Hamile olduğumu nasıl anlarım hamilelik belirtileri nelerdir?

Hamile olduğumu nasıl anlarım ? İlk Hamilelik Belirtileri Nelerdir ? Adetime 3 gün var hamilemiyim , henüz adetime daha var  ama gebelik belirtilerim var  sizce hamilemiyim, hamile olduğumu en erken nasıl anlarım gibi soruları sayfamıza sıklıkla almaktayız. Çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar tarafından yöneltilen bu sorularla ilgili bir çok makale kaynağımız mevcut. Bu ve buna benzer konular , sorular için bir diğer sitemiz olan; MELEKLER MEKANI ‘ nı incelemenizi öneriyoruz. Bu sayfa ve diğer sitemiz üzerinden tüm sorularınızı detayları ile yanıtlıyoruz. Bu açıklamayı yaptıktan sonra gelelim gebeliğin erken belirtilerine..

Erken gebelik belirtileri, kan dolaşımındaki artmış hormon seviyeleri nedeniyle ortaya çıkar. Gebeliği tespit etmenin en mantıklı yolu test yapmaktır. HCG Gebelikten hemen sonra kan dolaşımına salınan ve genellikle hamile olduğunuzun kesin göstergesi olan bir hormondur. Cevapsız bir dönem genellikle hamileliğin ilk işaretidir. Yalnız burada şunu vurgulamak önemlidir, adet gecikmesi sadece gebelikten dolayı olmaz. Bir çok sebep adet gecikmesine katkıda bulunabilir.

HAMİLEMİYİM GEBELİK BELİRTİLERİ

Bir çok kadın adet günleri geldiğinde küçük çaplı bir kanama yaşar adet olduklarını sanırlar ama aslında bu yerleşme kanamasıdır. Yerleşme kanaması adet gibi yoğun kan miktarı içermiyor lekelenme şeklinde bir kaç gün süren bir kanamadır. Gebeliğin bir diğer bulgusu gögüslerde büyüme ve hassaslaşmadır. Tabi burada yine vurgulamak gerekir, gögüsteki değişimler sadece gebelik kaynaklı değil, tükettiğiniz besinler buna neden olabilir, yada kullandığınız bir ilaç. Ayrıca adet dönemi öncesi gögüsler değişime uğrayabiliyor.Bazı kadınlar göğüslerinde bir karıncalanma farkeder ya da damarlar daha görünürdür ve meme uçları kararabilir ve göze çarpabilir.

Atlanan bir dönemden sonra, muhtemelen hamileliğin en klasik belirtisi mide bulantısı dır.Hamileken herkes bulantıyı deneyimleyemez. Bu nednele tek septomdan yola çıkarak hamilesiniz diyemeyiz. Birçok kadın hamileliğin ilk aşamalarında idrara çıkma ihtiyacının arttığını fark eder.Bu, vücudunuzun, pompaladığı kan miktarını artırması nedeniyle böbreklerin normalden daha fazla sıvıya neden oluyor. Yine yineleyelim sık idrara çıkma idrar yolu enfeksiyonlarından da kaynaklanabilir.

Kendinizi her zamankinden daha fazla yorgunmu hissediyorsunuz ? Bunun nednei gebelik olabilir. Yorgunluk hormonların dalgalanması sonucu olur. Bu sebeple bol bol dinlenmeye özen gösterin. Gebeliğin bir diğer belirtisi kabızlık. Hormonların değişimi sindirim sisteminizi yavaşlatır ve biraz şişkinlik ve kabızlığa neden olabilir. Ayrıca kasıklarınızda kramplar olabilir bu durum size eyvah adet oluyorum galiba hissini yaşatabilir. Ruh halinizde değişimler olabilir. Çok hassas yada gergin olabilirsiniz. Buda yine hormonların dalgalanması sonucu oluşur.

Hormonal değişiklikler ve ilave kan hacmi, baş dönmesine neden olan kan basıncını düşürebilir. Aşermeler gebeliğin ilerleyen haftalarında olacaktır. Ayrıca meme başının koyulaşması da ilerleyen haftalarda gerçekleşecektir. Kasık bölgenizde küçük kelebek çırpıntıları hissedebilrisiniz. Bu seyirmeler genelde gebeliğin işaretlerindendir. Ağzınızda pas tatı olabilir, bazı yiyeceklerden tiksinebilirsiniz. Evet hanımlar görüldüğü gibi gebeliğin birden fazla belirtisi var ama belirtilere aldanmayın durum psikolojik olabilir yada başka hastalıklardan kaynaklanabilir. Gebelik şüpheniz varsa yapmanız gereken ilk şey gebelik testi yapmaktır ardından bir kadın doğum uzmanına görünmektir. Sevgili okurlar konuya dair soru ve yorumlarınızı bizlerle bu başlık altından paylaşabilir, sorularınıza en kısa zamanda yanıt alabilirsiniz..

blank

25 thoughts on “Hamile olduğumu nasıl anlarım hamilelik belirtileri nelerdir?

 • blank
  Ekim 25, 2016 tarihinde, saat 11:40 pm
  Permalink

  Meraba, sevgilimle uzerimizde kiyafetlerimiz varken surtunmeyle iliski yasadik ancak bosalma olmadi ben sadece camasirimda bi islaklik farkettim ve adetim iki gun gecikti midemde hafif bi bulanti var ve cook kafama taktim sizce hamilelik riski varmidir

 • blank
  Haziran 27, 2015 tarihinde, saat 8:33 pm
  Permalink

  Yıkamayla gebelik engellenmez gebelik tek koşulda olabilir sperm vajinadan içeriye sızma yaparsa

 • blank
  Haziran 27, 2015 tarihinde, saat 2:48 pm
  Permalink

  Selam ayakta surtunme yoluyla iliski yasadim bosaldi bacak aramdan akip gitti pecete ile sildim ve sabun ile yikadim regl bittikten sonraki 4.gunumde oldu hamile olma riskim nedir ?

 • blank
  Haziran 8, 2015 tarihinde, saat 8:36 pm
  Permalink

  Risk gecikmeniz olursa test yapın

 • blank
  Haziran 8, 2015 tarihinde, saat 8:00 pm
  Permalink

  SORU TEKRARI YAPMAYIN !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.