Ev taşırken nelere dikkat etmeli ?

Bu konu ev taşırkan nelere dikkat etmeli hakkın da bilgiler vermektedir.

Bazı nedenlerden dolayı ev  değiştirmek zorunda kalırız. İş değişikliği, yeni bir okula başlama ,evlilik , ev satın alma gibi

durumlar dan ötürü evi taşıyabiliriz. Taşınma süreci yıpratıcı olmakla beraber dikkat isteyen bir eylem. Bu makalemiz de ev taşırken dikkat edilmesi gereken hususlara değinicez.

 

 

Ev taşıma eylemi gerçekten yıpratıcı bir süreçtir. Eşyaların teker teker paketlenmesi , sonra bu paketlenen eşyaların hasarsız taşınması gerekir. Bunların yanısıra paketlenen eşyaları bulmak, yerleştirmekte ayrı bir sorun. Oysa ev taşıma işini pratik bir hale getirebilirsiniz. Nasılmı ? Tüm detaylar yazımızın devamın da.

Ev taşıma eyleminin zorlu yorucu bir süreç olduğunu biliyorsunuz. Her şeyden önce ev taşırken planlı olmaya bakın. Oda oda ilerleyerek eşyalarınızı paketleyin.  Ev taşırken bir takım meteryallere ihtiyaç vardır. Bunlar koli , makas, bant , hurç gazete , ambalaj kağıdı ve şişme naylonlar.

Kırılıcak eşyaları şişme naylonlara sarın ve altı sağlamlaştırılmış kolilere yerleştirin.Kolilerin üstüne mutlaka içindeki eşyalar hakkında not düşün. Bir çok insan ev taşırken gazete kağıtlarını kullanır. Gazete kağıdı paketlenecek eşyalara renk verebilir. Bunun yerine beyaz kağıtları kullanırsanız ek bir temizlik işlemi gerekmeden eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz.

Ev taşırken bir diğer dikkat edilecek husus kıyafetlerin buruşmadan tertemiz taşınması. Bunun için hurç kullanmanız lazım. Kıyafetlerinizin ebatına göre hurç alın ve giysilerinizi hurçlara yerleştirin. Hurcun kirlenmemesi için , büyük poşetlerede yerleştirebilirsiniz. İç çamaşır ve diğer özel eşyalarınızı , mutlaka valize yerleştirin..

Ev taşırken yatakların muahafazası da önemlidir. Kirletmeden tertemiz yatakları taşımak için vakkumlu hurlar kullanınve bu hurçları daha sonra büyük poşetlere yada kllanmadığınız nevresimlere sarabilirsiniz.

Ev taşırken mobilaya çizikleri kaçınılmaz oluyor. Çıtçıtlı şişme naylonları kullanırsanız darbe, çizik gibi oluşumları önleyebilirsiniz. Aynı işlemi beyaz eşyalarınızda da uygulayın. Ev taşırken tüm eşyaların kolilendiği kutulara  ait olduğu odayı nut düşün . Böylece eşyaları yerleştirirken kargaşadan kurtulabilirsiniz..Ev taşırken en çok dikkat edilmesi gereken husus eşyaların kırılıp dökülmemesi için kolilerin bantlar la sağlamlaştırılması. Kolinizin sağlamlığına dikkat edin. Tüm eşyalarınızı taşımak zorunda değilsiniz. Kullanmadığınız eşyaları ihtiyaç sahiplerine verebilirsiniz. Taşınmayı ,  en az hasarla verdiğimiz önerileri dikkate alarak gerçekleştirebilirsiniz. Hasarsız taşınmalar, keyifli yaşamlar diliyoruz..

2016-09-08


Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır Kızlar implantasyon kanaması nasıl oluyor ? Tam olarak belirtileri nelerdir bu yazımızdan sizlerle paylaşıyoruz.

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile kalmak istiyorum hamile olmak istiyorum diyen sevgili hanımlar. Hiç bir problem olmadığı halde neden hamile

Bebek Nasıl Bakılır ?

Bebek Nasıl Bakılır ?

Yeni anne olmuş yada anne adaylarının bilmesi gereken bir konu olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Bebek

Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik için uygun dönemler, uygun zamanlar ve uygun günler hangileridir ? Hamile kalınması için bilmeniz gerekenleri tek

Adet Gecikmesi Nedenleri

Adet Gecikmesi Nedenleri

Adet gecikmesi kaç gün olur, adet gecikmesinde hamilelik, adet gecikmesinin nedenleri sebepleri ve ne kadar normal

Yumurtlama Dönemi Tesbiti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yumurtlama Dönemi Tesbiti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yumurtlama dönemi belirtileri Ovulasyon günü her kadına göre değişir. Bunu anlamak için bazal temperatür denen bir


Yorum Gönder

Etiketler :