Gül hastalığı nasıl geçer

  • Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Gül hastalığı nasıl geçer kadınlar kulübü hamilemiyim'de​


Selam arkadaşlarım yüz bölgemde kızarıklıklar oluşmaya başladı çevremdeki arkadaşlarım bu rahatsızlığın gül hastalığı olduğunu söylediler. Henüz doktora gitmedim ama gül hastalığım var ise ne yapmam gerekiyor hangi doktora gideceğim gül hastalığı nasıl geçiyor bana evde yapabileceğim doğal yöntem var ise anlatır mısınız ?
 
A

admin

Administrator
Yönetici
Selamlar öncelikle geçmiş olsun hayatım. Tamam da hemen gül hastalığı deyip geçmemek gerekiyor. Öncelikle bir cilt uzmanına giderek gerekli testlerini yaptır bakalım gül hastalığı mı hayatımızda yaptığımız en büyük yanlışlardan birisi bu birine iyi gelen sizede iyi gelir birinde olan hastalık sizdede kesin vardır :) Konuya ayrıca gül hastalığı ile ilgili bilgileri ekleyeceğim.
 
A

admin

Administrator
Yönetici

GÜL HASTALIĞI NEDİR KİMLERDE ORTAYA ÇIKAR​

Halk arasında söylenilen şey bu gül hastalığı diye. Yüz bölgesi ile başlayan daha sonraları göğüste sırtın bir bölgesinde yayılarak devam eden sivilceli ve kötü görüntüye sahıp olmanıza neden olacak sıkıntılı bir hastalıktır. Bu hastalık beyaz tenli insanları çok sever ve ten rengi açık olanlarda daha fazla görünüyor malesef. Genelde orta yaştaki insanları buluyor. Hatta o kadar kırmızı ile damarlarınızın daha fazla görünmesine kötü bir görüntüye neden oluyor malesef. Güneşten etkileniyor soğuk havaları sevmiyor sıcak havaları sevmiyor bu tür durumda daha belirgin olarak ortaya çıkıyor. Stresiniz bunu tetikler kirli havalar da tetikler. Yani bu hastalığıa yakalandı iseniz öncelikle relaks olmayı becerecek ve asla stres yapmayacaksınız.

GÜL HASTALĞI EN ÇOK BAHAR AYLARINI SEVİYOR​


Tam da mevsimsel geçiş süreci yaşadığımız bu sonbahar günlerinde gül rahatsızlığı iyiden iyiye kendini hissettirecektir. Özellikle Bahar aylarında çevrenin kışa girişle hava şartlarının yani kirlenmesi ile malesef seyri artıyor. Karın bölgenizde de çıkabilir. Ama merak etmeyin artık bu gül hastalığı tedavi edilebiliyor. Bunun için bir doktora gitmeniz büyük önem taşıyor.

GÜL HASTALIĞI NEDEN OLUYOR ?​


Aslında bu hastalığın sebebe bağlı bir bağlantısı yok. Sebep olmaksızın da ortaya çıkabiliyor. En azından şu ana kadar gelişen tıp, evet gül hastalığının nedeni budur bundan oluyor diyemiyorlar malesef. Ama tıp bu hastalıkla ilgili şunları söylüyor. Bunları yapıyor iseniz gül hastalığınızı tetikliyorsunuz demektir.

GÜL HASTALIĞINI TETİKLEYEN FAKTÖRLER NELERDİR​


1. Çok sıcak içecekleri tüketmek.
2. Aşırı baharatlı yiyeceklerden yemek.
3. Alkolün hayatınızda olması.
4. Aşırı sıcaklık sıcak havalar veya sıcak ortamda çalışmak.
5. Güneşe aşırı maruz kalmak ya da rüzgara.
6. Stres dolu bir yaşam ya da iş ya da eş durumu
7. Egzersiz yapılmaması sporsuz bir hayat.
8. Kötü ve markası bilinmeyen güvenilir olmayan makyaj malzemeleri

Bunları kullanıyor iseniz ve bu tür kızarıklıklarınız var ise bu sebepler bunu tetikliyor olabilecektir.

GÜL HASTALIĞI OLDUĞUMU NASIL ANLAYABİLİRİM GÜL HASTALIĞININ BELİRTİLERİ NELERDİR ?​


Bende kızarıklıklar çıktı her kızarıklık gül hastalığını mı haber veriyor ya da bendeki hastalık gül rahatsızlığı mı bunu nası anlayacağım. Şimdi öncelikle belirtelim sizlere net olarak yapılan x testi bu hastalık sizde var mı tespit ediyor demek saçmalık olur öyle bi test malesef yok. Ama bazı kan testleri ile sedef mi ezgama mı diye bakıldığında onlar çıkmayınca artık bu gül hastalığı deniyor.

1. Kızarıklığın olduğu yerde aşırı yanma ya da acı duyma hissi
2. Yine kızarıklığın olduğu yerde kuruluk hissedilmesi kuru bir cilt
3. Cilt renginin normalden daha değişik olması kızarması ya da rengin koyulaşması
4. Kızarıklığın çıktığı yerlerde damarlarınızın artık daha görünür olması.
5. Sivilceye benzer şişkinlikler.
6. Bu bölümde ödemin oluşması. Su toplama durumu.
7. Özellikle yanakta ise burun delikleriniz büyümeye başlamıştır.
8. Ciltte meydana gelen döküntü

Bunlar var ise sizde gül hastalığı olmuş olabilir doktora gitmenizin zamanı gelmiştir diyebiliriz hamilemiyim.org misafirleri.

Bu tür şiyler sizlerde mevcut ise korkmayın doktora gidin buradan sizlere şu iyi gelir bu iyi gelir yazmak isterdim ama her kesteki sonuç aynı olayacağından dolayı doktora gitmenizi tavsiye ediyorum. Lazerle tedavi olduğunu mezoterapinin de cilde nem kazandırdığını ve başarılı sonuçlar elde edildiğini biliyorum. 1-4 seansta tüm sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Sorularınız olur ise lütfen çekinmeden bizlere yazınız.

Sevgiler.
 
Üst