla adet dönemimin ilk günü seviştim adetliyken hamile kalınmıyor dusuncesıyle icime bosaldı. Ben yine de gün icinde tedbir olarak ella hap aldım ve ictim adet kanamam cok yogun geliyor sebebi ella mıdır?

  1. Site Yönetimi diyor ki:(10 Şubat 2017 06:53)

   Merhaba  kanamanızın nedeni muayene olmadan anlaşılmaz. İlaç kaynaklıda olabilir başka bir sorundan da kaynaklanabilir.

 13. Brc gnr diyor ki:(09 Şubat 2017 18:57)

  Merhaba Doğum kontrol hapına yeni başladım birliktelik oldu ve boşalma içe gerçekleşti 3 gün geçmeden ella ilaç aldım.sizce gebelik oluşur mu

  1. Site Yönetimi diyor ki:(10 Şubat 2017 06:59)

   Doğum kontrol hapı kullanıyorsanız gebelik söz konusu olmaz.

 14. Yasemin Güneş diyor ki:(08 Şubat 2017 21:19)

  21 ocakta regli dönemim bitti ve 26 ocakta ilişkiye girdim prezervatif patladı çogunluğu dışarı aktı ama içime gitme ihtimaline karşk ertesi gün hapı kullandım. 3-4 saat sonra hemen içtim ve 11 gün sonra kanamam başladı çok değil az geliyo 3 gündür devam ediyor hapın etkisi olması mümkünmü

  1. Site Yönetimi diyor ki:(09 Şubat 2017 07:36)

   Kullandığınız ilaç mens miktarını etkileyebilr yinede tedbiren test yapın.

 15. Derya diyor ki:(07 Şubat 2017 15:55)

  Ella kullandiktan 11 gun sonra korunmasiz iliski oldu sonradan olan iliskide gebelik olduysa dis gebelik riski yaratir mi ya da bebege zarar verir mi ? İlactan ne kadar sure sonra bebek dusunulebilir

  1. Site Yönetimi diyor ki:(07 Şubat 2017 18:16)

   Ellanın dış gebelikle alakası yok. Gebelikte ella kullanımı risk yaratır kullanılmamalıdır. Gebelik planı öncesi hekime danışmanızda fayda var.

 16. Merak diyor ki:(06 Şubat 2017 20:34)

  Merhaba Sevgilimle Bugun İlişkiye Girdik Ve İcime Boşaldı Gibi Hissettim Oda Boşalıp Boşalmadını Biliyor. 2 3 saat icinde eczaneden ella aldım ve kullandım idrarım kullandıktan sonra beyaz akmaya başladı herhangi bi kana veya yan etkisi olmadı hamile olma ihtimalim varmı ?

  1. Merak diyor ki:(06 Şubat 2017 20:31)

   Merhaba Sevgilimle Bugun İlişkiye Girdik Ve İcime Boşaldı Gibi Hissettim Oda Boşalıp Boşalmadını Biliyor. 2 3 saat icinde eczaneden ella aldım ve kullandım idrarım kullandıktan sonra beyaz akmaya başladı herhangi bi kana veya yan etkisi olmadı hamile olma ihtimalim varmı ?

   1. Hande diyor ki:(06 Şubat 2017 19:39)

    Merhaba, kullanıldıktan 1 hafta sonra ara ara kahverengi lekelenme olması normal midir?

    1. diyor ki:(06 Şubat 2017 09:41)

     merhaba adetimin bitiminden 1 gun sonra iliskiye girdim bosalicagini farkettiginde cikti prezervatifin yirtildigini gorduk 40 dk icinde ella aldım risk var mıdır adetten sonraki gun ihtimal düşük diye biliyorum danismak istedim

     1. Site Yönetimi diyor ki:(06 Şubat 2017 18:48)

      Merhaba  buraya ella kullandığı halede gebe kaldığını iddia eden bir çok bayan oldu. Ella % 100 koruma sağlamaz gecikmeniz olursa tedbiren test yapın.Ayrıca her dönem gebe kalmak mümkündür .(düzensiz ovülasyon - geç ovülasyon )

    2. diyor ki:(31 Ocak 2017 08:35)

     mrh. 22 ocakta ilişkiye girdim prezervatf yırtılmış içime boşaldı bir saat sonra ella içtim ve hiç bir yan etkisi olmadı ama göğsümde şişlik hissediyorum 5 inde adet olmam lazım sizce durum nedir

     1. Site Yönetimi diyor ki:(31 Ocak 2017 09:35)

      Merhaba  ella % 100 gebelikten korumaz. Mensinizde gecikme olursa tedbiren test yapın.

    3. diyor ki:(17 Ocak 2017 10:10)

     Sevgilimle ilişkiye girdik fakat içe boşalma olmadı 2 gün içerisinde elma kullandım adetime 1 hafta varken erken adet oldum 2 gün sürdü hamile kalma olasılık durumu nedir ? Şimdiden teşekkür ederim

     1. Site Yönetimi diyor ki:(17 Ocak 2017 10:16)

      Mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil.

    4. Acillll diyor ki:(17 Ocak 2017 09:29)

     Sevgilim arkadan birlikte olduk İçine boşaldım prezervatif yırtık çıktı ve hemen duş aldırdım ve ella içti sabah 2-3 damla sarı sııvı gelmiş pıhtıyla birlikte Sıvıyı sordum enfeksiyol dediler bol sıvı tüketsin dediler bol bol su içti ve bugün foşur foşur kanaması olmıs sizce pıhtı su içince sıvılaşıp boşaldımı

     1. Site Yönetimi diyor ki:(17 Ocak 2017 09:42)

      Sıvının boşalıp boşalmadığını biz bilemeyiz sadaca partnerinizin gebe olmadığını belirtebiliriz.

    5. gizem diyor ki:(16 Ocak 2017 23:28)

     Ellayi kullandiktan sonra karnimda siskinlik ve gaz olustu. Adet gordum ve bitti. Halen daha o siskinlik ve gaz mevcut. Hayatımda ilk defa boyle bi durumla karsilastim. Dahiliyeye gittim asiri gaz birikimi var dedi. Ellanin boyle yan etkisi var mi? Varsa ne kadar sürüyor? Hapi ictim iceli böyleyim nasil gecicek bu?

     1. Site Yönetimi diyor ki:(17 Ocak 2017 07:14)

      Alakası yok sindirim ile ilgili bir durum.

    6. Erol diyor ki:(15 Ocak 2017 00:23)

     Dün sevgilimle ilişki yaşadık ilkti içine boşalma olmadı ama vaginanın üstüne (dışına) damladı ve içine süzüldüğünü iddia etti tedbir amaçlı 9 saat sonra ella kullandı sizce hamile kalma durumu söz konusu mudur?

     1. Site Yönetimi diyor ki:(15 Ocak 2017 14:00)

      Bu tür birliktelikle hamilelik söz konusu olmaz..

    7. Offfdaa diyor ki:(14 Ocak 2017 23:30)

     Merhabaa sevgilim adet olduktan dört gün sonra sevgilimle ilişki yaşadık ama vajinaya hiç girmedi boşalmada olmadı ama zevk suyundan korktuğumuz için bir gün sonra. ertesi günü hapı içti hamile olabilir mi

     1. Site Yönetimi diyor ki:(15 Ocak 2017 14:00)

      Bu tür birliktelikte gebelik söz konusu olmaz..

    8. Ali diyor ki:(14 Ocak 2017 22:59)

     Merhabalar kolay gelsin. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşadık. Herhangi bir boşalma olmadı fakat kafamız rahat olsun diye ella marka ertesi gün hapı kullandı. 12 gün geçti adet olmadı. Test yaptık evde negatif çıktı. sizce hapın yan etkisi olmuş olabilirmi yoksa kan testi yaptırmak gerekirmi.

     1. Site Yönetimi diyor ki:(15 Ocak 2017 14:01)

      Merhaba ilaç kaynaklı gecikme söz konusu olabilir .Testiniz negatif gebelik söz konusu değil.

    9. Selen dereli diyor ki:(12 Ocak 2017 07:45)

     Merhaba ben 8 unda sevgilimle ilişkiye girdim içime nosalma olmadı ama biraz aktı korktuğumuz icin 4 saat sonra ella kullandım dün kahverengi bir akıntı geldi tuvaletimi yaptığımda kanamam oluyo adet olduğumu sandım ama normalde akmıyo kasıklarım çok ağrıdı bunun nedeni nedir acaba

     1. Site Yönetimi diyor ki:(12 Ocak 2017 07:53)

      Merhaba İlaç kaynaklı bir kanama lekelenme olabilir. Ella %100 gebelikten korumaz. Hamile kalmak içinde ejakülasyon olması şart değil. Gebelik düşünmüyorsanız uygun bir korunma yöntemi seçin.

    10. gizem diyor ki:(09 Ocak 2017 10:07)

     Merhaba daha önce de sordum ama adetim duzenlidir. Ella kullandim adet takviminde belirtilen zamandan 1 gun önce gerçeklesti. Ve adetim 8 gun surerken (son 2 gun kahverengiye donuk olup kesilirdi) ilk 3 gun normal oldu pintili seklinde rengi koyu 4. Gunde kahverengine dondu 5.günde kesildi. Ve acayip sis karnim. Inmiyorda. İlk defa boyle bi durumla karsilasiyorm. İlaç yuzunden mi? Nasil geçirebilirim siskinligi mi? Ve adetimin boyle olmasi sorun teskil eder mi?

     1. Site Yönetimi diyor ki:(09 Ocak 2017 17:50)

      Sanırım sindirimle ilgili sorununuz var .ilaç kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum..

    11. diyor ki:(08 Ocak 2017 10:58)

     Bir iki ay öncesinde ertesi gün hapı almıştım ama hala adet olmadım hamile olabilirmiyim?

     1. Site Yönetimi diyor ki:(08 Ocak 2017 11:11)

      Ella gebelikten %100 korumaz . 2 aydır mansiniz gerçekleşmemiş test yapmayı düşünmedinizmi?

    12. gizem diyor ki:(08 Ocak 2017 00:55)

     Yumurtlama donemimde surtunme yoluyla bi iliski yaşamıştım. Bosalma olmadı. Zevk suyundan endiselendigim icin 48 saat icinde ella kullandim. Hic bir yan etkisini gormedim. Iliskiden 13 gun snra adet oldum. Bu ayki adetimi vaktinde oldum yani. Su an 5. Gunumde kahverengine dondu. Kesilmeye basladi. Normalde 7 8 gun sürüyor adetim. Son günlere dogru kahverengi olup azalirdi. Su an acayip bi karin siskinligim var. Daha önce böyle olmazdi. Afedersiniz ne gazim var ne de tuvaletim. Nedeni nedir acaba? Ilactan kaynakli midir? Yoksa risk var mi halen?

     1. Site Yönetimi diyor ki:(08 Ocak 2017 11:02)

      Beklenen mens gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil.