Gece gece canı etimek tatlısı çekenler

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Etimek tatlısı kadınlar kulübü Etimek tatlısı nasıl yapılır hamilemiyim forum'da.​

Hanımlar gece gece rahatsız ediyorum ama valla gece gece canımız Etimek tatlısı cekti. Çocuklar tutturdu Etimek tatlısı diye diye. Ama etimek tuzlusu var tatlısı olur mu bilmiyorum. Hani muhallebi filan şerbet döksek tadı şekerlenmez mi ki? Valla güzel bir tarif istiyorum olmadı yarın yaparız. Güzel tarif ise defterime de kaydederim. Güzel günlerde misafirlerim geldiği günlerde inşallah yaparim su korona geçerse tabii.

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Hayırlı geceler diliyorum bende ama gece gece canınızın tatlı çekmesi pek hayra alamet değil bu vakitte ama bilemedim. Ama tabii hemen size bir tarif vermek isterim. Ben de arada bir yaparım çok şerbetli diye ben pek sevmem ama çocuklar bayılır. Ama tuzlu etimekle olmuyor o diyeyim yani. Hemen tarife geçeyim isterseniz. İşte etimek tatlısı...

12 adet tuzsuz etimek

Şerbeti için
1.5 su bardağı şeker
2 su bardağı su

Muhallebisi için
1lt süt
6 yemek kaşığı şeker
6 yemek kaşığı un
2 yemek kaşığı buğday nişastası
1 pk vanilya
1 yemek kaşığı terayağı

Üzeri için
1 pk kremşanti
1 su bardağı süt
süslemek için fındık ya da ceviz

Şerbetini hazırlayıp 15 dk kadar bekletin. Etimekleri bir borcama yerleştirin. Şerbet ile ıslatın. Muhallebiyi pişirin ve en son tereyağ ve vanilya koyup etimeklerin üzerine gezdirin. Kremşanti ise muhallebi iyice soğuduktan sonra üzerine yayın ve süsleyip buzdolabında bekletin. Ertesi gün servis ederseniz daha güzel oluyor bence. Şimdiden afiyetler olsun.

Tam mevsimi daha 2 gün önce yaptım mutlaka deneyin derim. Hem de tahin ceviz hindistan cevizi de üzerinde olmazsa olmaz. ''Kabak tatlısı nasıl yapılır?'' hemen tarifi denemek için linkten yazımıza ulaşabilirsiniz.

S

Sadmin

Kadınlar Kulübü Hamilemiyim Forum
Yönetici
Gece gece bizim de akşam üstü canımız tatlı çekti yapmayla uğraşmadık dilimi 8 tl 6 kişiyiz biraz masraf ettik ve aldık yedik afiyetle sütlü tatlıyı ismi gelmedi yahu aklıma hani karamelli içinde süt olandan ondan işte :D:D

admin

admin

Administrator
Yönetici
Gece gece bizim de akşam üstü canımız tatlı çekti yapmayla uğraşmadık dilimi 8 tl 6 kişiyiz biraz masraf ettik ve aldık yedik afiyetle sütlü tatlıyı ismi gelmedi yahu aklıma hani karamelli içinde süt olandan ondan işte :D:D
triliçe oluyor sanırım onun adı:D