Hamilelik riskinin az olduğu dönem ve günler hangileridir?

Hamile kalma riskinin en az olduğu günler dönemler yiyecekler hakkında tüm detaylar hamilemiyim kadınlar kulübünde sizleri bekliyor.

Anne olmak her bayanın hayalidir.Bir çok bayan  anne olmak için heyecan duyarken bir çoğuda korunmasız ilişki sonrası gebe kalmaktan korkuyor.Hamile kalma riskinin olmadığı dönem varmıdır diye sayfamıza sürekli bu tür sorular geliyor. Bizde hamilelik riskinin az olduğu günler hakkında bir araştırma yaptık.Hamilelik riskinin az olduğu günler hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz..

Hamilemiyim Soru Cevap

Korunmasız ilişki sonrası hamile kalma korkusunu genellikle nişanlı çiftler,öğrenciler,cinsel deneyimini ilk defa yaşayan gençler yaşıyor.Sayfamızda bu saydığımız sınıf takipçilerimizden ve  yeni doğum yapmış tekrar hamile kalmaktan korkan hanımlar tarafından sorular yöneliyor.Bu sorulardan biri adet döneminden bir önceki gün ilişkiye girdim hamile kalırmıyım ?

hamilelik reskinin en az olduğu günler
hamilelik reskinin en az olduğu günler

Sevgili hanımlar öncelikle şunu belirtelim ki gebeliğin en yüksek olduğu günler ovülasyon günleridir.Yani düzenli bir yumurtlama döneminiz var ise bu dönemde gebelik riski çok yüksektir.Yumurtlama dönemi düzensiz olanlarda gebelik her zaman mümkün olabilir.Şöyleki yumurtlama dönemi normalde mens döngüsünün 14 . gününden itibaren başlar 20 ne  kadar devam eder.Ama yumurtlaması bozuk olanlar da ovülasyon farklı zamanlarda gerçekleşebilir.Bu yüzden  gebelik riski vardır.Hatta bir çok uzman  mens döneminde gebeliğin gerçekleşebileceğini de söylüyor.Şu günlerde ilişkiye girerseniz gebe kalma riskiniz sıfırdır diyemeyiz..Bu nedenle korunmadan ilişkiye girilen her dönemde, her günde çok az da olsa risk vardır..

Adetim 1 2 3 4 5 6 7 gün geçti hamilemiyim ?

NOT :Bazı çiftler  geri çekilme ve takvim yöntemini kullanarak gebeliği engellemeye çalışırlar.Sevgili hanımlar gebe kalmayı engellemek için geri çekilme yada takvim yöntemi gibi uygulamalrı tercih etmeyin.Zira bu iki yöntem de %100 koruma sağlamaz. Gebelik riski olan bu yöntemlerden  ise daha korunuklı bir yöntem seçebilirsiniz. Doğum kontrol hapı,prezervatif,spirail,aylık iğneler,kadın kondomları en bilinen  doğum kontrol yöntemleridir.

İlişkiden hemen sonra adet oldum hamilemiyim ?

Adet kanamasından hemen sonra hamile kalınır mı diye soranlara bu durumun oldukça nadir olarak görülmesine rağmen imkansız olmadığını da belirtmemiz gerekmektedir. Bu yüzden korunmasız ilişkinin istenmeyen gebelik açısından riskli olduğunu hep vurguluyoruz.Eğer korunmasız bir birlikteliğiniz var ise mensinizde gecikme olduysa mutlaka test yapmanızı öneriyoruz.İstenmeyen gebelikler için size uygun bir korunma yöntemi seçebilirsiniz..Gebelik için riskli günler hakkında sorularınız olursa bu başlık altından bize sorabilir,en kısa zamanda sorularınıza yanıt alabilirsiniz.

 

Kaç gündür adet olmadım hamilemiyim ?

HANGİ GÜNLER HAMİLE KALINMAZ ? AZ RİSKLİ GÜNLER HANGİLERİDİR ?

Düz bir mantık yürütmek gerekiyor ise sevgili hanımlar, adet olduğunuz günler ( ki bizler bu günlerde hijyen ve temizlik açısından asla ilişki tavsiye etmiyoruz ) Adetinizin ilk birinci haftası hamile kalmanızın en az riskli olduğu günlerdir diyebiliriz. Yaşadıklarınız var ise bizlere soru olarak gönderebilir ve yorum alabilirsiniz.

blank

2 thoughts on “Hamilelik riskinin az olduğu dönem ve günler hangileridir?

 • blank
  Şubat 11, 2020 tarihinde, saat 7:10 pm
  Permalink

  Merhaba belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmıyoruz bu yanıltıcı olur.Gecikmeniz söz konusu ise test yapmanızı öneriyorum.

 • blank
  Şubat 11, 2016 tarihinde, saat 7:08 pm
  Permalink

  Merhabalar. Regl dönemim genel olarak 1 ay ama bazen düzensizlikler olabiliyor. 27 mart 2016 da evlendik. Adetimin son günleriydi. 23 martta olmuştum.ama Bir önceki adetim 27 şubatta olmuştu. 31 martta icime boşaldı. Sonrasında idrar yolları enfeksiyonu oldu ve ilaç kullandım 5 gün. İlacım 17 nisanda bitti. Bugün 23 nisan ve yaklaşık 4 gündür belimde siddetli ağrı kasımlarımda da ayni şekilde. Sanki hastanacakmisim gibi. Ama dün yani 22 nisanda biraz kanama gibi leke geldi ama devam etmedi. Son 3 gündür sabahları sürekli mide bulantısı halsizlik uyku hali vardı bende gün içerisinde nerdeyse hic kalkamadım diyebilirim. Hala kasımlarımda aci ve yanma var belim de ağrıyor.  Hamile miyim acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.