Uçuğu en hızlı ne geçirir dudağım çok kötü

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Uçuk nasıl geçer kadınlar kulübü uçuk nasıl geçer evde hamilemiyim forum'da.​

Gece rüyamda korkulu birşeyler gördüm ama hatırlamıyorum. Çok korktum demek ki dudağımda kocaman bir uçuk çıktı yaa. Ayrıca bu aralar bayağı stresliyim acaba ondan mı çıktı bu uçuk yaa. Hareket ettiremiyorum dudaklarimi. Gülemiyorum bile uçuk açılıp kanıyor hemen. Şimdi evde uçuk nasıl geçer? Bayağı kötü durumda dudaklarım. Uçuğu en çabuk ne geçirir?

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Uçuğun tıptaki ismi herpes simpleks. Dudak ve çevresinde çıkan sıvı dolgulu kabarcıklardir. Bağışıklık sistemi zayıf olanlarda çıkabilen uçuk, stres sıkıntı bunalım sebebiyle de çıkabilir ayrıca hijyen eksikliği de uçuk çıkmasına sebep olabilir. Dudak ve çevresinde çıkabilen uçuk burun etrafında boyun ya da göze yakın alanlarda da çıkabilir.

"Uçuk belirtileri"​

• Bölgede kaşıntı
  • Dudaklarda karıncalanma yanma
  • Deride su toplanması
  • Ateş
  • Kabarcıklar
Ucuk çıkacak bölgeye kesinlikle elinizi surmemenizi tavsiye ederim. Dişinizle ya da dilinizle uçuk üzerine dokunmayın. Daha kötüye gitmesin yayılmasını bu şekilde kolaylaştırabilirsiniz.

"Uçuk nasıl geçer evde"​

• Bal evde bulunabilen uçuk tedavisine iyi gelen besindir
  • Aloevera jeli
  • Süt uçuğa iyi gelir ve uçuk oluşmasını engeller
  • Sarımsak ezilerek kaşınan bölgeye sürülür
  • Soğuk kompres uygulanarak bölgenin kızarıklığı kabuklanmayi azaltabilirsiniz
  • Asiklovir( zovirax) ilacı doktora danışın mutlaka
  • Famsiklovir ilacı doktora mutlaka danışın
  • Vectamir kremi doktora danışın
Uçuk dışında bir de aft var. Aft de çok can yakıcı olabilir maalesef. "Ağzımın içinde aft var yemek bile yiyemez oldum" yazımızın içeriğine linkten bakabilirsiniz.