Hamilelikte Korona Olanlar Var mı Nasıl Süreç Geçirdiniz?

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Hamilelikte korona olanlar kadınlar klubü hamilelikte korona kadınlar klubü hamilemiyim forum'da.​

Arkadaşlar 6 aylık hamileyim ve hastaneye gitmeye bile korkar oldum çok şükür bu aralar pek sıkıntım yok hastaneye gitmeme de gerek kalmıyor ama mecbur son aylara yakın kontrollere gitmem gerekecek. Ama çok korkuyorum korona olurum filan diye. Bebeğe geçiyor mu korona olunca yaşayan ve hamilelikte korona olanlar varsa beni aydınlatabilir mi? Korona olunca bebek zarar görür mü? Ya da herhangi ilaç kullanılabiliyor mu?

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Öncelikle bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanızı diliyorum. Korona ile ilgili gebeler üzerinde ayrıca bir tehlikeli durum gözlemlenmemiş ama yine de tedbiri almak sizin elinizde. İnanın doktorla bile daha tam vakıf değil yeni virüse karşı. Ama biliyorsunuz ki korona virüsten en çok kronik rahatsızlığı olanlar ve yaşı ileri olanlar daha fazla etkileniyor. Korona bulaşan hamile anne adayları ise hafif grip tarzında geçiriyorlar bu hastalığı. Özellikle en az etkilenenler hamileler diyebiliriz. İçinizi ferah tutun ve hamileliğinizin güzel geçmesini sağlayın. İnanın gebelikte demir eksikliği sorunu bile daha önemli hemen aşağıdaki linkten konuya yönlendirilebilirsiniz.