Baş ağrılarım felaket derecede yardım lütfen

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Baş ağrısına ne iyi gelir kadınlar kulübü baş ağrısı nasıl geçer hamilemiyim forum'da.​

Kızlar başımın ağrısı aldı yürüdü. Zaman zaman böyle ağrılar oluyor. Parol da fayda vermiyor artık. Eczaneden durmadan ilaç alıyorum. Aile ilişkilerim bozuldu. Ayrıca eşimle de aram bozuldu. Zaman zaman öyle ağrılar geliyor ki anlatamam. Bu durum normal mi? Baş ağrısına ne iyi gelir? Öneri ve çözümlerinizi paylaşırsanız iyi olur. Zor durumdayım. Migren mi değil mi onu da bilemiyorum şüpheleniyorum sadece ama.

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar.
Çok çok geçmiş olsun. Baş ağrısı artık toplum olarak hepimizde var. İş problemleri, ailevi sıkıntılar, stres, geçim sıkıntısı vs. derken ağrısız günümüz neredeyse yok gibi. Bunun için de yani baş ağrısı için tabi ki de önerilerim var. Yalnız önerilerime geçmeden önce, anlattıklarınızdan yola çıkarak size tavsiyem mutlaka doktora görünmeniz. Bunun altında yatan temel problemin araştırılması gerekiyor. Yoksa böyle leblebi kullanır gibi ilaç kullanmak doğru değil. Şimdi gelelim yöntemlere. Baş ağrısına ne iyi gelir;

''Baş ağrısına ne iyi gelir?''​

• Öncelikle uyku düzeni oluşturmak
  • Su tüketimini önemsemek
  • Nane, okaliptüs ve lavanta gibi yağlar ile masaj yapmak
  • Mutlaka mutlaka nefes egzersizleri ile beyine oksijen yollamak
  • Yüksek sesle müzik dinlemeyi bırakmak
  • Hafif düzey egzersizler yapmak
  • Alkol kullanımını bitirmek
  • Mümkünse stresli yaşamınızı ve alışkanlıklarınızı değiştirmek
  • Bitkisel çaylar içmek baş ağrılarına iyi gelen yöntemler arasında yer alıyor.
Baş ağrılarına iyi gelen yöntemler bunlardı. Yalnız üstte de belirttiğim gibi tansiyondan veya bambaşka bir rahatsızlıktan kaynaklanan baş ağrıları da olabilir. Çok şiddetli ve periyodik ağrılarda doktorunuza görünmenizi tavsiye ederim. Bazen ilerleyen yaşlarda daha çok görülse de orta yaşlarda da yaşanabilen bir durum diz ağrısı. ''Diz ağrısı nedenleri ve tedavisi'' yazımızı da incelemenizi öneririm.