Evde yapılan gebelik testi yanlış sonuç verirmi?

Evde yapılan gebelik testi yanlış sonuç verirmi? Gebelik testi doğru nasıl yapılır ?

Bir çok hanım tarafından sayfamıza evde yapılan hazır testlerin kesinirliği hakkında.Gebe olduğundan şüphelenen ve adet gecikmesi yaşayan pekçok kadın eczaneden kolayca temin ettiği gebelik testi ile hamile olup olmadığını öğrenmeye çalışır.Aslında gebelik varlığında ilk önce kanda gebelik testi pozitifleşmektedir.Kanda yeterli bir düzeye ulaştıktan sonra idrarda atılmaya başlar.Bu yüzden kesin sonuç için kanda HCG testi yapılmasını öneriyoruz.

Hazır çubuk testler hatalı sonuçlar verebiliyor. Kullanılan ilaçlar( Kısırlık tedavilerinde kullanılan hcg yumurta çatlatma iğneleri de gebeliğin yanlış bir şekilde pozitif çıkmasına neden olabilir) yada son kullanım tarihinin geçmesi test bozuk olduğunda..Her gebelik testinin kendine ait özellikleri olabilir. Bu nedenle eczaneden test aldığınızda kullanma talimatını mutlaka okuyunuz.

Adet gecikmesi olmadan yapılan gebelik testi doğru sonuç verirmi?

Adet gecikmesinin takip eden 1-2 günde yapılan test negatif çıktığında mutlaka 1 hafta sonra test yeniden yapılmalıdır.Gebelik testinin sonucu okunurken testin kullanma kılavuzunda belirtilen zaman süresince beklenmelidir. Bazı durumlarda test negatif olmasına rağmen bir süre daha beklendiğinde hafif bir çizgi ortaya çıkabilir.

Bu şüpheli sonucu belirtir. Özetle toparlarsak; En akılcı ve ekonomik yaklaşım adet kanamasını beklemek eğer gecikme olursa test yapmaktır.Her türlü adet gecikmesi mutlaka değerlendirilmesi gereken önemli bir sağlık sorunudur. Testin negatif çıkması durumunda eğer adet kanamanız hala daha başlamadıysa mutlaka jinekoloğunuzla görüşmelisiniz.

Hamilemiyim İlk hafta gebelik belirtileri nelerdir

Hamilelik testlerinin nasıl yapılacağı ile ilgili yukarıdaki görsellere tıklayarak gidebileceğiniz bazı konularımızı sizlere verdik ama aşağıda yer alan konu linklerimizi de incelemek isteyebilirsiniz değerli misafirlerimiz. Bizlere yaptığınız ya da yapacağınız her türlü testin sonucunu da gönderebilir, kafanızda yer alan soruları soru cevap bölümünden iletebilirsini. Uzmanlarımızın sizlere en kısa sürede doğru yanıtlar ile dönüş yapacağınızdan şüpeniz olmasın.

Gebelik testi ne zaman yapılır ?>< tıkla

Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır >< tıkla

GEBELİK TESTİ SİLİK ÇIKTI HAMİLEMİYİM >< TIKLA

8 thoughts on “Evde yapılan gebelik testi yanlış sonuç verirmi?

 • blank
  Nisan 4, 2017 tarihinde, saat 7:11 am
  Permalink

  Normal  adet öncesi olağan durumlar . 

 • blank
  Nisan 3, 2017 tarihinde, saat 4:44 pm
  Permalink

  Adet gunune 1 hafta kala cok az olan(dikkatli bakmadikca belli bile degil)kahverengi akinti ve bircok belirti normal mi?(karin agrisi,sancisi,goguslerde agri)gibi.bunlar normal mi 1 hafta onceden

 • blank
  Nisan 3, 2017 tarihinde, saat 9:31 am
  Permalink

  Ustune gorme dedigimiz olay ne zaman olur?adet donemine yakin zamanda mi gerceklesir.nasil anlarim adet kanamasi ile farkini?adet agrisi gibi agrili mi olur ve kac gun surer?her zaman devam edr mi peki?

 • blank
  Nisan 3, 2017 tarihinde, saat 6:49 am
  Permalink

  Zevk suyuyla gebe kalma olasılığı düşükte olsa gebelik ihtimali taşır.Varsa gecikmeniz gebelik tetsi yapın.

 • blank
  Nisan 2, 2017 tarihinde, saat 6:53 pm
  Permalink

  9 martta adetim basladi 13 martta bitti.diger adetim en gec 15 nisan.adetim bittikten bir kac gun sonra surtunme yolu ile ilskim oldu.6 senedir gorusuyoruz.arada yasiyoruz bunu.icime bosalma hicbir zamam olmadi zevk suyundan korkuyorum.zevk suyu le kesin hamilelik olur mu?zevk suyu 1 2 damla icime damlamis olsa bile hamilelik olur mu?

 • blank
  Ocak 25, 2016 tarihinde, saat 9:24 am
  Permalink

  Merhaba doktorunuzun dediği gibi bir kaç gün sonra testinizi tekrarlayın,Stres yapmayın..Sorunuz forumda da yanıtlandı..

 • blank
  Ocak 23, 2016 tarihinde, saat 6:05 pm
  Permalink

  Mrhba ben gecen ay 24 aralikta adet oldum yumurtlama gunum 7 ocakti esimle 7 ocak 8 9 10 ocakta iliskiye girdik 7 ocaktan hesapladigim zaman 15.gun dundu 14.gun idrarimda kan fark ettim sonra 15. Gun yani dun lekem geldi rengi kahverengiydi sonra gelmedi lekem bi daha bugun hastaneye gittim kan Testimin sonucu 4.5 cikti doktor bna hamilede olabirsin olmayada bilirsin dedi 3 gun sonra bi test daha yapalim dedi suan hamilemiyim bilmiyrm o kanama tutunma kanamasi olabilir mi gebe kalmayi cok istiyrm sizce nasil dikkat etmeliyim simdiden tesekkur ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.