İlişkiden hemen sonra adet oldum hamilemiyim ?

İlişkiden hemen sonra adet oldum hamile kalırmıyım? Adet gördüğü halde bir çok kadının aklında kuşkusu olabilir. Daha önceki makalelerimizde gebeliğe en elverişli günleri,gebe kalınacak günleri ve gebeliğin nasıl oluştuğu ile ilgili bilgiler vermiştik. Bu başlık altın dan bir takım bilgileri yeniden yineleyeceğiz.

Gebe kalmak için bir takım koşulların sağlanması lazım. Gebeliğin oluşması için kadının sağlıklı ve kaliteli yumurtaya erkeğin ise iyi bir sperme sahip olması lazım. Hamile kalmak öyle sanıldığı gibi ne kolay nede zordur. Gebe kalmaya en verimli gün yumurtlamadan önceki günler ve yumurtlama dönemidir. Düzenli adet gören kadınlarda yumurtlama iki adet ortasın da gerçekleşir. Yumurtlama dan sonra 12-24 saat içinde döllenme gerçekleşmez ise yumurta etkisiz hale gelir ve ölür. Yumurtlama dönemi bazı adımları izleyerek saptanabilir. Lakin yumurtlamanın ne zaman gerçekleştiğini yinede siz kesin olarak anlayamazsınız. Ancak bir ultrason yumurtlamanızın gerçekleşip gerçekleşmediğini gösterebilir. Gebelik kategorimizi inceleyerek yumurtlama gününe dair detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

 

 

SORU :

Adetimden iki gün önce eşimle ilişkiye girdim korunmadan hamile kalırmıyım ?
Bu sorunun kesin yanıtı ne evettir ne de hayırdır. Ovülasyon beklenilen dönem dışın da gerçekleşebilir. Düzensiz ovülasyon ile dönemin her hangi bir yerinde hamile kalınabilir.

SORU :

Adetime 1 hafta kala ilişkiye girdim adet günüm geldi bir kaç damla lekem oldu kanama tam olmadı. Test yaptım ikinci çizgi silik çıktı hamile kalmış olabilir miyim ?

Evet hamile kalmış olabilirsiniz. Gördüğünüz lekelenme yerleşme kanaması olabilir. Gebelik testin de ikinci çizginin silik çıkması da gebeliği gösteriyor. Fakat unutulmamalıdırki her lekelenme gebelik kaynaklı değilidr. Testlerde bazı sebeplerden dolayı hatalı sonuç verebilir. Bu durum da yapılması gereken hcg testidir. Hcg testi gebe olup olmadığınız hakkın da % 100 netice verecektir.

Yumurtlama belirtileri

Yumurtlamanın gerçekleştiğine dair belirtiler ise şunlardır. Bu dönemde kasıklarınız da tuhaf ağrılar sancılar olabilir. Vajinal akıntınız artmış olacaktır. Genelde esnek ve su gibi berraktır. Gögüsleriniz hassaslaşır , cinsel istekte artış olur. Vücut ısınız da biraz artacaktır. Bunların dışında ovülasyon günlerini gösteren kitler vardır. Bu kitleri kullanarak bereketli günlerinizi belirleyebilirsiniz.

Yumurtlama düzensiz gerçekleşebilr. Adetten bir kaç gün önce olabilir. Bu dönemde birliktelik olursa üreme ile ilgili bir problem yoksa gebe kalınabilir. İlişkiden hemen sonra adet olursanız gebe kalmazsınız. Adetinize daha uzun bir süre varken ilişkiden hemen sonra kanama görmeniz rahimle ilgili problemlerden kaynaklanabilir. Rahmin tramvaya maruz kalması,vajinal fissür,rahim yaraları,polipler kistler, miyomlar enfeksiyonlar kanamaya neden olabilir. Tedavi edilmezlerse ciddi durumlar gelişebilir.

Genelde menpoza yeni girenlerde vajinal kuruluktan dolayı ilişki sonrası kanamalar olabilmektedir. Adet döneminize daha varken , İlişkiden hemen sonra kanama görürseniz mutlaka bir hekime görünün. Adetinize 1-2 gün kala ilişkiye girdiniz ve bir kaç damla kanamanız oldu devamı gelmedi. Bu kanama yerleşme kanaması olabilir. Bu durum da yapmanız gereken gebelik testi olmalıdır. Cinsi münasebet sonrası adet olmanız % 100 hamile olmadığınız anlamına gelmiyor.

Sevgili okurlar İlişkiden hemen sonra adet oldum hamile kalırmıyım? Adlı makalemizi incelediniz. Konuya dair soru ve yorumlarınızı bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilir, sorularınıza en kısa zaman da yanıt alabilirsiniz.

blank

155 thoughts on “İlişkiden hemen sonra adet oldum hamilemiyim ?

 • blank
  Aralık 3, 2020 tarihinde, saat 4:29 pm
  Permalink

  Merhabalar eşimle korumasız ilişkiye girdik ama kesinlikle içime boşalmadı. Üç gün sonra da regl oldum şuan aradan 20 gün geçti ama kendimde hamilelik şüphelerim var. Acilen cvp vere bilirmisiniz lütfen hamilemiyim?

 • blank
  Ekim 19, 2020 tarihinde, saat 12:05 am
  Permalink

  Hayatım tamam da regl miydin ? Regil isen hamile kalma şansın hiç yok sıfır yani. Tabiki eğer bu kanama regl ise ?

 • blank
  Ekim 18, 2020 tarihinde, saat 11:32 pm
  Permalink

  İkiski sırasında eşim içime boşaldı ertesi gün 2 gün kanamam oldu hamile kalmismiyimdir

 • blank
  Eylül 14, 2020 tarihinde, saat 8:23 pm
  Permalink

  Selamlar sevgili Merve,
  Hayatım yanlış bir anlaşılma olmasın özel bölgenize zevk suyu akıtmamıştır menidir o bu arada adet gördüğünüze göre hamile kalma ihtimaliniz yok ilişki yaşamadı iseniz muhtemelen adet göreceksiniz. Sevgiler.

 • blank
  Eylül 14, 2020 tarihinde, saat 8:22 pm
  Permalink

  Eşimle 10 gun önce ilişkiye girdik özel bölgeme zevk suyunu akitti spermi çok az 2 santim girdi canım ama ve bir hafta sonra adet oldum tekrar adet görür müyüm

 • blank
  Temmuz 17, 2020 tarihinde, saat 7:11 pm
  Permalink

  Hayır hamile olamaz adet olmuş sıkıntı yok.

 • blank
  Temmuz 17, 2020 tarihinde, saat 7:11 pm
  Permalink

  Selamlar İsimsiz,

  Hayır hamile olamaz adet olmuş hemde iki kere sıkıntı yok hamile asla kat’a değil.

 • blank
  Temmuz 17, 2020 tarihinde, saat 5:03 pm
  Permalink

  Merhabalar biz kız arkadaşımla 30 haziranda ilişkiye girdik fakat kesinlikle içine boşalma olmadı arkadaşım temmuz 15 de adet olduğunu söyledi yanı aradan 15 gün geçtikten sonra adet olmuş sizce hamilemidir ve zevk suyundan hamile kalmış olabilirmi

 • blank
  Temmuz 17, 2020 tarihinde, saat 10:35 am
  Permalink

  Meraba hocam biz kız arkadaşımla 30 ağustosta korunmasız ilişkiye girdik fakat içine boşalmadım kız arkadaşım 15 temmuzda adet oldu sizce hamilemidir

 • blank
  Haziran 29, 2020 tarihinde, saat 10:55 pm
  Permalink

  Eşim ilişkiden sonra yaklaşık 5 gün sonra adet oldu ama adet bittikten sonra kahverengi kan geldi hamile olabilir mi

 • blank
  Haziran 17, 2020 tarihinde, saat 1:15 am
  Permalink

  Selamlar Can, hayır hamilelik olmaz yani regl döneminde içine boşalsan da ( ki biz tavsiye etmiyoruz hijyen gerekçesi ile ) yine de hamile kalma ihtili yok denecek kadar düşük.

 • blank
  Haziran 16, 2020 tarihinde, saat 11:49 pm
  Permalink

  İlişkiden sonra adet olursa yani hamilelik gibi bir şey olmaz demi içine bosalsan bile kaç gün zaman geçerse adet olduğunda hamile olamaz demi

 • blank
  Haziran 16, 2020 tarihinde, saat 7:37 pm
  Permalink

  Selamlar Can, Hayır adet olmuş hamile olma ihtimali yok.

 • blank
  Haziran 16, 2020 tarihinde, saat 7:45 am
  Permalink

  sevgilimle ilişki yaşadık içine boşaldım ama 10 gün sonra adet oldu hamile olma ihtimali var mı acaba acil cevap bekliyorum lütfen.

 • blank
  Haziran 15, 2020 tarihinde, saat 6:57 am
  Permalink

  Selamlar Ayşe, hayır hayatım adet olan birisi hamile olmaz zaten 6 mayısta da adet olmuşsunuz size hamileliği düşündüren şey tamamen psikolojik korku.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.