İlginç düşük yapma yöntemleri

Bu konu ilginç düşük yapma yöntemleri hakkın da bilgiler vermektedir.

Hamilemiyim.org sayfamıza her gün ilginç sorular almaktayız. Bize yöneltilen soruların çoğunluğunu korunmasız birliktelik sonrası oluşan istenmeyen gebelikler . Bu

istenmeyen gebelikleri geleneksel, kulaktan dolma bilgilerle sonlandırma araştırmasına giren hatta eyleme geçiren kadınlar ,olumsuz durumlarla karşılaşabiliyor .

 

 

Bize gelen ilginç sorulardan  birine değinicez.Erkek arkadaşımla korunmasız ilişkiye girdim, hamile olduğumu anladım . Bir yerden duydumki vajinaya sabun sokularak düşük yapılıyor .Sabunla düşük yapmak mümkünmü ? Yazımızın devamın da  sabunla düşük yapmak mümkünmü ve ilginç düşük yapma yöntemlerini bulabilirsiniz.

 

İstenmeyen gebelikler genellikle cinsel deneyimi ve bilgisi olmayan gençler de görülüyor .  Bunlar öğrencikesimi olmakla beraber , nişanlı çiftlerde olabiliyor . Gerek aile, gerekse toplumsal baskı ve korkusu yüzün den istenmeyen gebeliğin duyulmaması için bir çok yönteme başvuruluyor . Her biri ürkütücü ve ciddi sağlık sorunlarına yol açan hatta ölüme götüren bu yöntemler gerçekten dudak uçuklatıcı cinsten . Vereceğimiz bilgilerin kesinlikle evde denenmemesi konusun da sizleri uyarıyoruz.

Son günlerde internet üzerinde düşük yaptıran ilaçlar ve bu ilaçları temin eden siteler tek tek kapatılıyor. Nedeni bu ilaçların ciddi anlamda sağlık sorununa yol açması . İstenmeyen gebeliğe maruz kalan kadın ,kız bu defa duyduğu ,gördüğü her yöntemi deniyerek kendi çabası ile evde düşük yapmaya çalışıyor . Bu düşük yapma teknikleri bilimsel olmayıp ölümle sonuçlanabiliyor . Peki nedir , bu ilginç düşük yapma teknikleri ?

Yapılan araştırmalar gösteriyorki  ister eğitimli ,ister eğitimsiz bir çok kişi istenmeyen gebeliği kendi yöntemiyle sonlandırmaya çalışyor. Nedeni ise kürtaj işlemin de isminin sisteme kayıt olması ve ilerde bu durumun ayyuka çıkması . Bu korku ile hareket edenler olmadık düşük yapma yöntemlerine yelteniyor . En sık uygulanan düşük yöntemleri,yüksekten atlama,ağır cisimler kaldırma,kilim sirkeleme,vajinaya sabun sokma,vajinaya şiş sokma,vajinaya kibrit çöpü sokma..

Bu yukarda saydığımız yöntemlerin en tehlikeli olanları vajinaya çöp,şiş,sabun sokma.. Kişinin bu işlemlerde rahmi mikrop kapabilir,rahim parçalanabilir ve durmayan kan ile ölüm sonuçlanabilir. Özellikle sabunla düşük yapmaya çalışanlar var . Bu işlemi  kattiyen yapmayın . Sabunun içeriğindeki kimyasallar kana karışabilir . Ve bu eylem hayatınızı sonlandırabilir. Bu saydığımız hiç bir uygulama bilimsel değil . Tehlikeli olan bu  yöntemleri uygulamayın.İstenmeyen gebelik için mutlak surette yapacağınız tek ve doğru adım hekime görünmek olucaktır.  İstenmeyen gebeliği kürtaj işlemi ile sağlıklı bir şekilde sonlandırabilirsiniz.

2016-08-11


Gebe kalamama nedenleri ve gebe kalma yöntemleri

Gebe kalamama nedenleri ve gebe kalma yöntemleri

Bu konu gebe kalamama ve gebe kalma yöntemleri hakkında bilgiler vermektedir.

Hamilelikte kanama neden olur?Her kanama düşük belirtisi midir?

Hamilelikte kanama neden olur?Her kanama düşük belirtisi midir?

Merhaba herkese; Hamilelik döneminde karşılaşılan durumlardan biride kanamalardır.Genellikle adet gününüze denk gelen birkaç günde yaşanılan kahverengi leke

Hamilelik Belirtileri En erken ne zaman belli olur ?

Hamilelik Belirtileri En erken ne zaman belli olur ?

Hamilelik belirtileri ne zaman belli olur ? Hamile olduğumuzu ne zaman anlarız ? Gebelik ne zaman başlar

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır Kızlar implantasyon kanaması nasıl oluyor ? Tam olarak belirtileri nelerdir bu yazımızdan sizlerle paylaşıyoruz.

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile kalmak istiyorum hamile olmak istiyorum diyen sevgili hanımlar. Hiç bir problem olmadığı halde neden hamile

Bebek Nasıl Bakılır ?

Bebek Nasıl Bakılır ?

Yeni anne olmuş yada anne adaylarının bilmesi gereken bir konu olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Bebek


Yorum Gönder

Etiketler :