Midem çok fena üşümüş çaresi nedir?

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Mide üşütmesine ne iyi gelir kadınlar kulübü mide üşütmesine ne yapılır hamilemiyim forum'da.​

Malum havlar soğudu. Hele hele akşama doğru havalar daha da soğuyor. Bende güvenlik görevlisiyim. İş gereği mesaiye göre gün içerisinde de gece vardiyasında da çalışabiliyoruz. Hal böyle olunca soğuğu iyi yemişim. Anlayacağınız mideyi üşütmüşüm. Vallah eşekten düşmüşe döndüm. Mide üşütmesine ne iyi gelir diye sormak istiyorum. Yarına da mesai var. Yardımlarınızı bekliyorum. Evde yatıyorum ama gerçekten çok kötü durumdayım doktora da gitmedim evde neler yapabilirim.

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar.
Geçmiş olsun. Mide üşütmesi öyledir. Eşekten düşmüşe döner insan. Yemeden içmeden de kesilirsiniz. Karında sancı ve kramplar oluşur. İshal ve ateşte belirtileri arasında yer alıyor. Deminde belirttiğim gibi iştahsızlık da cabası. Evvela yerinizi sıcak tutun. Sıcak su torbası kullanmayı ihmal etmeyin. Ayrıca bazı klasik yöntemler var. Onları mutlaka kullanın. Örneğin;

''Mide üşütmesine ne iyi gelir evde?''​

• nane ve limon çayı yapabilirsiniz
  • zencefil limon
  • adaçayı
  • ıhlamur demleyip içmek
  • yoğurt tüketimi
  • çörek otu mide üşütmesine iyi geliyor.
  • Et suyundan kemik suyundan yapılan çorbaları tüketebilirsiniz
  • İshal de eşlik ediyorsa patates haşlama ve pirinç lapası ayrıca bir tatlı kaşığı türk kahvesi üzerine limon sıkıp yiyebilirsiniz.

Yalnız ciddi manada ağrı sızı devam ediyorsa ve ateş düşmüyorsa da mutlaka bir doktora gözükmenizi tavsiye ederim. Sağlığınıza kavuşmanız temennisi ile. Ayrıca ilginizi çekeceğini düşündüğüm bir yazı olan ''ishale ne iyi gelir arkadaşlar'' soru cevap konumuza sizi davet ediyorum.