Hamilelikte erkek bebek belirtileri nelerdir ?

Hamilelikte erkek bebek belirtileri nelerdir ? Gebelik döneminde anne adayının en çok merak ettiği durumlardan biri bebeğin cinsiyetidir. Gebelikte bebeğin cisniyeti net olarak 16-17 ve 20 haftalar da ultrasonla izlenebilir. Fakat sabırsız anne adayları bebeğin cinsiyetini en erken dönemde öğrenmek isterler ve duydukları her yöntemi bebeğin cinsiyetini tespit etmek için uygularlar. Bu makalemizde bebeğin cinsiyetini , gebelikte erkek bebek belirtilerine değineceğiz.

 

 

Bebeğin cinsiyeti aslında yumurta ve sperm bir araya geldiğinde döllenme gerçekleştiğin de belli olur ama bunu tespit etmek mümkün değildir. Bebeğin cinsiyetinin yanın da saç rengi , göz rengi de döllenme esnasın da belirlenir. Yazımızın girişinde belirttiğimiz gibi bebeğin cinsiyetini net olarak 16-17 ve 20 . haftalar da öğrenebilirsiniz.Gebeliğin erken dönemin de bebeğin cinsiyetini en erken öğrenebileceğinize dair bazı efsaneler vardır. İşte sizlere bunlardan kaçı !

Söylenenlere göre kasığınızın sağ tarafında batma ve atmalar oluyorsa bebeğiniz erkektir.

Karnınız sivri ve yuvarlak ise buda bebeğin erkek olduğuna dair işarettir.Gebelik sırasında sık görülen bebek işaretlerinden biri de karnınızın konumlandırılmasıdır. Düşük seviyedeyseniz, bir bebek çocuğu taşıyorsunuz demektir.

Sürekli canınız tatlı istiyorsa tatlı tüketiyorsanız buda bebeğin erkek olduğuna işaretmiş.

Bir kontrol için ultrasona girdiğinizde, bebeğin kalp frekansına dikkat edin. Kalp atış hızı dakikada 140 atım altındaysa, bir erkek bebekğe hamile olduğunuzun bir işareti sayılır!

Erkek bebek taşıyan gebelerin cildi daha güzel ve parlak olur. Bir diğer rivayet cildin aşırı sivilcelenmesi de erkek bebeğe işaretmiş

İdrarınızın rengi koyu ise buda bebeğinizin erkek olduğuna işaret ediyormuş. İdrar rengi belirli koşullara bağlı olarak değişebilir. Çok fazla su içerseniz renk daha netleşir. Çok fazla su içmiyorsanız renk daha koyu renkte görünecektir.

Sağ gögüsünüz sol gögüsünüzden büyükse buda bebeğinizin erkek olduğuna dair bir diğer işaretmiş.Normalde zaten gögüslerden biri diğerin den büyük olabilir.

Saçlarınız çok hızlı uzuyorsa buda bebeğin erkek olduğunu gösteriyormuş.

Elleriniz sıklıkla kuruyorsa buda bebeğin erkek olduğuna işaret ediyormuş.

Sabahları sıklıkla kusuyorsanız buda bebeğin erkek olduğuna işarettir.

Uyku pozisyonunuz sürekli sola doğru ise buda bebeğin erkek olduğunun işaretiymiş.

Peki bulguların gerçeklik payı varmıdır ? Hayır kesinlikle bir bilimsel dayanağı yoktur. Bbeeğin cinsiyeti ancak ulstrasonla tespit edilebilir. Bunun dışın da genetik test yaptırarak bebeğin cinsiyetini öğrenebilirsiniz. Ayrıca hamilelğin erken dönemlerinde nub teorisi ve ramzi yöntemi ile bebeğin cinsiyeti anlaşılabilir. Fakat bu son iki yöntem de kesin olarak bebeğin cinsiyeti hakkın da bilgi vermez. Yanılmalar olabilir.Hamileliğinize yaklaşık 20 hafta boyunca ultrasonla bebeğin cinsiyetini öğreneceksiniz . Amniyosentez ve koryonik villüs örneklemesi de dahil olmak üzere bazı testler, cinsiyeti kesin olarak söyleyecektir.

Sevgili okurlar siz bebeğinizin cinsiyetini en erken ne zaman öğrendiniz ? Erkek bebek doğuran anneler ne gibi belirtileriniz oldu ? Deneyimlerinizi yorumlarınızı lütfen bizlerle bu başlık altın dan paylaşın. Vereceğiniz bilgiler bir çok anne adayına ışık olacaktır. Dileyen her kadının anne olması temennisi ile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.