Ağız kokusundan kurtulmak istiyorum lütfen yardım

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Ağız kokusuna kesin çözüm kasınlar kulübü ağız kokusu nasıl giderilir hamilemiyim forum'da.​

Vay arkadaş, fıs fıs İsmail’e döndüm. Millet soğan yer ağzı kokmaz. Ben yemek yesem de, yemesem de ağzım kokuyor. Üniversitem bitti, güzel bir işimde var. Anlarsınız artık yuva kurmanın zamanı geldi. Yalnız kimle otursam kaçıp gidiyor. Kimisi de direkt olarak ağız kokusunu yüzüme söylüyor. Ağız kokusuna kesin çözüm var mı? Ne yapmalıyım? Bu benim hayatımı çok kötü etkiliyor gerçekten kökten çözümü olmalı mutlaka bunun arkadaşlar.

admin

admin

Administrator
Yönetici
Öncelikle merhabalar.
Ağıza sıkılan fısfıslar, şekerler maalesef geçici çözümler olarak karşımıza çıkıyor. Zaten sizde bunu deneyimlemişsiniz. Ayrıca ağız kokusu sadece size binaen çıkmış bir rahatsızlıkta değil. Evet rahatsızlık diyorum çünkü bu rahatsızlığın tıptaki adı Halitozis dir. Bu rahatsızlıktan dolayı da insanlar gerçekten konuşmaya bile çekiniyorlar. Doktora gitmeden önce ağız ve diş temizliğin temizliğinizi gözden geçirmeniz gerekmektedir. Yemek yiyorsunuz sonra ama ağız temizliği ve hijyenini gerçekleştirmiyorsunuz. Buda kokuyor dönüşüyor. Dişlerinizi fırçalamalısınız. Diş ipi özellikle diş aralarında kalan ve kokuya sebebiyet veren gıdaların çıkarılmasında oldukça etkili. Bul su tüketmeniz gerekiyor. Buna rağmen diş doktoruna gittiniz ve kendisi de dişlerinizi inceledi. Sonunda da bu kokunun ağız ve dişlerden kaynaklanmadığını belirtti ise yönlendirdiği uzaman doktora yönelmeniz gerekiyor. Pekala ağız kokusunun nedenlerine değinelim.

''Ağız kokusunun nedenleri''​

• Diş fırçalamama
  • Sigara ve diğer tütün ürünlerini kullanma
  • Ağız ve diş hijyenine yeteri kadar önem vermeme
  • Kanser tedavisi görme
  • Mide rahatsızlığı
  • Kronik rahatsızlıklardan dolayı kullanılmak zorunla olunan ilaçlar
  • Diyabet rahatsızlığı olanlar
  • Takma protez diş takma ve bunun temizliğini yapmama ağız kokusuna sebebiyet verebiliyor

''Ağız kokusu nasıl giderilir''​

• Tarçın
  • Karanfil
  • Nane
  • Sirkeli su
  • Sakız çiğnemek çinkolu olanları tercih edin
  • Bol su içmek
  • Çinkolu diş macunu
Bunlara rağmen ağız kokunuz geçmiyorsa ağız diş ve sağlığına görünmenizi tavsiye ediyorum. Kokunun ana sebebi yüzeysel olmayabilir çünkü. ''Dişlerimdeki siyah lekelerden gülemez oldum yardım'' dişlerde oluşan siyah noktalar nasıl oluşur çözümü nedir önemli bir konu hanımlar beyler.