İlişkiden sonra duş almak gebelikten korurmu ?

İlişkiden sonra duş almak gebeliği önlermi ? Hamile kalmayı engelleyecek bir çok doğum kontrol yöntemi vardır. En sık kullanılan doğum kontrol yöntemleri , prezervatif, doğum kontrol hapları,aylık iğneler, spiral dir. Her biri doğru uygulandığı taktirde gebeliği önler. Bu doğum kontrol yöntemlerini kullanmayanlar kendince farklı yöntemler dener. Geri çekme, vajinal duş , ovülasyon günlerini takip ederek korunma gibi. Bu uygulamaların çok etkili olmadığını belirtelim.

 

Soru : Korunmasız ilişki yaşadım . İlişkiden sonra duş aldım ve vajinamın içini yıkadım hamile kalırmıyım ?

Öncelikle belirtelimki banyo yapmak, vajinanın içini yıkamak gebe kalmanızı engellemez. Birliktelik esnasında gerçekleşen ejakülasyonla spermlerin sağlıklı ve hızlı olanları rahimde yol almaya başlar. Geri kalanı hızla vajinadan dışarı akar. Dolaysıyla yaptığınız işlem hamile kalmanızı engellemez. Gebe kalma planınız yoksa etkili bir doğum kontrol yöntemi tercih etmelisiniz.

Soru : Merhaba , ben yumurtlama günlerimi takip ederek ilişkiye giriyorum. Doğurgan olduğum dönemlerde ilişkiden kaçınıyorum. Fakat bu ay adetim gecikti hamile kalmış olabilir miyim ?

Evet hamile kalmış olabilirsiniz. Yumurtlamayı her zaman kesin olarak saptamak zordur. Takvim yöntemi,otomatik hesaplayıcılar olması gereken yaklaşık tarihi verir. Fakat ovülasyon zamansız gerçekleşebilir. Bu nedenle her dönem gebe kalmak mümkündür.

Soru : Merhaba, bizim doğum kontrol yöntemi olarak herhangi bir şey kullanmıyoruz. Eşim geri çekme yöntemini uyguluyor. Uzun zamandır bu şekilde korunuyorum. Ama bu defa adetim gecikti hamilemiyim acaba ?

SORU: hamile kalmak için ilişkiden ne kadar sonra duş alınmalı

HAMİLE kalabilmeniz açısından 15 20 dakika boyunca yatakta uzanmanız mümkün ise yastık ile sırtınızı desteklemeniz, spermlerin döllenmesini kolaylaştıracağından dolayı bu süreyi bekleyerek hamile kalmak için etki etmeniz mümkün olacaktır.

Geri çekme yöntemi sizi gebelikten % 100 korumaz. Çok riskli bir uygulamadır. Ejakülasyon gerçekleşmese dahi zevk suyuyla hamile kalmak mümkündür. Şayet gebe kalmayı düşünmüyorsanız daha uygun ve etkili doğum kontrol yöntemlerini deneyin.

Evet sevgili okurlar görüldüğü üzere banyo , vajinal duş yapma, geri çekeme yöntemi ve takvim yöntemi ile gebe kalma olasılığı vardır. Bu uygulamalar sizi istenmeyen gebelikten korumaz. Ayrıca bazı yöntemler sağlığınızı riske atabilir. Mesela bir çok kadın ilişkiden sonra vajinal duş yapıyor. Bu işlem sırasında rahminiz enfeksiyon kapabilir, vajinanın içini yırtıp çizebilirsiniz. Bunları yapmaktan kaçının. En azın dan prezervatif kullanarak hem cinsel yolla bulaşan hastalıklardan hemde gebe kalmaktan korunabilirsiniz. Prezervatifleri büyük marketlerden eczanelerden temin edebilirsiniz. İlişkiden sonra duş almak gebeliği önlermi? Adlı makalemizi okudunuz. Konuya dair soru ve yorumlarınızı bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilirsiniz. Sorularınıza en kısa zaman da dönüş olacaktır.

blank

4 thoughts on “İlişkiden sonra duş almak gebelikten korurmu ?

 • blank
  Şubat 12, 2021 tarihinde, saat 2:22 pm
  Permalink

  Selamlar GÜl, hayatım vajinana akma olasılığı eğer ayakta iseniz yok doğal olarak yer çekimi var aşağıya kaymıştır bacak diyorsun. Pek sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ha eğer Analdan çıkar çıkmaz ayakta iseniz poponuza boşaldı ise bulaş riski kesinlikle var. Tedbiren ertesi gün hapı kullanabilirsiniz.

 • blank
  Şubat 12, 2021 tarihinde, saat 12:19 am
  Permalink

  Merhaba ben analdan iliskiye gırdım fakat karşı cinsim hemen çekerken bacağımın oraya boşaldı vajina ma gelme olasılığı var Mi

 • blank
  Eylül 10, 2020 tarihinde, saat 4:05 pm
  Permalink

  Selamlar sevgili “a” hayatım sen şimdi konuşuyorsun ama aklım mantığım almıyor. Bitanem çiş yaptığın yer ayrı ilişkiye girdiğin yer ayrı. Sen halen sapla samanı birbirine karıştırıyorsun. İdrarını attığın yerden ilişkiye girsen tamam çiş yapsan içindeki spermler dışarı çıkar diyecem de senin ilişkiye girdiğin yer ayrı bir yer. Yani vajinal ilişkide penisin içine girdiği yer ile çiş yaptığın delik ayrı yerler. Dolayısı ile hamile kalma ihtimalin tabiki var. İdrar bunu engellemez. İdrar yapman, olası hamileliğinin önüne kesinlikle geçmez. Aşağıdaki linki incele istersen hamilelik var ise bu belirtileri görmen gerekiyor. https://www.hamilemiyim.org/hamilemiyim-ilk-hafta-gebelik-belirtileri-nelerdir/

 • blank
  Eylül 10, 2020 tarihinde, saat 2:41 pm
  Permalink

  Merhaba eşimle iliskide içime boşaldı bi lac dakka uzandım sonra kalktım banyo yaptım hamile kalma olasılığım varmı ve hemen idrarın geldi banyodayken bana soylermisinis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.