gebe

Geri çekilme yöntemiyle hamile kalınırmı?

Bu konu geri çekilme yöntemi ve gebelik riski hakkında bilgiler vermektedir.

Bir çok çift istenmeyen gebelik için korunma olarak geri çekilme  yöntemini tercih ediyor.Ve bu yöntemi uygulayanlar için adet gecikmesi

söz konusu olunca akla ilk gelen acaba geri çekilme yöntemiyle hamilemi kaldım oluyor.Bizde bu merakı gidermek  ve konuya açıklık getirmek için,geri çekilme yöntemi hakkında bu yazıyı hazırladık.Geri çekilme yöntemi hakkında tüm detaylı bilgileri konumuzda bulabilirsiniz.

 

İstenmeyen gebelikler den korunmak için çeşitli korunma yöntemleri vardır..Takvim yöntemi,prezervatif,spirail,aylık iğneler,doğum kontrol hapları ve geri çekilme yöntemi..Bu yöntemlerin hepsi de %100 gebeliği engelemesede  en etkili korunma yöntemi doğum kontrol hapları ve aylık iğneler.Diğerlerinin risk oranları değişiklik gösteriyor.Bu korunma yöntemleri için de sık uygulanan yöntem ise geri çekilme yöntemi. Geri çekilme yöntemi, hamilelikten korunmak amacı ile henüz daha modern yöntemlerin olmadığı zamanlardan bugüne gelmiş olan ve günümüzde de kullanılan bir doğum kontrol yöntemidir.  Geri çekilme yöntemi ilişki sırasında tam boşalma anı geldiğinde erkeğin organını  geri çekerek dışarıya boşalmasına verilen isim ve gebelikten korunma yöntemidir.Burada amaç kadın vaginası içine meninin iletilmesinin engellenmesidir.Diğer bir adı dışarı boşalmadır.Geri çekilme yönteminin etkinliği oldukça düşük olup, kadının yumurtlama dönemine rastlayan günlerdeki cinsel birleşmede istenmeyen gebelik açısından risk oluşturur.Bu yöntem günümüzde doktorların çok fazla tavsiye etmediği bir doğum kontrol yöntemidir.Tamamı ile güvenli bir metod değildir, ancak başka hiçbir metodun uygulanmasının mümkün olmadığı durumlarda hiçbir korunma olmamasından daha iyidir.

 

Özetle; Geri çekme yöntemi etkili  bir doğum kontrol yöntemi değildir.  Gebeliklerin büyük bir kısmı bu yöntem sebebiyle gerçekleşmektedir.Gebelik istemeyen kişilerin bu yöntemi kullanmaması gerekmektedir.  Cinsel hastalıklar açısından da oldukça yüksek bir riske sahiptir.İstenmeyen gebelikler için etkili doğum kontrol yöntemlerini uygulamalısınız.Spirail,doğum kontrol hapları,aylık iğneler ve prezervatif ..Hekime danışarak size uygun olan bu korunma yöntemlerinden birini seçebilirsiniz..

2016-02-15


Doğum kontrol hapı unutulursa hamile kalınırmı ?

Doğum kontrol hapı unutulursa hamile kalınırmı ?

Bu konu Doğum kontrol hapı unutulursa gebelik oluşurmu ,doğum kontrol hapı kullanımı hakkında bilgiler içermektedir.

BBL yöntemiyle gençleşme

BBL yöntemiyle gençleşme

Yaşlanma her ne kadar doğal bir süreçse insanlar bunu durdurmanın çözümlerini arıyor.Günümüz teknolojisiyle  yaşlanmayı görüntü anlamında

İlişkiden sonrası spermin geri gelmesi kısırlık yaparmı ?

İlişkiden sonrası spermin geri gelmesi kısırlık yaparmı ?

Bu konu ilişkiden sonra spermin geri gelmesi ve kısırlı hakkında bilgiler vermektedir.

Birliktelik sonrası meninin geri akması kısırlık yapar mı ?

Birliktelik sonrası meninin geri akması kısırlık yapar mı ?

Birliktelik sonrasında meninin geri akması kısırlık yaratır mı bu hususta bilmeniz gerekenleri yazımızda sizlere sunuyoruz.

Hamile Miyim ?

Hamile Miyim ?

Acaba hamile miyim ? Bende şu şu değişiklikler olmaya başladı... dediğiniz anda kızlar her türlü değişikliklerinizi

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile kalmak istiyorum hamile olmak istiyorum diyen sevgili hanımlar. Hiç bir problem olmadığı halde neden hamile


Yorum Gönder