Yoğurt maya maskesi ne kadar yapılır yapanlar yardımcı olur musunuz?

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Yoğurt maya maskesi kadınlar kulubü yoğurt maya maskesi ne işe yarar hamilemiyim forum'da.​

Maya maskesi ne zamandır inceliyorum yapmak istiyorum. Astrologlar bile diyor oğlak burcuyum ve bu haftalarda cildinize bakım yapabilirsiniz filan acaba tam zamanı olabilir mi? Maya maskesi yanında yoğurtla yapınca çok etkisi oluyormuş. Sizce nasıl yapmalıyım? Kaç günde bir yapmalıyım bu maskeyi. Yapanlar varsa lütfen cildimin pürüzsüz olmasını istiyorum bunun için de yoğurt maya maskesini yapmak istiyorum?

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Evde kaldığımız günlerde evde neler yapacağımızı şaşırıyoruz dimi:) Kadınlar çoğunlukla cilt bakımı yemek olaylarına girmiş. Cilt maskeleri en başı çekiyor tabii. Mayanın cilde ne kadar iyi geldiğini söylememe gerek var mı bilemiyorum ama yoğurt da aynı şekilde ve bu süper ikili cilt maskesi olarak harikalar yaratıyor. Özellikle siyah noktalar akne izleri ve sorunlu cildiniz varsa maya maskesini deneyebilirsiniz. Mayanın cilde faydaları içinde hem cildi temizleyen arındıran hem kırışıklıkları yok eden özelliğe sahip. Ciltte oluşan egzama ve buna benzer dermatit sorunlara da iyi gelir. Yoğurt ile maya birleşiminde ise yenileyici cildinizi koruyacak özellikle hem de yapılması da çok kolay. Denemekte fayda var ne dersiniz hanımlar.

''Yoğurt maya maskesi nasıl yapılır''​

• Yarım yemek kaşığı yoğurt
  • Bir miktar yaş maya
  • İkisi krem kıvamına gelene kadar karıştırılır
  • Yüzünüze dairesel hareketlerle sürülür
  • Maske kuruyana kadar yani 30 dk kadar bekleyin
  • Ilık su ile temizleyin arkasından nemlendiricinizi sürün
  • Bu maskeyi haftada 1 kez yapabilirsiniz.
Arkadaşlar yumurta akının da belki namını duymuşsunuzdur. Yumurta akı maskesi ile de cildinize bakım yapabilirsiniz. ''Yumurta akı maskesini denemek istiyorum'' haydi bakalım konu ilginizi çekiyorsa buyrun.