Spiral sonrası kanama yaşayan kadınlar normal mi bu ?

S

sorumvar

Member
Spiral sonrası ara kanamalar normal mı Sipiral sonrası kanama yaşayan kadınlar kulübü forum üyelerine sorum var.

Selamlar arkadaşlarım doğum kontrol yöntemi için ilaçlı olandan sipiral taktırdım yaklaşık 7 gün oldu ara ara kanamalarım oluyor kahve rengi ya da açık kan renginde kanamalarım çoğaldı doktor buna normal diyordu ama sizlere sormak istiyorum ağrı ve kanamalar olur mu normal mi bu benim başıma gelenler?

admin

admin

Administrator
Yönetici
Selamlar hayatım öncelikle bi sakin olman gerekiyor. Ağrı durumu ve ara kanamaların olması normaldir yirmi güne kadar sürebilir doktorun da madem sana bunlar normal demiş sıkıntı yapmanı gerektirecek bir durum yok tamamen normal hayatım.

Sipiral taktırdığınızın ilk 15-20 günü sıkıntı olmaz iken daha sonra kasıklarda ağrı ve kahvemsi akıntılarınız olabilir bu durumda normaldir. İlla spiral taktırmak için adet olmanızı beklemenize vs gerek yok. Doktorunuz sizlere daha ayrıntılı bilgiler verecektir. Ağrılar için ağrı kesicileri kullanabilirsiniz. Ama durumunuz normal.

Eğer kanama durumu bir aydan sonra devam eder ise doktorunuz ile görüşmeniz mantıklı olacaktır. Geçmiş olsun.