Hamile kalmak için en uygun günler hangileri ?

HAMİLE KALMAK İÇİN EN UYGUN GÜN / GÜNLER HESAPLAMA Kadınlar Kulübü Hamilemiyim’de

Cinsel sağlığına yada istenilen / istenmeyen gebelik durumlarının ortaya çıkmasındaki en önemli etken ve bilinmesi gereken bir dönemdir yumurtlama günü hesaplaması. Yumurtlama yani ovülasyon dönemi hamilelik için en uygun gün yada günleri belirtir. Bu, aynı zamanda hamilelik için en yüksek dönem olduğundan dolayı, istenilmeyen bir hamilelik içinde bu dönemin bilinmesi son derece önem arz etmektedir.

Yumurtlama Günü Nasıl Hesaplanır ?

Bunun için anasayfamızdan sizlere link verdik değerli anne adayları o linki kullanarak muhtemelen yumartlama günleriniz hangileri öğrenebilirsiniz. İsteyen arkadaşlara bu konu içinde iken hemen linkini de verelim dileyen tıklayıp hesaplamaya gidebilir.

Yumurtlama ovülasyon dönemi hesaplama

Yumurtlama Döneminin Belirtileri Nelerdir ?

Sevgili anne adayları, yumurtlama dönemi her kadında adet döngüsüne göre değişiklik gösterir. 28 günde bir regl olan bir kadının yumurtlama günü 14. gündür. Başka bir deyişle adet olduğunuz ilk günün üzerine 14 ekleyerek yumurtlama gününü bulabilirsiniz. Peki tek gününüz bu mu ? Tabiki hayır, yumurtaların olgunlaşması ve çatlaması süreceğinden dolayı, bebek isteyen anne adaylarına özellikle 14. günün başı olmak üzere, takip eden 3-5 gün içinde gün aşırı ilişki önerilir.  Belirtileri ise, göğüslerde hassasiyetle birlikte, vücut sıvısının artması ( akıntı durumu ) karın bölgesinde ve kasıklarda ağrı hissi…

Hamile Kalma Pozisyonları ( Resimli Anlatımlı )

Eğer bebek istiyorsanız ve yumurtlama gününüzü bilmiyorsanız değerli anne adayları, artık bu konumuzla birlikte bir şekilde öğrenmiş oldunuz. Her şeye rağmen yumurtlama gününde birliktelik yaşıyorsanız ve 1 yıldan bu yana hamile kalamamış iseniz mutlak suretle uzman doktora görünmeniz son derece önem taşımaktadır. Sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilir ve sıkıntılarınızı sorabilirsiniz. Zaman ve fırsat buldukça tüm soruları yanıtlamaya çalışacağım.

 

HAMİLE KALMAK İÇİN EN UYGUN GÜN HESAPLAMA KADINLAR KULÜBÜ HAMİLEMİYİM ?

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.