Eşkışkın bitkisi şekere iyi gelir mi?

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Eşkışkın nedir kadınlar kulubü eşkışkın faydaları hamilemiyim forum'da.​

Arkadaşlar annemde şeker var eşkışkın bitkisinin şekere iyi geldiğini söylüyorlar ne kadar doğru acaba? Şeker hastalığına iyi gelir ve şekerini düşürür mü annemin. Kan şekerini dengelediğine dair bilgiler var acaba eşkışkın bitkisini bu şekilde bu sebeple kullananlar var mı? Kullananlar varsa nasıl yapıyorsunuz memnun kaldınız mı? Şeker konusunda fayda sağladı mı acaba bunu sormak istedim.

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Uçkun, ışkın gibi başka isimlerle de anılan eşkışkın çok popüler bir bitki oldu son zamanlarda. Faydaları içinde bulunan vitaminler onu daha değerli kılıyor. Tadı biraz ekşimsi buruk olan eşkışkını ben hiç yemedim ama sizin için araştırdım. Çok faydası olduğu söyleniyor. Özellikle c vitamini demir ve çinko bulunuyor ve yüzde 90 ı kadar su diyebiliriz eşkışkın için. Şimdi faydalarına bakalım bu bitkinin.

''Eşkışkın faydaları''​

• Antioksidan özelliği bulunur
  • Şekeri dengeler
  • Kolesterolü düşürür
  • Ateşi düşürür
  • Grip gibi soğuk algınlığına iyi gelir
  • Kanser türlerinden bazılarına iyi geldiği söyleniyor
  • Astım hastalarına faydalıdır
  • C vitamini içinde bol miktarda vardır günde 300 gr c vitamini ihtiyacınızı karşılar
  • Kusmayı önler
  • Sarılığa iyi gelir
Şeker hastalığı üzerinde de bir bilgim yok ama yazılana göre kan şekeri dengelediği söyleniyor. Hatta zamanla şeker hastalığını da yok edecek kadar etkili deniyor. Karaciğerde yağlanma olanlar için ''Karaciğerimde yağlanma varmış ne iyi gelir'' yazımızda inceleyebilirsiniz link aşağıda.