Hamilelik GEBELİK Testini Ne Zaman Yapmalıyım ?

Hamiyemiyim düşüncesi fizyolojik ve psikolojik olarak inanılmaz karmaşık yaratılan kadının aklına bir kez düştüğünde bunun dönüşü yoktur. Taki sonuç alıncaya kadar yani hamile olup olmadığının anlaşılmasına kadar kafada garip bur kurgu ve düşünce ile dolaşır durur. Bu durumu kendisine inanılmaz şekilde sıkıntı yapıp alacağı bir test ile bunu çözmek ister. Çoğu zaman yapılan testler ilişkinin bir hafta sonrasına kadar uzanır da uzanır. Sevgili anne adayları. Planlanmayan bir şekilde hamilelik yaşamayı bütün kadınlar yüzdeye vurduğumuzda istemezler. Hani yeni evli olup bir yıl kadar cicim ayı geçenlerde olabilir de onun haricinde hiç bir kadının aklında bile yokken hamile kalmayı isteyeceğini zannetmiyorum.

Özellikle sabah idrarı ile yapılan testlerin hamilelik sonucu için son derece ödemli olduğunu, doğru sonuca yakın sonuç verdiğini sizlere belirtmem gerekiyor. Tabi ki zamanında yapılan test doğru sonuç verecektir. Eski mısırda kadınlar hamile olup olmadıklarından emin olmak için içi arpa ve buğday dolu bir torbayı sabah idrarı ile sular, birde hiç hamilelik şüphesi olmayan bir kız aynı şekilde bir torbadaki bu malzemeleri sular, hangisi daha erken çimlenir ise o kişi hamileymiş derlermiş. Şimdi tarihten bu yana çok şey değişti ve artık ezcanelerden alacağınıt gebelik testi ile sonucu hemen alabiliyorsunuz.

gebelik testi ne zaman yapılmalı
gebelik testi ne zaman yapılmalı

GEBELİK TESTİNİ NE ZAMAN YAPMALIYIM ?

Öncelikle ben size ne yazarsam yazayım siz bu testi bi kere erken yapacaksınız orası gün gibi ortada. Hani olur ya merak etmeyen olur sa ona anlatayım bari bunları 🙂 Regl tarihinizin üzerinden üç beş gün geçmeli arkadaşlarım. Ancak öyle yaptığınız test doğru sonuç verecektir. Adet tarihine bir hafta kala test sonuç verir mi ? Tabiki vermez arkadaşlarım doğru olmaz yaparsınız çift çizgi çıkmaz üç gün sonra çıkabilir. Bu bakımdan ne kadar geç yaparsanız sonuç o kadar iyi olur. Velev ki testte ikinci çizgiyi silikte olsa, ilk beş dakikalık sonuçta gördünüz, o vakit hamilesiniz demektir genelde çift çizgi olayı yanılmaz. Ama şarta bağlı oda… Sabah idrarı ve ilk 5 dakikadaki sonuçtur önemli olan.

 

Sonuç olarak; hamilelik testlerini de zamanında yapmalısınız. Hangi marka test almalıyım gibi sorular yöneltiyorsunuz buradan sizlere marka veremiyorum ama her test aynı sonucu verir nihayetinde Beta Hcg hormonunu ölçüyor idrarınızdan bu testler sevgili anne adayları. Konuyla alakalı sorunuz olur sa ben de sizin gibi aceleciyim bana soru sorabilirsiniz. Bu arada hamilelik testini yaptım ve sonuç ikinci çizgi silik çıktı ikizlerime hamileyken, neyse bu testi eşime verdim sabah tı o da bağırdı bana, yine neyin parçasını kırdınız diye 🙂 Anlamsız bakınca yüzüne bu ne ki dedi baktı ve test olduğunu çok sonradan anladı sevgili kalasçıım. Aklıma geldi anlatayım dedim :D:D

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.