gebe

Gebe kalamama nedenleri ve gebe kalma yöntemleri

Bu konu gebe kalamama ve gebe kalma yöntemleri hakkında bilgiler vermektedir.


Herhangi bir doğum kontrolü yöntemi uygulamaksızın, 1 yıl süreyle, düzenli ilişkiye rağmen gebe kalamama ya kısırlık denir.Kısırlık hem

kadına hem erkeğe bağlı olarak görülebilir..Kısırlığın teyidi için bir takım tetkitler yapılır ve buna göre tedavi uygulanır.Ülkemizde kısırlık sorunu gittikçe arttığı gibi tıptada bu alanda yeni tedavi yöntemleri ve ilaçlar gelişmektedir.Kısırlık sadece nedenlere bağlı olarak gelişmez.Nedensiz kısırlıkta vardır..Bilinç altıyla alakalı olan bir durumdur.Hamile kalmak istiyorsunuz ama bir türlü olmuyorsa hamile kalamadığınıza bilincinizi odaklamış olabilirsiniz..Gebe kalamama nedenleri hakkında tüm detaylı bilgileri konumuzda bulabilirsiniz.


Gebeliğin oluşabilmesi için  sağlıklı bir yumurtanın spermle birleşmesi gerekir.Döllenme dediğimiz bu olay kadının tüplerinde gelişir.Size doğurganlığınızı artırmanız için bir kaç önerimiz var.Hekim kontrolünden geçtiniz ve gebeliğe engel hiç bir durum saptanmamasına rağmen gebe kalamıyorsanız şayet  öncelikle olumsuz düşüncelerden arının ve gebe kalamamayı saplantı halinden çıkarın.Yaşam kalitenizi gözden geçirin..Nasıl besleniyorsunuz,ne kadar uyuyorsunuz,streslimisiniz..Sağlıklı ve ideal kiloda olmak doğurganlığı artırır. Fazla kilolarınız varsa uzman bir diyetisyene görünüp  bu kilolardan kurtulun.Sigara alışkanlığınız var ise mutlak surette bırakın.Sigarının üreme üzerinde olumsuz etkileri vardır.


Düzenli  ilişkide bulunun.Ve gebelik elde etmek için ovülasyon günlerinizi belirleyin. Özellikle adet dönemlerinin ortasına denk gelen yumurtlama zamanında 2-3 günde bir cinsel ilişkide bulunmak yeterlidir.Her kadının adet  döngüsü birbirinden farklıdır. Dolayısıyla gebelik şansının artması için kişinin adet döngüsü incelenmeli ve yumurtlamanın tam olarak ne zaman gerçekleştiği hesaplanmalıdır.  Ovülasyon günlerinizi internetten otomatik hesaplayıcılarla belirleyebilirsiniz.Ama işi garantiye almanız açısından ben sizlere ovülasyon testlerinden kullanmanızı öneriyorum.Birliktelik esnasında kesinlikle kayganlaştırıcı,tükürük  gebeliği kısmen engelleyebilir.Bunlardan kaçının.İlişki esnasında  doğru pozisyonda olun.Gebe kalmaya uygun pozisyon sırt üstü yatmanızdır.İlişki sonrası hemen duşa yönelmeyin yarım saat ayaklarınızı yüksek bir yere dikerek uzanın.Yukarda verdiğimiz önerileri dikkate alın.Tüm bunlara rağmen gebe kalmadıysanız mutlak surette hekime görünün..Dileyen her bayanın anne olması dileğiyle.

2016-02-26


Çikolata kisti nedir tedavi yöntemleri nelerdir ?

Çikolata kisti nedir tedavi yöntemleri nelerdir ?

Çikolata kisti nedir nasıl tedavi edilir ameliyatı nasıl yapılır ? Rahimin içini döşeyen endometrium adı verilen zar

Hamilelikten Korunma yolları ve yöntemleri hakkında bilmeniz gerekenler

Hamilelikten Korunma yolları ve yöntemleri hakkında bilmeniz gerekenler

Hamilelikten nasıl korunabilirim ? Hamilelikten korunma yöntemleri nelerdir ? İstenmeyen gebelikle sizler hamilelikten korunma yöntemleri arıyorsanız sizleri

Hamile kalınan ay nasıl hesaplanır ne demek ve hesaplama yöntemleri hakkında bilgiler

Hamile kalınan ay nasıl hesaplanır ne demek ve hesaplama yöntemleri hakkında bilgiler

Hamile kalınan ay ne demek ? Bu hamile kalınan ay hesaplama işlemi nasıl yapılır nasıl hesaplanır

Hamile Kalma Günleri

Hamile Kalma Günleri

Hangi günler hamile kalınır kalabilirim ve hangi günler hamile kalınmaz ? Hamile kalma günü yada günleri

HSG sonrası hamile kalma olasılığı ne kadardır?

HSG sonrası hamile kalma olasılığı ne kadardır?

Bu konu HSG sonrası hamile kalma olasılığı ne kadardır hakkında bilgiler vermektedir.

Ella hap kullandım hamile kalma olasılığım nedir?

Ella hap kullandım hamile kalma olasılığım nedir?

Bu konu ella hap hakkında bilgiler içermektedir.


Yorum Gönder