Adet gecikmesine aspirin kullanmalı mıyım?

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Aspirin adet söktürücü kadınlar kulubü aspirin adet söker mi hamilemiyim forum'da.​

Kızlar 8 gündür adet olamıyorum bazen birkaç gün gecikirdi ama 8 gün ilk defa gecikiyor. Aspirinin adet söktürücü etkisi olduğunu duydum. Acaba adetim gelmesi için aspirin içsem ne olur? Aspirin adet söker mi sizce? Hamilelik olduğunu düşünmüyorum çünkü korunuyoruz. Acaba 8 gün neden gecikti bu şekilde. Aspirin evde var içsem bir şey olur mu?

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Adetin gecikmesi birçok sebebe bağlıdır. İlk olarak eğer aktif bir cinsel hayatınız var ve korunmasız ise hamilelikten şüphelenilebilir. Ama bazen de stres ilaç kullanımı hava değişikliği ağır egzersiz diyet durumları ya da uzun yolculuklar yorgunluklar adet gecikmesi yapabilir. Hamile olmadığınıza emin misiniz? Bence ilaç almadan önce bir test yapın hamilelik var ise kullandığınız ilaç bebeğe zarar verebilir. Korunma yöntemleri de bazen tam koruma sağlayamayabilir. Bence siz idrar testi yaparak öncelikle gebelik durumunuz var mı ona netlik kazandırın. Şimdi gelelim aspirin adet söker mi? sorusuna. Aspirinin adet söktürücü etkisi olduğu doğru ama doktorlar aspirinin bu amaçla alınmaması gerektiğini söylüyorlar. Bence aspirin almadan önce doktora görünmenizde fayda var. Adetiniz gelmiyorsa bazı sebepler adlandırdık ama buna daha fazla sebep de olabilir.

''Adet neden gecikir''​

• Gebelik oluşması nedeniyle
  • Miyom polip pko gibi durumlar da adet gecikmesi yapabilir
  • İlaç kullanımı ertesi gün hapları ya da ağır antibiyotikler
  • Stres yorgunluk depresyon durumları
  • Troid rahatsızlığı
  • Bazı kalıtsal rahatsızlıklar
Civan perçemi adet söktürücü etkisiyle bilinen bir ot. Daha önce hiç kullanmayanlar ya da duymayanlar için mutlaka inceleyin derim. ''Civan perçemi adeti söktürür mü'' sorusuna karşılık konu ile ilgili aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.