SORU : İç çamaşırıma boşaldı hamile kalırmıyım?

Hamile kalma , nasıl hamile kalınır ile ilgili sayısız makalelerimiz sayfamız da mevcut. Hamileliğe dair sayfamız üzerin den bir çoru almaktayız. Özellikle de gebe kalma endişesi olan ve gebe kalmayı düşününenlerden. Soruların bir kısmı endişe içermektedir. Özellile evli olmayan çiftler tarafın dan yöneltilen sorular. Bu makalemiz de sıkkla bize gelen soruları ve yanıtları ele alacağız.

 

Soru : Merhaba, erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. Benim üzerimde iç çamaşır onda bir şey yoktu. Boşalma çamaşırımın üzerine oldu hamile kalırmıyım ?

Sperm iç çamaşırdan vajinaya sızarsa bu durum da gebelik söz konusu olabilir.

Soru : Nişanlımla ilişkiye girdik onda boxer külot bende ped çamaşır ve elbise vardı. Nişanlım kıyafetime boşaldı hamile kalırmıyım.

Bu birliktelik esnasında ped, çamaşır, elbise nin olması ile hamile kalmazsınız. Özellikle petten vajinaya spermin sızması mümkün değil.

Soru : Sevgilimle bir şeyler yaşadık ikimizin üzerinde iç çamaşırı vardı boşalma olmadı ama ikimizde ıslanmıştık. Zevk suyula hamile kalınırmı ?

Zevk suyuyla gebe kalma olasılığı yok denecek kadar azdır. Üzerinizde çamaşır varken zevk suyuyla gebe kalma ihtimali çok düşüktür.

Soru: Merhaba, yakın zaman da sürtünmeli bir ilişki oldu. İkimizde çıplaktık. Boşalma olmadı ama zevk suyunun vajina çevresine bulaştığını gördüm. Çok korkuyorum . Sizce hamile kalırmıyım ?

Zevk suyula hamile kalmanın çok düşük bir olasılık olduğunu belirtelim fakat zevk suyuylada hamile kalmak imkansızda değildir. Aşırı uyarılan erkeğin boşalmaya yakın zevk suyunda sperm olabilir. Bu durum da tam olmayan bu ilişki ile gebelik söz konusu olabilir.

Soru : Selamlar adet dönemine 11 gün kala erkek arkadaşımla birşeyler yaşadık . Benim üstümde çamaşır vardı üzerine boşaldı. Banyoya gittim vajinama sperm değimişti. Yıkadım sizce hamile kalırmıyım ?

Spermlerin çamaşırdan içeriye sızıp vajinaya ulaşması durumun da hamile kalabilirsiniz. İlişki sonrası işeme yada vajinayı yıkama sizi gebelikten korumaz.

Bu sorulara bezer daha bir çok sorular almaktayız. Gebeliğin oluşabilmesi için kadının verimli günlerde olması gerekir. Yani yumurtlaması . Yumurtlama günün de yada bir kaç gün öncesinde gebe kalınabilir. Yumurtlama normalde iki adet döneminin ortasın da olsada farklı zamanlarda da gerçekleşmektedir. Bu nedenle doğurgan olmadığınız günlerde bile gebelik düşünmüyorsanız mutlaka korunun.

Her dönem hamile kalmak mümkündür. Üzerinizde elbise çamaşır, varken boşalma olması durumun da gebe kalma ihtimali çok düşüktür. Ancak spermler çamaşırlardan vajina içine sızarsa hamilelik söz konusu olabilir. Cinsel yönden aktifseniz ve gebe kalmayı düşünmüyorsanız size uygun bir korunma yöntemi kullanmanızı öneriyoruz.Sevgili okurlar ; İç çamaşırıma boşaldı hamile kalır mıyım adlı makalemizi incelediniz. Konuya dair soru ve yorumlarınızı bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilir, sorularınıza en kısa zaman da yanıt alabilirsiniz.

blank

12 thoughts on “SORU : İç çamaşırıma boşaldı hamile kalırmıyım?

 • blank
  Ekim 29, 2020 tarihinde, saat 10:17 pm
  Permalink

  Selamlar Diralayy,

  Hayatım kayıtlara geçen bir şey yok. Yani test yaptırdın hamile isen bile kimse senin ailene büyüklerine söylemezler. Yani yaşın 18 den yukarı ise yaptırabilirsin testi. Ama senin testi yaptırmana gerek yok. Zira iki kere adet olduğunu söylemişsin. Hayatım böyle hamilelik olmaz ? Psikolojiyi bi tarafa bırak bu mümkün değil hayatım. Rahatla testini de yaptırmışsın. Eğer kafam rahatlasın diyor isen kan testi de yaptırabilirsin sıkıntı olmayacaktır.

  Sevgiler. Hamile Değilsin Kesin.

 • blank
  Ekim 28, 2020 tarihinde, saat 8:47 pm
  Permalink

  Merhaba daha önce de yazmıştım hamilelik yok demiştiniz. Ben şüpheli ilişkiden sonra ikinci kez adet oldum, fakat hamile olup birkaç ay adet görenler olduğunu duydum ve bunun üzerine (daha önce şüpheli ilişkiden 23 ve 28 gün sonra test yapmama ve negatif çıkmasına rağmen ) şüpheli ilişkiden 41 gün sonra idrar testi yaptım negatif çıktı. Bu psikolojiden kurtulamıyorum, evli değilim ve kan testi yaptıramıyorum kayıtlara geçmesin diye. Kesin olarak hamilelik riski yok değil mi?

 • blank
  Ekim 20, 2020 tarihinde, saat 11:43 pm
  Permalink

  Selamlar Abcd,

  Hayatım adet olmuşsun endişelenecek durum yok ki. Adet olmanız hamile olmadığınızı zaten gösterir. Siz bir de test yapmışsınız sonuç negatif çıkmış. Yani artık endişelenecek hiç bir durum yok hamile kalamazsınız kalmamışsınız kesin bu.

  Sevgiler.
  Hamilemiyim.Org

 • blank
  Ekim 20, 2020 tarihinde, saat 11:03 pm
  Permalink

  Merhaba nişanlımla 35 gün önce sürtünmeli ilişki yaşadık. Bende iç çanaşırı vardı o çıplaktı. İç çamaşırıma biraz zevk suyu bulaştı daha sonda iç çamaşırım üzerinden vajinamı okşadı, bastırdı. O günden 9 gün sonra( normal adet günüm 6 gün sonra olmalıydı 3 gün gecikti) oldum. Şüpheli günden 23 ve 28 gün sonra evde erken gebelik testi yaptım sonuçlar negatif çıktı ama hala endişeliyim hamile kalmış olabilir miyim? Bu testlere güvenebilir miyim?

 • blank
  Eylül 21, 2020 tarihinde, saat 8:18 pm
  Permalink

  Selamlar bilinmeyen,
  Bu tür bir durumda hamilelik riski yok denecek kadar az aba kilodunuzdan sızıntı oldu ise ve kız arkadaşınıza bulaştı ise tabiki hamilelik şansı var onun için lütfen ertesi gün hapı kullanmasını sağlayın.

 • blank
  Eylül 21, 2020 tarihinde, saat 8:16 pm
  Permalink

  Kız arkadaşımla sevişirkene bende boxer vardı onda bişey yoktu temas yokken boxere boşaldım ondan 5 dakika sonra boxer üstümde temizlemedim vajinayla temasa geçti boşaldım boxere sürtünme yaşandı hamile kalırmı birisi aydınlatırmı lütfen. Teşekkür ederim

 • blank
  Temmuz 6, 2020 tarihinde, saat 12:47 am
  Permalink

  Selamlar aydın iki kere adet olmuş hamile olma ihtimali sıfır boşuna sıkıntı yapmayın bu şekilde hamile kalamaz.

 • blank
  Temmuz 5, 2020 tarihinde, saat 2:25 am
  Permalink

  Nişanlımla bakire ve adetliydi sürtünme yolu ile birlikte olduk onda iç çamaşırı ve ped vardı bnde hiç bişey yoktu çamaşırın üzerine boşaldım. O gümden 2 gün sonra adeti bitti. Ve 2 gün sonrada kırmızıya yakın bi renkte akıntı oldu çamaşırına. Hamilelik riski varmıdır?? Acill cevap verirmisiniz???

 • blank
  Nisan 17, 2020 tarihinde, saat 4:56 am
  Permalink

  Eldeki spermi silmedi iseniz ve bulaşan parmağınızı içine sokmadıysanız hamile kalamazsınız.

 • blank
  Nisan 13, 2020 tarihinde, saat 10:38 pm
  Permalink

  Sevgilimle kiyafetlerimiz warken sürtnduk ve bosaldi spermler onun kiyafetinden ve benden gecip vajinaya ulasabilirmi iliskiden 4 gun sonra adet oldum ama gunumden once oldum szce risk warmidir ele bulasan sperm slindikten sonra vajinayla o el temas ederse gebelik olurmu

 • blank
  Mayıs 4, 2018 tarihinde, saat 7:04 am
  Permalink

  sperm çamaşırdan vajina içine sızarsa gebelik oluşabilir ertesi gün hapları % 100 gebelikten korumaz partnerinizin adet gecikmesi olursa test yapsın

 • blank
  Mayıs 3, 2018 tarihinde, saat 4:21 pm
  Permalink

  Sevgilimle sevistikten sonra iç çamaşırın üstüne boşalma oldu ve ıslandigini söyledi değiştirip temizledi üzerinden iki gün geçti korktuğu için ertesi gün hapı aldı hamile kalma ihtimali var mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.