Bebeğimi memeden kesmek istiyorum

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Bebek memeden nasıl kesilir kadınlar kulübü bebek memeden nasıl tiksinir hamilemiyim forum'da.​

Hanımlar ben bebeğimi artık memeden kesmek istiyorum. Dedim bari 2 yaşa kadar emsin kiyamadim ama 2 yaşı 3 ay geçti artık bıraksın yaaa çünkü her yerde rezil oluyorum göğsümü tutup aç diyor. Meme diyor. Utanıyorum vallahi. Nasıl kesebilirim memeden bir akıl verin lütfen. Sizler nasıl memeden kestiniz çocuklarınızı tecrübeli olanlar lütfen anlatsın.

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Bebek büyütmenin zor kısımlarından bir tanesi de bebeği artık memeden kesmek istenmesi. Valla ben kim olursa diyorum ki emebildiği kadar emsin çocuk. Ama tabii ki bilimsel olarak 6 ay önemli bebeğin gelişimi ve bağışıklık kazanması için her şeyi anne sütüne bağlı. Ama doktorlar da 2 yaşına kadar anne sütü alabilir diyorlar. Kesinlikle katılıyorum 2 yaşına kadar eğer sütünüz de müsait ise sağlığınız da iyiyse bebeğinize sütünüzü mutlaka verin. 2 yaşa geldiği için anneler biraz daha zorlanabilirler ama artık yavaş yavaş sizi de anlayabildiğini düşünürsek onunla konuşarak yavaş yavaş memeden uzaklaştırabilirsiniz. Ya bazı anneler duyuyorum da yok acı biber sürdüm yok tüy yapıştırdım korktu emmedi filan. Ama bu bebek için travmadır böyle bir şey olamaz. Sütten kesmek istiyorsanız bunun da aşamaları var. Bebekler memeden nasıl kesilmeli?

''Bebek memeden nasıl kesilir?''​

• Bebeğinizi birden değil kademe kademe memeden kesmeye hazırlayın
  • Aniden memeden kesmek bebek için duygusal travmaya yol açacaktır
  • Konuşabildiği için onunla konuşarak anlatmaya çalışın
  • Meme süresini biraz azaltın ki memeden uzaklaşmaya başlasın
  • Ek gıda sürecinde olan bebeğinize sevdiği yiyecekleri verin memeyi unutmaya çalışsın
  • Meme istediği anlarda sevdiği bir aktiviteye de yönlendirebilirsiniz onu
  • Dışarıda meme diye tutturuyorsa kapalı bebeğin kolayca açabileceği kıyafetler olmasın
  • Evde onun yanında soyunmayın ki meme görüp aklına sokmayın
  • Bebeğinizle bu konuda çatışmaya girmeyin yavaş yavaş zaten bırakacaktır zamanla
Anne sütü fazla olan anneler çalışan anneler bebeğini emanet bırakan anneler bu yazımız size göre. Anne sütü dolapta saklanır mı? Saklama süreleri nedir? ''Sütüm çok fazla dolapta saklasam besin değeri kaybolur mu'' yazımızı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz hanımlar.