Hamilelikte Akıntı Ne Zaman olur ?

Hamilelikte akıntı ne zaman olur her zaman olur mu akıntı yaşayanlar kadınlar kulübü hamilemiyim’de 

Hamilelikte akıntı ne zaman gelir nasıl olur ?

Bizlere sosyal medya üzerinden gelen ismini veremediğimiz bir kullanıcımızın hamilelikteki akıntı sebepleri ile ilgili sorusu şu şekildeydi ” Merhaba hocam 6 haftalık gebeyim çok yoğun akıntım var nedeni nedir acaba? Hamilelikte akıntı olması normal midir? Kolay gelsin iyi çalışmalar”

hamilelikte akıntı yaşayan kadınlar kulübü hamilemiyim
hamilelikte akıntı yaşayan kadınlar kulübü hamilemiyim

Gebelikte artan östrojen hormonunun etkisinden dolayı vajinal akıntıda artış olması normaldir. Ancak her vajinal akıntı normal gebeliğe bağlı akıntı olmayabilir. Gebeliğe bağlı görülen normal akıntı kokusuz, beyaz akışkan kıvamda, ince bir akıntıdır. Kötü kokulu, yeşil, sarı, kahbverengi, peynir kesiği gibi olan bir akıntı hamileliğe bağlı normal akıntı değildir. Gebeliğe bağlı artıl gösteren normal akıntı kaşıntıya sebep olmaz eğer vajina dış bölgesinde kaşıntı varsa enfeksiyona bağlı bir vajina iltihabı veya kandida (mantar) vajiniti olabilir.

Hamilelikte akıntı gelir mi ne zaman başlar?

Gebelikte akıntı gebeliğin ilk aylarından itibaren başlar ve genellikle doğuma kadar devam eder. Önemli olan akıntının özelliklerini takip etmektir. Eğer akıntı kötü kokulu, yeşil, kahverengi, sarı, pembe kırmızı lekelenme şeklinde ve kaşıntı eşlik eden şekilde akıntı başlarsa hemen doktora başvurmak gerekir.

Bazen özellikle gebeliğin son aylarında anne adayları su gelmesi ile akıntıyı karıştırabilirler, su gelmesi gebelikte önemli acil durumlardan birisidir ve annenin bunu akıntıdan ayırması mümkün olmayabilir, şüphe durumunda acilen doktora başvurulması gerekir. Sizler de akıntı yaşıyorsanız kafanızdaki soruları bizlere gönderebilirsiniz. Sizlere bir yorum kadar uzaktayız değerli kadınlarımız.

Hamilelikte Akıntı Ne Zaman olur ? kadınlar kulübü Hamile miyim ?

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.