Hamilelik belirtileri ilk hafta olanlar hakkında bilmeniz gerekenler

 İlk hafta hamilelik belirtileri: Gebelik nasıl anlaşılır, gebeliğin belirtileri nelerdir? Hamileliğe işaret eden tüm belirtiler bu konuda

Erken gebelik belirtileri nelerdir, Hamilelik belirtileri ilk hafta, Erken Gebelik Belirtileri Nasıl Anlaşılır? Henüz ilk haftadan itibaren görülen hamilelik

belirtileri. Gebelik nasıl anlaşılır? Hamilelik belirtileri nasıl başlar? Hiç test yapmadan hamile olmak anlaşılabilir mi? Hamilelik nasıl anlaşılır? Bir kadının gebe kalışını gösteren belirtiler 3 gruba ayrılır. Bu hamilelik belirtileri şu şekildedir:

a) Şüpheli belirtiler, b) Olası Belirtiler, c) Kesin belirtiler,

Bize gebelik teşhisinde yardımcı olan bu belirtilerin bir kısmı hiçbir test uygulamaksızın kadının hissettiği belirtilerdir. Bir kısmı, ise testler ve doktor tarafından saptanır. Şüpheli ve olası belirtiler dediğimiz belirtiler, hekime gebelik teşhisinde yardımcı olur, fakat bunlar yüzde yüz güvenilir işaretler olarak değerlendirilemezler.

Çünkü gebelik dışı bazı klinik tablolar da bu belirtilerin bir veya birkaçını verebilir. Birkaç belirtiyi bir arada görmedikçe gebelik teşhisinde kesin konuşmamak, bir süre daha beklemek daha doğru bir davranıştır. Çünkü gerçeğe dayanmayan bir teşhis çoğu zaman kadında ruhsal gerilim ve çöküntü yaratabilir. Bu nedenle kadının, son adet kanaması tarihi dâhil, verdiği bilgiler ve Kadın Doğum Uzmanı’nın muayenesi diğer testlerle beraber değerlendirilmelidir. Erken gebeliklerin tanısı karın bölgesi fazla yağlı kimselerde ve muayenede kendini” sıkmadan rahat durmayan hastalarda oldukça güçtür.

 İlk hafta hamilelik belirtileri: Gebelik nasıl anlaşılır, gebeliğin belirtileri nelerdir?

Bulantı ve kusma: Hamileliğin ilk haftasından itibaren görülmeye başlayan tipik hamilelik belirtisidir. Gebelerin pek çoğu, gebelik başlangıcında ilk haftalarda sabahları bulantıdan şikayetçi olurlar. Bulantının sabah hasta uyandığında görülmesi günün ilerleyen saatleri içinde azalarak kaybolması, gebeliğin tipik erken bulgularmdandır. Bazı kadınlarda bulantı dışında kusma veya kusacakmış gibi olma yakınmaları sıktır. Kusma bulantının adet kanaması gecikmesiyle beraber görüldüğü vakalar ilk önce gebeliği düşündürür.

Vajinal akıntı artışı – Döl yolu akıntısında artış: Vajinal akıntının artması da hamilelik belirtilerinden ilk hafta görülen işaretlerden biridir. Gebeliğin oluşmasıyla beraber hormonsal değişimlere bağlı olarak döl yolu akıntısında artış olur ve bütün gebelik süresince devam eder. Bazı gebelerde, gebeliğin son aylarında bu akıntı oldukça rahatsız verici boyutlara ulaşır. Akıntı şikâyetçi olmayan doğurgan çağdaki bir kadında adet kanaması gecikmesiyle beraber, ani bir akıntı artışı da bize gebeliği düşündürür. Adet kanamasının gecikmesi:

Eğer adet döngüsü gebe kaldığınız ilk haftaya tekabül ettiyse, bu da ilk hafta görülen hamilelik belirtisi olacaktır. 28-30 gün gibi düzgün aralıklarla adet gören genç bir kadında adet kanamasının gelmemesi bize ilk önce gebeliği düşündürür. Ancak unutmamalı ki, bazı enfeksiyon hastalıkları, kansızlık, iklim ve çevre, hatta meslek değişiklikleri, gebelik korkusu, psişik (ruhsal) gerilim ve ruh hastalıkları da çoğu zaman adet kanamasının gecikmesine neden olabilir. Bazı kadınlarda ise “üste görme” adı verilen olaya rastlanılır. Kadın gebe olduğu halde, adetlerine uyan zaman aralıklarında, aybaşı kanamasına benzer kanamalar görülebilir.

Diğer hamilelik belirtileri

Memelerde dolgunluk hissi: Gebeliğin oluşmasıyla birlikte değişen hormonsal denge ile bağlantılı olarak kadında memelerde dolgunluk, hassasiyet, acı hissi oluşur. Fakat birçok kadında adet öncesi, günlerde de aynı belirtilerin daha hafif olarak görüldüğü unutulmamalıdır. Gebeliğin gelişmesiyle birlikte ikinci aydan itibaren memelerde büyüme görülmesi olağandır. Meme başını çevreleyen koyu renkli bölgenin rengi daha da koyulaşır ve çapı genişler. Gebelik öncesi pembe renkli olan meme başı da gebeliğin ilerlemesiyle koyulaşır ve çapı genişler.

Gebelik öncesi pembe renkli olan meme başının da gebeliğin ilerlemesiyle renginin koyulaştığı dikkati çeker. Ayrıca meme başı çevresinde yer alan ufak tepecikler hormonsal değişim sonucu daha belirginleşirler. Gebeliğin son üç ayında memelerin daha da büyümesi sonucu memelerin derisinin gerildiğini ve üzerinde yer yer çizgilerin meydana geldiği, yüzeysel damarların deri altında daha da belirginleştiği pek çok gebede görülebilir. Meme değişiklikleri, ilk gebelikte gebelik teşhisi için önem taşıyabilir.

 

ÖNEMLİ : GEBELİK TESTİ NASIL YAPILMALI :

Değerli anne adayları lütfen buradan sizlere anlatacağımız gebelik testinin nasıl yapılması gerektiği hususunun altını bu konuyla birlikte çizmek istiyorum. Sevgili hanımla, hemen hemen bütün eczanelerde satılan ve idrardan yapılan testlerin tamamı doğruya yakın sonuç verir. Yakın diyoruz zira önemli bir hususu hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyorum. Bakın hanımlar, gebelik testlerinizi lütfen sabah idrarınızla yapın. Bu testi yaptığınızda ilk 5 dakikada aldığınız sonuç doğru sonuçtur daha sonra çıkan sonuçlara itibar etmeyiniz. Yani 5 dakika sonrasında ikinciyi silik görenler hamile olduklarını düşünüyorlar ve bizlere yazıyorlar. 5 dakikadan sonraki sonuçlara lütfen itibar etmeyelim. Eğer yinede şüphelerim çok fazla diyor iseniz ve burada yazdığımız belirtileri taşıyor iseniz mutlaka BETAHCG testi yaptırınız. Bununla ilgili ayrıntılı bilgiyi BHCG Değerleri konumuza bakarak öğrenebilirsiniz.

 

2016-11-08


Gebelikte beslenme hakkında bilmeniz gerekenler ?

Gebelikte beslenme hakkında bilmeniz gerekenler ?

Gebelikte beslenme, gebelikte beslenme yaparken nelere dikkat etmek gerekir ? Gebelikte beslenmenin önemi Hamile olduğunu yeni

Klomen Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Klomen Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Klomen tedavisi klomenle tedavi görenler ve bilmeniz gerekenlerin tamamı bu konuda

Hamilelikte kan testleri hakkında bilmeniz gerekenler

Hamilelikte kan testleri hakkında bilmeniz gerekenler

  Kan testi hamilelik değerleri nedir nasıl anlaşılır ? Aslında bunu kendi başınızada yapabilirsiniz sevgili hanımlar. Birazdan yazımızın

Progesteron testi hakkında bilmeniz gerekenler

Progesteron testi hakkında bilmeniz gerekenler

Progesteron testi nedir nasıl yapılır ? Normal Değerleri nelerdir ? 21. Gün progesteron değerleri  Sevgili hanımlar, Progesteron

Tiroit Bezi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tiroit Bezi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tiroit bezi nedir ? Tiroit bezi boyun orta kısmında bulunan bir endokrin bezdir. Boyunda "Adem elması" denilen

Gebelik testleri hakkında bilmeniz gerekenler

Gebelik testleri hakkında bilmeniz gerekenler

Gebelik testinde 2. Çizgi silik Çıkarsa ne demektir ? Gebelik testi yaptırdınız ilk 3-5 dakika birşey göremediniz


Yorum Gönder

 1. Ashüs diyor ki:(10 Nisan 2017 16:27)

  Merhaba benim 10 gün öncesinden göğüs ucum ağrımaya başladı ve damarlarım belli oluyor kasık ağrısından bel ağrısından bide gazdan duramıyorum normalde adetime 1 hafta kala başlardı sizce hamile olabilirmiyim?

  1. Site Yönetimi diyor ki:(11 Nisan 2017 07:11)

   Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapılmaz.Bu yanlış ve yanıltıcı olur. Adetinizde gecikme olursa test yaparsınız. + Her dönem adet belirtisi yaşanacak  diye bir kural yok.

 2. Merve diyor ki:(04 Mart 2017 21:55)

  Adetim 11 gun gecikti ve test aldim negatif cikti ama pembe kanamam oluyor sancimda oluyor ve doktorum iki tane 2 mlim kadar polikistik over var dedi ondan dolayi gecikiyormus acaba ne yapmaliyim hamilelige engel mi?

  1. Site Yönetimi diyor ki:(05 Mart 2017 19:09)

   Yarın hcg testi yapın net sonucu alırsınız. Pko gebe kalmayı zorlaştıran bir rahatsızlık.Tedaviyle gebelik sağlanabilir.

 3. Kara diyor ki:(19 Şubat 2017 20:26)

  Merhabalar . Sevgilimle prezervatif ile ilişkiye girdik arkadan 2 kez yirtilki muhtemelen zorlandığı içindir yırtıldı gi gibi çıkardım 2.de korktum biraz birdaha devam etmedim adet dönemi 11 şubatta başladı 17 sinde bitti demişti ilişkiye 18 inde girdik pes vardı eve gitti yeniden şelale gibi aktığını söyledi . Prezervatif yirtildiginda spermlerin vajinaya kayması mümkünmü oraya kadar ulaşabilirmi hergün yıkıyor . Ve bugün ayın 19 u hastalık nedeniyle hafif kanama olduğunu söylüyor . Hamile kalma olasılığı var mı yani içine bosalmadim hemde arkadan girdim ama yirtildiginda akıp oraya gidebilir mi yardımcı olursanız ?

  1. Site Yönetimi diyor ki:(20 Şubat 2017 07:34)

   Partnerinizin mensi gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil.

 4. Dd diyor ki:(06 Şubat 2017 14:32)

  Nisanlımla birlikte olduk zevk suyu icime gecti ama boşalmadi ella kullandım ve daha sonra test yaptım bişey negatif çıktı adetim normalden geç kaldı ve tarlus aldım ve 4 gün sonra adet oldum ama gögüslerim çok acıyor ve hassalaşdi hamile olabilirmiyim bekar oldugum icin kan testi yaptıramıyorum yaptırsam ayleme bilgi gidermi

  1. Site Yönetimi diyor ki:(06 Şubat 2017 18:43)

   Mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu olmaz. Çok takıntı haline getiriyorsanız gebelik testi yapabilirsiniz.Hastane kayıtlarınız 3. şahıslarla paylaşılmaz. 

 5. Kaygılı diyor ki:(30 Ocak 2017 22:31)

  İyi günler 3 aylık evliyim ve hala hamilelik yok bu ay adet sonrası düzenli olarak ilişkiye girdik ve adetime 3 gün var sol kasığımda iki gündür biraz Ağrı var hamilelik mı yoksa yine adet belirtisi mı

  1. Site Yönetimi diyor ki:(31 Ocak 2017 07:38)

   Merhaba, belirtiere göre gebelik tesşhisi yapılmaz. Bu yanlış ve yanıltıcı olur. Gecikmneiz olursa test yapar hamile olup olmadığınızı öğrenirsiniz.

 6. ---- diyor ki:(19 Ocak 2017 22:27)

  İyi geceler. Partnerimle korunmalı yolla (prezervatif) ilişki yaşıyoruz ve ne olur ne olmaz diyerekten tam geleceği sırada çekiliyorum. Kasım ayında 2 tane ella içmişti. Adeti 10 gün gecikip, 10 aralıkta geldi. Adeti düzensiz ayrıyetten. Bu ay adet tarihinden 4 gün önce, yani 6 ocakta kasıklarında ağrı oluştu ve pembemsi kanaması oldu 1 2 damla. Bu kanama bir kere gerçekleşti. O gün idrar testi yaptık negatif çıktı. Sonra adet olmasını beklediğimiz gün yaptık yine negatif çıktı. Ve 2 şer gün arayla 12 ve 14 ünde tekrar idrar testi yaptık ikisinde de negatif çıktı. Fakat adet hala olmadı. Adet söktürücü kullandı 6 gün. İlaçlarda bitti. Hemen hemen 10-12 gündür göğüslerinde ağrı hassasiyrt var. Acaba prezervatif kullanıp hemde geri çekiyoken hamile kalma şansı hala varmı?

  1. Site Yönetimi diyor ki:(20 Ocak 2017 06:56)

   Merhaba birliktelik esnasında korunulmuş + testler negatif gebelik söz konusu değil..

 7. gizem diyor ki:(13 Ocak 2017 08:27)

  Yumurtlama donemimde surtunme yoluyla iliskiden snra Ella kullandim. Bosalma olmadi. Adetim, adet takvimi programinda belirtilen zamandan 1 gun önce gerçeklesti. Bu da ilişkiden 13 gun sonra oluyor. Ve adetim 8 gun surerken (son 2 gun kahverengiye donuk olup kesilirdi) Bu sefer ilk 3 gun normal oldu pintili seklinde rengi koyu kirmizi, 4. Gunde kahverengine dondu ve 5.gunde oyle 6.gün akmadi ancak penceteye silince acikkahve kucuk pihtilar oldu. Kesildi sanirim. Ve acayip sis karnim. Inmiyorda. Adet oldum bitti ve halen su ana kadar sis ve gaz oluşuyor. İlk defa boyle bi durumla karsilasiyorm. İlaç yuzunden mi? Nasil geçirebilirim siskinligi mi? Ve adetimin boyle olmasi sorun teskil eder mi? Adet gordugum icin hamilelik gibi risk yok degil mi?

  1. Site Yönetimi diyor ki:(13 Ocak 2017 08:30)

   Bu tür birliktelikte gebelik söz konusu olmaz. Durum kafanızı çok kurcalıyorsa test yapabilirsiniz . Ella adet miktarında değişime neden olabilir. Şayet ejakülasyonun olduğu birlikteliklerde adet miktarında değişim olursa test yapılmalıdır. Ella hapın gebelikleri %100 engellemediğini tekrar hatırlatalım.

 8. diyor ki:(28 Aralık 2016 23:09)

  Adetime 14 gün var ve adet Sancısı çekiyorum sizce hamilelik var mıdır ?

  1. Site Yönetimi diyor ki:(29 Aralık 2016 07:35)

   Sancının gebelikle ilgisi yok daha 14 gün var adetinize ..Jinekoloğa görünüp muayene olun

 9. diyor ki:(28 Aralık 2016 19:01)

  Merhaba adetim gelmeden önce goguslerim biraz acıdi ve hassaslasti adetimin ilk günü çok az acik renk bi adet oldum sonradan koyulasti ve ilk defa vajinamda kasinti idrar yaparken yanma hissediyorum hamile miyim?

  1. Site Yönetimi diyor ki:(29 Aralık 2016 07:38)

   Adetiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil.Mutlaka hekime görünün vajinal mantar olabilirsiniz.

 10. diyor ki:(22 Aralık 2016 22:33)

  Merhaba adetim gecikeli 15 gün oluyo 2kere test yaptım ve yaptığım zaman test için erken bir zaman değildi ve sonuçlar negatif çıktı ayrıca eşim dışarı boşaldı. Hala adet degilim acaba sebebi hamilelik mı ?

  1. Site Yönetimi diyor ki:(23 Aralık 2016 07:17)

   Her adet gecikmesi gebelik değildir. HCG testi yapın sonuca göre hekime görünün

 11. 5 diyor ki:(01 Aralık 2016 20:29)

  slm ben bu ay 5gun klomen kullandim ve 5ci gunu catlama ignesi oldum suan adetime 4 gun var test yapsam cikarmi acaba belimde agri ve yanma var..

  1. Site Yönetimi diyor ki:(02 Aralık 2016 07:59)

   Merhaba adetinizde gecikme olursa test yapın..

 12. Murat hatice diyor ki:(01 Aralık 2016 16:25)

  Merhabalar ben daha 20 günlük evliyim evlendiğimde 2 günlük adettim ve adetim bittikten sonra eşimle ilişkiye girdik şuan sol karın altımda şişlik var kasıklarım ara ara ufak bi sızlama gibi ağrıyor başım dönüyor çok halsizim hiçbir iş yapasım kollarımı kaldırasım gelmiyor sabah yataktan kalkmak istemiyorum sanki gece beni odunla dövmüşlercesine kol köklerim ağrıyor. Hamile olma ihtimalim var mıdır acaba şimdiden test yapıp kendimi heyecanlandırmak istemıyorum bebeğim olmasını çok istiyorum ama eğer hamile değilsem psikolojim de bozulabilir bana yardımcı olur musunuz?

  1. Site Yönetimi diyor ki:(02 Aralık 2016 08:01)

   Merhaba adetinizde gecikme olursa test yapın.Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmak yanlış ve yanıltıcıdır.

 13. Nuruş diyor ki:(30 Kasım 2016 23:13)

  Ben 29 yaşında 4 aylık evliyim bu ay sol kasigima ve belimde ağrı var adet günüme iki gün kaldı ve bu sol kasık agrim adet günüme 10 gün kala başladı ve üst üste üç gün baş ağrısı yaşadım aralık 2de adet olacam acaba hamile kalmış olma şansım var mi

  1. Site Yönetimi diyor ki:(01 Aralık 2016 07:44)

   Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapılmaz. Gecikmeniz olursa test yaparsınız. Bir problem yoksa tabiki gebe kalma şansınız var.

 14. diyor ki:(27 Kasım 2016 08:52)

  Merhaba ayın 10 unda nişanlımla arkadan ilişkiye girdik ve bosaldı vajinaya gidip gitmediginden emin değilim . 26 kasımda yani dün adet olmam gerekiyordu ve olmadım. Adet sancısı gibi bi sancı var ama çok az. sivilcelenme oldu goguslerimde hafif ağrıyor. Sizce hamilelik söz konusu olabilir mi

  1. Site Yönetimi diyor ki:(28 Kasım 2016 08:29)

   Bu tür birliktelikte gebelik söz konusu olmaz.Tedbiren test yapın.

 15. diyor ki:(22 Kasım 2016 20:26)

  Adetimden 2gun gecti bel agrisi ve karin,agrisi cekiyorum test yaptim negatif cikti hhamile olabilirmiyim

  1. Site Yönetimi diyor ki:(23 Kasım 2016 07:45)

   Yarın mensiniz gerçekleşmez ise hcg testi yapın sonuca göre de hekime görünün.Her mens gecikmesi gebelik lehine değildir.

 16. Havva diyor ki:(18 Kasım 2016 19:35)

  Merhaba acil cevap istiyorum sevgilimle ilişkiye girdik dışarı ya bosaliyo ama yinede şüphemiz oldu 2 hafta geçtikten sonra adet oldum bitti suan ama sonradan sağ kasık kismimda şişkinlik başladı şuanda hala şiş elleyince de hissediyorum nedir acaba hamilelik olabilir mi ?

  1. Site Yönetimi diyor ki:(19 Kasım 2016 07:56)

   Mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil.İçiniz rahat etmiyorsa test yapın.

 17. diyor ki:(18 Kasım 2016 12:52)

  Bilmiyorum artık gebe kalmayı çok istedim için naptimi bilmiyorum

  1. diyor ki:(16 Kasım 2016 17:29)

   Adetime 20 gün var migdem bulantim var kasiklarimdaa karnında belinde ağrı var bu gebelik belirtisi mi yoksa adet belirtisi mi acil cevap verirmisiniz

   1. Site Yönetimi diyor ki:(17 Kasım 2016 07:44)

    Sence gebelik belirtiismi ? 20 gün var adetinize ..Bu kadar erken belirti olsa tıp tarihine geçersin.

  2. Ayle diyor ki:(14 Kasım 2016 12:07)

   Merhaba, Adetimin 2. Gününde nişanlımla ilişkiye girdik :( adetim 3 gün sürüyor. Şuan bel ağrısı , akıntı ve mide bulantım var. Hamile olma olasılığım nedir ? Şuan ilişkiden sonra 12. Günüm test yapsam belli olurmu teşekkürler...

   1. Site Yönetimi diyor ki:(15 Kasım 2016 08:14)

    Merhaba bu kadar erken gebelik belirtisi olmaz.Beklenen mensiniz de en az 3 günlük gecikme olursa test yaparsınız.

  3. İnci diyor ki:(10 Kasım 2016 13:26)

   Merhabalar benım adet gunum 10gun gecıktı 10gunun sonunda adet oldum 3gun sürdü normalde 6 gün suruyordu adet olmadan önceden olduktan sonrada sol kasıgımda agrı var adet olmadan önce idrar testi yaptım negatıf acaba tekrar yaptırmalı mıyım hamıle olabılır mıyım

   1. Site Yönetimi diyor ki:(11 Kasım 2016 08:05)

    Merhaba mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil.Kasık ağrınız için + önceki menste gecime olmuş hekime görünüp muayene olun..Tekrar test yapıp yapmamak sizin tercihiniz.

  4. diyor ki:(03 Kasım 2016 18:26)

   Merhaba. Ben bir kaç gün üst üste erkek arkadasımla birlikte oldum ama yumurtlama dönemimde değildim ayrıca vajinama boşalma olmadı. En son ne zaman adet olduğumu hatırlamıyorum fakat son 1 haftadır hafif ağrılar yaşıyorum olması lazım ama bir türlü olamıyorum. Çok strese girdim. Bir de ara ara vajinama sancı giriyor hafifçe. Sizce hamile olabilir miyim

   1. Elif diyor ki:(02 Kasım 2016 15:02)

    Merhabalar ben 2 aylık ewliyim bnim en son adetim 5 ekimdi şuan ise gogus ağrılarım var ve kaşıkların agriyor acaba hamile olabilir miyim

    1. diyor ki:(31 Ekim 2016 22:06)

     Merhaba sevgilimle surtunme yolu ile ilişkiye girdik ustume boşalmadi. fakat normal adetimden 4 gün önce adet geçirdim. Karnimda ağrı var ve normalden daha fazla kan geldi sizce hamile miyim?

     1. diyor ki:(28 Ekim 2016 17:29)

      Mrb bnim adetim 6 gun gecti aksam test yptim cikmadi ama beyaz akintim var ve belim cok agrio kasiklarimda oyle acba kanda cikarmi

      1. Zeynep diyor ki:(18 Ekim 2016 19:36)

       Merhaba Ben iki aydir gebelik düşünüyorum.regl8me bi hafta var sol kasık ve bel agrim cok oluyo ve koku hassasiyeti ol.aya basladi ayrica akintimda da artiş var acaba hamilelik belirtileri olailir mi?

       1. Site Yönetimi diyor ki:(18 Ekim 2016 21:58)

        Merhaba gecikmeniz olursa test yapın.Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmak yanlış ve yanıltıcıdır.

      2. Sjks diyor ki:(23 Eylül 2016 22:54)

       Merhaba erkek arkadaşımla 6 gün önce sevişme yaşadık ufak bir damla spermin vajinama değdiği yönünde şüpheye kapıldım ve ertesi gün hapı kullandım baş dönmesi yaşıyorum sizce hamilemiyim

       1. Site Yönetimi diyor ki:(24 Eylül 2016 08:51)

        Bu kadar çabuk gebelik belirtisi olmaz. Gecikmeniz olursa tets yapın.

      3. a diyor ki:(12 Eylül 2016 09:14)

       Merhaba ben 10 gün önce ilişki yaşaadim iliskiden sonra ki gün regl oldum zamanı yakındı zaten adetken bulantı gbi bir ağrı vardı adet btti karninda değişik bir ağrı var ama başım donmuyor gogusler normal hiçbiryerimde ağrı yok acaba diyorum strestenmi sadece vajina bolgesinde kaşinti var hamilemiyim acaba?

       1. Site Yönetimi diyor ki:(12 Eylül 2016 16:38)

        Mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil.. 

      4. Hamile miyim ? diyor ki:(29 Temmuz 2016 17:14)

       İyi günler ben yaklaşık 1 hafta önce erkek arkadaşımla bi ilişki yaşadım fakat ön sevişme diye adlandırabiliriz. Vajinama boşalma olmadı. Zevk suyu elime bulaşıp ardından vajinama bulaşmasından korkuyorum. Adet günümden 2 gün önce adet gördüm normaldi herşey. Şuanda midem bulanıyor acaba hamile miyim ? Lütfen cevap verin!!!!

       1. Site Yönetimi diyor ki:(29 Temmuz 2016 18:27)

        Merhaba mensiniz daha önce gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil.

      5. Mine bulduk diyor ki:(15 Temmuz 2016 12:24)

       Iyi günler 1haftadir kasiklarimda batmalar geceleri bazen uyuyamiyorum agridan belim durduk yere sinirlenmeler kendi kendime duygusallik yasiyorum suan adetime 5 gün var sizce gebemiyim yada olma sansim varmi düzensiz adette görüyorum lütfen cevabinizi bekliyorum yardimci olun

       1. Site Yönetimi diyor ki:(15 Temmuz 2016 18:40)

        Merhaba mensinizde en az 3 günlük gecikme olursa test yapın.Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmak yanlış ve yanıltıcıdır.

      6. Mrb beyza hanim diyor ki:(25 Haziran 2016 09:53)

       Benim addeten önce beş gun pembe lekem geldi ardından kahverengi akinti oldu son sat tarihin 24 mayıs haziranın 22kan testti yaptırdım negatif çıktı şimdi sadece karnında sanci var bütün gebelik belirtilerini yaşıyorum yanitlarsaniz sevinirim

       1. Site Yönetimi diyor ki:(26 Haziran 2016 18:40)

        Merhaba belirtilere dayanarak gebelik taşhisi yapmak yanlış ve yanıltıcı olur.Şüpheniz için test yapmanızı öneriyorum.

      Etiketler :