Gebelikte karın ağrısı neden olur?

Bu konu gebelikte karın ağrısının ndenleri hakkında bilgiler vermektedir

İlk defa annelik deneyimini yaşıyan  gebe bayanlarda en çok merak ve endişe uyandıran konulardan biride gebelikte görülen karın ve

kasık ağrılarının olması...Bu ağrılar kramp tarzında veya keskin , bıçak saplanır gibi olabiliyor.Ve bu ağrıları anne adayları ya  uyurken ya öksürüken yada oturuken hissedebilir...Bu ağrılar bazen uzun bazen kısa süreli olabiliyor ..Peki gebelikte karın ağrısı neden olur işte tüm detaylar yazımızda..

 

 

Hamileliğin ilk günlerinde karın ve kasık bölgelerinde hafif rahatsızlık hissi genellikle bir çok kadın tarafından hissedilir.Hamileliğin 3. ve 4. aylarından kasık bölgelerinde bıçak saplar gibi keskin bir ağrı hissedilebilir.   Gebelik sürecinde gebe kadınlarda sık sık görülen şikayet kasık ağrıları, hamileliğin ilk haftasında başlayan ve doğuma kadar hiç bitmeyen ağrılar olabilir..    Gebelikte karın ağrısı vücudun geçirdiği değişimler sonucu, sürecin son derece normal bir parçası olabilir .. Bu ağrıların çeşitli sebepleri olabilir, bu sebeplerden bazıları önemsiz ve tedavi gerektirmez iken bazıları önemlidir ve tedavi hatta hastanaye yatış bile gerektirir.Bazen bu ağrılar biraz dinlenmeniz gerektiğini haber veriyor olabilir.Hamilelikte Kasık ağrıları ani hareketlerle birlikte çoğu kez tek taraflı olan keskin ağrılar olabilir. Bu ağrıların sebebi rahmi yerinde tutan bağların gerilmesidir.Kabızlık, şişkinlik ve gaz da karında rahatsızlık ve ağrı şikayetlerine sebep olabilir.Biz bu makalemizde sadece olabilecek nedenleri yazıyoruz.Bu yüzden en doğru teşhis ve tedavi için  gebelik süresince hekim kontrolünde olmanızı tavisye ediyoruz.

 

 

Özetle ;Erken gebelik belirtilerinden biride kasıklarda ağrı, şişlik, ve sertleşmedir.Bu konu hakkında adetinde gecikme yaşayan bayanların bize yönelttiği sorulardan biride karnımda sertlik,kramp ve ağrı var gebe olabilirmiyim.Bu saydığıklarımız kesin gebelik belirtiside olmaya bilir.Gebelik şüpheniz varsa test yapmanızı öneriyoruz.  Hamile anne adaylarının büyük bir kısmı kasık veya kramp ağrıları görülmektedir.Gebenin hareket etmekle, aniden ayağa kalkmaksıyla bu ağrı birden şiddetlenebilir. Karındaki çok şiddetli olmayan kramplar ya da ağrılar hemen paniğe neden olmamalıdır. Gebelikte karın ağrısının ciddi şekilde ele alınmasını gerektiren zamanlar da olabilir .Bu yüzden gebe olduğunuzu öğrendikten sonra mutlaka hekim kontrolünde olmanızı tavsiye ediyoruz..Bu ağrıların nedenini ancak doktorunuz belirleyebilir.Gebelikte kasık ağrısı gebelikte karın ağrısı  hakkında sorularınızı bu başlık altından yönlendirebilirsiniz.

2016-03-11


Vajina da kaşıntı neden olur?

Vajina da kaşıntı neden olur?

Bu konu vajinada kaşıntı nedenleri ve tedavisi hakkında bilgiler vermektedir..

Ağız kokusu neden olur ?

Ağız kokusu neden olur ?

Bu konu ağız kokusu neden olur hakkın da bilgiler vermektedir.

İlişki sonrası kanama neden olur?

İlişki sonrası kanama neden olur?

Bu konu ilişki sonrası kanamanın nedenleri hakkında bilgiler vermektedir.

Emzirme sonrası bebeklerde gaz neden olur ?

Emzirme sonrası bebeklerde gaz neden olur ?

Bu konu ; Emzirme sonrası bebeklerde gaz neden olur hakkında bilgiler vermektedir.

Kötü ağız kokusu neden olur ?

Kötü ağız kokusu neden olur ?

Bu konu Kötü ağız kokusu neden olur hakkın da bilgiler vermektedir.

Adet öncesi kahverengi lekelenme neden olur?

Adet öncesi kahverengi lekelenme neden olur?

Adetten önce kahverengi lekelenmenin nedenleri Bir çok bayan adet dönemine henüz uzun bir süre varken kahverengi lekelenme


Yorum Gönder

Etiketler :