Polikistik over tedavisi oluyorum yasayanlar var mi

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Polikistik over tedavisi kadınlar kulübü polikistik tedavi edilmezse hamilemiyim forum'da.​

Merhaba hanımlar ben evleneli 4 yıl oldu ama evlendiğimden beri sürekli adetlerim düzensiz yani öyle böyle değil 5 ayda bir adet olduğumu bilirim. Doktora gittim ve polikistik over sendromu olduğumu söyledi bu şekilde adetlerimin de düzelmeyeceğini bebeğimin de olmasının mümkün olmayacağını söyledi. Tedaviye başladık ama hala bebeğim olmuyor daha doğrusu ilacı birakinca adetim yeniden bozuluyor yaşayan var mı nasıl tedavi olabilirim?

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Polikistik over sendromu yumurtalıkların Yavaş tembel çalışması neye bağlı olarak içinde bulunan küçük iyi huylu kistlerden dolayı. Genelde adet düzensizliğine neden olsa da uzun süre tedavi edilmez ise kilo almaya, killanmaya, aşıri sivilce oluşumu, birçok hastalığa sebep olmakta. Tedavileriniz muhtemelen kısa süreli yarıda bırakmışsiniz doktorunuzun verdiği tedaviyi mutlak suretle bırakmadan devam ettirmelisiniz ki bu kistler ilaçlarla eriyip adetiniz düzene girsin ve doğal yoldan hamile kalabilin. Polikistik over olan bir arkadaşımı biliyorum bebeği olmuyor diye aşılama yaptırdı tuttu ve ikinci sefer doğal yoldan üçüzleri oldu. Yumurta kistlerini tedavi ettirdiğinizde bu yumurtaların aslında tembel değil aksine daha hızlı çalıştıklarını ve çoğunun olgunlasarak doğal yoldan bile çoğul gebeliğe olanak sağladığını göreceksiniz. Polikistik over gibi adet düzensizliklerine iyi gelen bir de soğan kürü var. Soğan kürü tarifini hemen aşağıdaki linkten bulabilirsiniz. Soğan kürünu düzenli kullanarak kistlerden kurtulabilirsiniz. Ama tabii ki öncelikle doktorunuza danışmalısınız. "Soğan suyu kürü kullananlar faydaları yapılışı" hemen inceleyebilirsiniz.