Hamilelik Döneminde Adet Olunur mu ? Bilmeniz gerekenler

300

dönemin de olunurmu ? Bu soru sitemize en sık gelen sorulardan biri. Bu soru kimi zaman kaygı kimi zaman da bekleyişten yöneltilmektedir. Kaygı diyoruz çünkü korunmasız birliktelik sonrası korkusu yaşayanlar var. Bekleyiş diyoruz çünkü uzun süredir çocuk sahibi olmak isteyenler var. Soru görüldüğü üzre farklı beklentilerden yöneltilmekte. Peki bu sorunun cevabı nedir? Hamileyken olmak mümkünmüdür. Çok merak edilen bu sorunun yanıtını makalemizin devamın da bulabilirsiniz.

Sevgili hanımlar, gebelik dönemin de adet olunmaz. . Çoğu kadın yerleşme kanaması ile adet kanamasını karıştırmakta ve hamileyken adet olduğunu belirtmektedir. İşin aslı böyle değilidir. Ancak istisnai durumlar da olabilir. Bir çok kadın adet olduktan sonra yumurtlar ve beraberinde kalır. Bazı kadınlarda ise durum tersinedir. Bu durum sürekli olmaz .Gebelik dönemin de 1-2 defa görülebilir.

 

Ovülasyon döneminde gerçekleştirilen cinsi münasebet esnasında / sonrasında sperm ve yumurta bir araya gelir. Sperm yumurtayı döller. Döllenmeden sonra oluşan embriyo yerleşmek için kendine yer arar. Uygun bir yerde duran embriyo oraya ipmlante olmaya çalışır. Bu esnada küçük bir meyadana gelir. Bu yoğun olmaz. Bir çay kaşığı kadar yada bir tatlı kaşığı kadar oluşur.Kanın rengi kahve, pembe kırmızı olabilir. Kahverengi kan genelde eski kandır . Yerleşme kanaması bir pedi kirletmez. Sadece tuvalete oturduğunuzda peçetenizde küçük görebilirsiniz.

 

Gebeliğin teyidinden sonra görülen kanamalar bir problemin habercisi olabilir. kanama beklenmeyen bir durumdur ve normal değilidr. Gebenin mutlaka durumu hakkın da bilgi edinmesi için hekime görünmesi gerekir. görülen kanamalar ,dış gebelik ,boş gebelik, bebeğin eşinin ayrılması,rahimde yara,rahimde polip , rahim ağzında iltihap gibi durumlardan kaynaklanabilir. Yani gebelik sürecinin her aşamasında kanama görülebilir ve bu dikkatle izlenmelidir.

Sevgili takipçilerimiz; hamilelikte döneminde adet olunurmu adlı konumuzu incelediniz . Konuya dair soru ve yorumlarınızı bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilirsiniz. Sorularınıza online olduğumuz en kısa süre içinde yanıt verilecektir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir