Vücudumdaki ödemden kurtulmam için bana bitkisel çözümler söyler misiniz?

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Vücuttaki ödem nasıl atılır kadınlar kulubü vücuttaki ödem nasıl atılır bitkisel hamilemiyim forum'da.​

Kızlar vücudumda çok fazla şişlik var. Vücudumdaki ödemden nasıl kurtulabilirim. Herkes nasıl kolay kilo veriyor böyle ilaçlarla filan mı acaba ben de vermek istiyorum yaa. Vücuttaki ödem nasıl atılır bitkisel çözümleriniz var mı? Hem kilo alıyorum hem vücudumdaki şişkinlikler beni rahatsız ediyor. Zaten herhalde kilolarımın çoğu da vücudumdaki ödemden kaynaklıdır. Hem karnım çok şişkin hem de bacaklarıma filan bastırdığım zaman çukurluk oluşuyor.

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Vücuttaki ödemler tabii ki durduk yere oluşmuyor maalesef sağlıksız bir yaşam sürme hareketsizlik çok fazla tuz tüketmek vücutta hem kilo hem ödem oluşmasına neden oluyor. Hele tuzun zararlarına girsem bir sayfa dolusu olur. Aslında tuz olmadan hayatımızı sürdürebilsek değil mi? Öyle bir toplumuz ki işte yemeğe oturduğumuzda daha ağzımıza alıp tadına bakmadan tuz atan bir milletiz. Bu kadar şekere tuza bağlı olmuşuz. Sonra da arkası kesilmiyor hastalıkların. Onun için tuzu özellikle ya azaltacağız ya tamamen bırakmalıyız. Tamamen ilk seferde kesemiyorsanız azaltarak bırakmaya çalışın. Vücuttaki ödemi atmak için size yardımcı olabilecek besinler var ama siz de hem tuzu kesmeli hem bol su tüketmeli hem de hareket etmelisiniz. Akşama kadar oturarak ödem atılmaz. Şimdi sizlere vücudunuzdaki ödemleri attırabilecek şeyleri listesini yapıyorum.

''Vücuttaki ödem attıran şeyler''​

• Ananas
  • Kivi
  • Kavun
  • Karpuz
  • Maydonoz
  • Salatalık
  • Günde en az 2.5 litre su içmek
  • Spor yapmak yürüyüş yapmak (düzenli)
  • Düzenli uyumak uyanmak uykusuz kalmamak
  • Tuzu tamamen kesmek ya da tamamen azaltmak
  • Yoğurt, kefir gibi şeyleri sık tüketmek
  • Yeşilçay
  • Ayaklarınızda çok fazla ödem varsa uzanırken mutlaka ayaklarınız yukarı şekilde uzanın
Çözümleri sizlerle paylaştık ama peki ödem neden oluşur? Aslında bundan da bahsettik ama detaylı bilgi alabileceğiniz linkimizi aşağı bırakıyorum arkadaşlar. ''Kadınlarda ödem neden olur nasıl atılır?'' Sağlığımıza çok çok fazla dikkat etmemiz gereken zamandayız o yüzden kendi kendimizin doktoru olacağız.