İç çamaşırıma boşaldı hamile kalırmıyım?

Hamile kalmak bir çok kişi için endişe kaynağı iken bazıları için ise tanımı zor bir heyecandır. Hamilelik bir kadın ve erkeğin cinsi münasebeti sonrası oluşan bir süreçtir. Normalde sağlıklı üreme sistemine sahip olan bir kadın iki adet döneminin ortasın da yumurtlamaktadır. Bu yumurta 12-24 saat için de spermle döllenmelidir. Ejakülasyon sonra erkeğin spermi yumurtayı döllerse gebelik oluşacaktır. Daha önce bir çok yazımızda yumurtlamaya dair detaylı bilgileri vermiştik.

 

 

Gebeliğin oluşumu için sağlanan birliktelik esnasında spremlerin vajina içine girmesi gerekir. Gebelik 1-2 günde oluşan bir süreç değil. Yumurtlamanın olması, spermin yumurtaya doğru yüzmesi , yumurtanın döllenmesi,yumurtanın bölünmesi embriyonun yerleşmesi gibi bir süreç vardır. Sitemize genelde gebe kalma ile ilgili çok sayıda soru almaktayız. Bunların çoğu cinsel deneyimi ve bilgisi olmayan gençler tarafın dan yöneltilmektedir. İşte o sorular dan bir kaçı ..

 

Sorular:

Erkek arkadaşımla ilişkiye girdim benim üzerimde elbise çamaşır vardı, erkek arkadaşım boşaldı spermler elbiseden geçerse hamile kalırmıyım ?

Sevgilimle aramızda bir şeyler geçti. Benim üzerimde iç çamaşır ondada boxer vardı boşaldı . Bu şekilde hamile kalırmıyım ?

Üzerimde eşofman varken erkek arkadaşım sürtündü zevk suyu elbiseme değdi hamile kalırmıyım ?

Sevgilimle ilişkiye girdik ama sürtünerek üzerimde çamaşır elbise ve iç çamaşırımda orkid vardı hamile kalırmıyım ?

Görüldüğü üzere gençler tarafın dan hamile kalmak ile ilgili sayısız sorular almaktayız. Öncelikle belirtelimki. Üzerinizde elbise çamaşır varken gebe kalma ihtimaliniz çok düşük fakat imkansız değildir. Boşalma sonrası spermler çamaşırdan vajina içine sızarsa hamilelik söz konusu olabilir.

Zevk suyuyla hamile kalmak mümkünmüdür ? Bu sorunun cevabı da evettir. İhtimal düşükte olsa imkansız değildir. İlişki sırasında aşırı uyarılan erkeğin zevk suyunda boşalma yakın sperm olabilir. Bu da korunmasız ilişkide gebe kalma riskini oluşturur. Gebelik planınız yoksa ve cinsel yönden aktifseniz siz uygun bir doğum kontrol yöntemi tercih etmenizi öneriyoruz.

Şüpheli ve korunmasız ilişki sonrası adet döneminizde gecikme söz konusu olursa mutlaka gebelik testi yapın. Sevgili okurlarımız iç çamaşırıma boşaldı hamile kalırmıyım başlıklı makalemizi incelediniz. Bilgilerimiz sizi tatmin etmediyse hala kafanıza takılan sorularınız varsa bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilir, sorularınıza en kısa zaman da yanıt alabilirsiniz.

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.