Evde Limonla Karbonatla Gebelik Testi Yapanlar

Evde karonatla gebelik testi Limonla doğal gebelik testi yapanlar Hamilemiyim Kadınlar Kulübünde yazıyoruz.

EVDE DOĞAL GEBELİK TESTİ YAPANLAR HAMİLEMİYİM KADINLAR KULUBÜ

Anne olmak isteyen bir çok kadın adet günü gecikmeden  kulaktan dolma bilgilerle gebe olup olmadıklarını evdeki bazı yöntemlerle öğrenmeye çalışır.Kendinize acaba hamile miyim diye soruyorsanız doğal yollarla ancak test yapmadan hamile olduğunuzu nasıl anlarımın cevabını bir türlü veremiyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyun.Öncelikle şunu bilmeniz gerekir. Birazdan yazacağımız testlerin doğruluk payı kesin değildir. Beklenen mensinizde en az 3 günlük bir gecikme söz konusu olursa mutlaka hcg testi yada plano testlerden yapmanızı öneriyorum.

LİMONLA karbonatla gebelik testi
LİMONLA karbonatla gebelik testi

Evde Yapılabilecek doğal Limonla gebelik testi nasıl yapılıyor ?

Bir kabın içine idrar yapılır ve ortadan ikiye kesilen limonun bir yarısı kaptaki idrarın içine sıkılır. Eğer limon tortuları dibe çökerse bu hamile olduğunuza işarettir. Limon tortularının idrarın üzerinde kalması hamile olmadığınızı gösterir.

EVDE KARBONATLA GEBELİK TESTİ NASIL YAPILIR 

Bir kabın içine idrar yapılır. Kabın içinde idrarın üzerine biraz karbonat dökülür. Eğer karbonat kabarır ve köpürürse bu durum hamile olduğunuza işarettir. Karbonatın kabarıp köpürmemesi durumu ise hamile olmadığınızı gösterir.

evde karbonatla gebelik testi
evde karbonatla gebelik testi

EVDE DOĞAL YÖNTEM İLE HAMİLEMİSİNİZ ÖĞRENİN 

İdrar bir cevzede kaynatılır köpürürse gebelik var,köpürmez ise gebelik yoktur.
Bir bardak sütü kaynatıp içine aynı miktarda idrar konur.1 gün bekletilir sür kesilirse gebelik vardır,kesilmezse gebelik yoktur.

 

İdrar bir bardağa konur içine çamaşur suyu dökülür köpürürse hamilelik var,köpürmezse hamilelik yoktur.
Yukardaki hurafelerin kesinlikle bilimsel bir niteliği yoktur.Sizlere tavsiyem  bu tür hurafelere itibar etmemeniz ve adet gecikmesi söz konusu olduğunda mutlaka plano testlerden yada hcg testi yapmanız.Plano testler kesin sonuç vermeleyebilir.Testin bozuk olması hatalı sonuç verir.Fakat Kanda bakılan HCG testinin yanılma payı yoktur.

 

blank
blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.