Gebelikte ilk doktor kontrolü ne zaman olmalıdır ?

Bu konu Gebelikte ilk doktor kontrolü ne zaman olmalıdır hakkında bilgiler vermektedir.

Sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmek için hekim kontrolünün önemini her makalemizde belirtiyoruz. Gebelikte hekim kontrolünün önemi  hem bebeğinizin  gelişimi

açısından ,  hemde sizin sağlığınız açısından çok önemldir. Bu makalemizde gebelik dönemin de yapılan ,gebelik döneminde  yapılması gereken testlere değinicez. Gebelikte hangi testler yapılır, gebelikte hangi test ne zaman yapılır ? Tüm ayrıntılar yazımızın devamın da.

 

 

Gebelik dönemi anne adayı için başlı başına bir serüvendir. Anne adayının kafasında türlü türlü sorular olmaktadır. Bu mucizevi yolculuğa ev sahipliği yapan anne adaylarımıza gebelik döneminde yapacakları testleri anlatıcaz.  Sevgili anne adayları  hamile olduğunuzu test yaparak öğrendiniz ve artık kesenin ne zaman görüneceğini merak ediyorsunuz. Gebelik kesesi gebeliğin 4-5-6 . haftaların da görülür. Siz keseyi görmeyi beklemeden hekim kontrolüne başlayın. Hekiminiz gebelik süreci boyunca yapmanız gereken her şeyi size anlatıp bilgilendiricektir.

 

Gebelik döneminde  bebeğin sağlığı ile ilgili her türlü olmsuzluklar yapılacak tetkitlerle anlaşılabiliyor. Gebelik döneminde hekiminiz bebeğinizin herhangi bir sağlık problemi olup olmadığını saptamak için bir takım testler isteyecektir.  Bu testlerin amacı olabilecek olumsuzlukları önceden görüp müdahale etmektir.

Gebeliğin sağlıklı ilerlemesinde çevresel faktörler etkilidir. Stres ve depresyona maruz kalan anne adayı  sürekli huzursuz olabilir.  Ayrıca gebelikte  beslenmenin önemide büyüktür. Proteini,karbonhidratları ve yağı dengeli tüketmek , omega 3 magnezyum takviyeleri almak  gebelik te anne ve bebek için çok önemlidir.Bunların yanı sıra bebeğin gelişimini hekim kontrolü ve ultrason incelemesi ile yakından takip etmek gerekir. 

 

Gebelik döneminde sizden istinecek ilk testler  de şunlara bakılır . Kan grubunuz, anemi, sarılık,kızamıkçık , vajinal enfeksiyonlar ve genetik hastalıklar.Daha sonra  tarama ve tanı testleri  yapılır.  Tarama testlerinde bebeğinizle ilgili herhangi bir sakatlığın söz konusu olup olmadığına bakılır . Yüksek riskli tanı testlerinde bebekte saptanan olumusuzluğun kesinirliği anlaşılır.Sevgili anne adayları gebelikte yapılan testler bu kadarla sınırlı değil. Belli haftalarda yapılan testlerde vardır. Bu testleri hekiminiz ne zaman yapmanız gerektiğini size söyleyecektir.  Gebelikte yapılan testler ile ilgili sorularınızı bizlere bu başlık altından yönlendirebilir , sorularınıza en kısa zaman da yanıt alabilirsiniz. Tüm anne adaylarına sağlıklı gebelik geçirmelerini diliyoruz.

2017-01-16


Beta Hcg değerleri ne zaman yükselir

Beta Hcg değerleri ne zaman yükselir

BETA HCG değerleri nedir ve ne zaman yükselir ? Yükselmesi ne anlam taşır. Hcg Hormonu Ne

Beta hcg testi ne zaman yapılmalı

Beta hcg testi ne zaman yapılmalı

Beta hcg testi kanda ne zaman yapılmalı ne zaman yapılırsa uygun olur ve sonuç verir ? Gebelik

Hamilelikte Akıntı Her Zaman Olurmu?

Hamilelikte Akıntı Her Zaman Olurmu?

Merhaba hocam 6 haftalık gebeyim çok yoğun akıntım var nedeni nedir acaba?Hamilelikte akıntı olması normalmidir?Kolay gelsin

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur ?

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur ?

Bebeğin Cinsiyeti En Erken Kaçıncı Haftada Belli olur?  Bebeğin cinsiyeti en erken ne zaman belli olur? Kadının

Adetten sonra ne zaman hamile kalınır ?

Adetten sonra ne zaman hamile kalınır ?

Adet bitiminden sonra hangi günler ve tam olarak ne zaman hamile kalacağınızı anlattığımız yazımızdan tüm sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz

Doğumdan Sonra adet ne zaman başlar

Doğumdan Sonra adet ne zaman başlar

Doğumdan sonra adet ne zaman görülür ? Doğumdan sonra adet olmamak ve adet düzeni Selamlar sevgili


Yorum Gönder

Etiketler :