Evde doğal yöntemlerle gebelik testi

Evde doğal yöntemlerle yapılan gebelik testleri neledir ? Hamile olduğuna inanan bir kadın olarak muhtemelen inanılmaz derecede heyecanlı olacaksınız ve hamileliğinizi olabildiğince çabuk doğrulamak isteyeceksiniz. İyi haber şu ki gebeliğinizi doğrulamak için birçok yol var . Farklı yöntemler kullanarak kendinizi test etmek mümkündür. Ancak bazı teknikler diğerlerinden daha güvenilir ve kullanışlı dır. Birçok kişi bu testler ve bunların genel etkinliği hakkında kuşkuludur. Öncelikle belirtelim birazdan vereceğimiz bigilerin hiç bir bilimsel dayanağı yoktur. Tamamen iddialardan ibarettir.

Gebelik yeni bir fenomen değildir. Kadınlar hamile kalmakta ve binlerce yıldır doğum yapmaktadır ve hamileliklerini erken safhalarda teyit etmenin yollarını bulmak için aynı süre boyunca çabalıyorlar. Bir idrarda veya kanda gebelik testi ve hekim ziyareti gebe olup olmadığınızı kesin olarak belirleyebilir. Öncelikle gebeliğin ilk belirtilerini belirtelim.

 

Gebelik belirtileri nelerdir ?

Adet gecikmesi
Yerleşme kanaması
Mide bulantısı, özellikle sabah uyandığınızda
Göğüs şişecek ve dokunmaya duyarlı hale gelecek
Sık idrara çıkma
Zayıflık veya yorgunluk
Garip gıdalara istek
Ruh hali değişimi
Garip koku duyusu
Karın şişliği
İştah artışı

Her kadın gebelik belirtisi yaşamayabilir. Gebelik belirtileri gebeliğin 4. haftasın dan itibaren başlar. Bu semptomlar 12-16 hafta arasında herhangi bir yerde sürebilir. Kendi testinizi yapmak istiyorsanız, bunu yapmanın birçok yolu olduğunu bilmelisiniz. Aşağıdaki uygulamalarla bir çok kişi gebeliği erken saptadığını iddia ediyor. Sizde bu yöntemleri uygulayabilir, sonuçlarını bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diş macunu gebelik testi

Diş Macununuza biraz idrar ekleyerek hamile olup olmadığınızı teyit etmek mümkündür. Diş macunu kabarcıklar veya mavimsi bir ton çıkarırsa, hamile olduğunuz muhtemeldir.

Evde Şekerle Gebelik Testi

Yine, şeker birçok insanın evinde olan bir üründür. Kolaylıkla temin edilebilir, zararsızdır . İdrarınızı şekerin üzerine dökün. Şeker erirse gebe değilsiniz.

Karahindiba Testi

Karahindiba nın üzerine idrarınızı döküp güneşe bırakın . Yapraklar kızarırsa bu gebe olduğunuz anlamına gelmektedir.

Çamaşır suyuyla gebelik testi

Çamaşır suyuna idrarınızı koyun. Çamaşır suyu köpürürse ve tıslama sesi çıkarırsa gebesiniz.

Sabunla gebelik testi

İdrarını bir kaba alın bir sabundan küçük parça koparıp idrarın içine atın. İdrar da kabarcuklar olursa bu hamile olduğunuz anlamına gelir.

Sevgili hanımlar evde yapılacak bir çok gebelik testi türü vardır. Bunların hiç biri gebeliği % 100 belirlemez. Hiç bir bilimsel dayanağının olmadığını da belirtmiştir. Bir gebelik testi almak zor değil. Maliyeti düşüktür ve durumunuz hakkın da doğru bilgiler verir. Bu tür yöntemlerle uğraşıp boş yere hayal kırıklığı yaşamak yerine ya idrar dan gebelik testi yapın yada kanda bakılan hcg testi. Kan testinin durumunuz hakkında net bilgi vereceğini belirtelim. İdrar testleri bazı nedenlerden dolayı hatalı sonuç verebilir. Evde doğal yöntemlerle gebelik testi adlı konumuzu incelediniz. Konuya dair soru ve yorumlarınızı bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede dönüş olacaktır. Dileyen her kadının anne olması temennisi ile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.