İlişkiden sonra kan gelmesi kadınlar kulübü hamilemiyim’de

İlişki Sonrası Adet Kanaması ( leke görülmesi ) Hamilemiyim Kadınlar Kulübü İlişki sonrası kanama nedenleri ve sebepleri nelerdir hamileliğe engel mi hamilelik mi işte tüm sorular cevapları ile burada

Bazı kadınlarda cinsel ilişkiden hemen sonra veya ertesi Günü hiç beklenmedik bir şekilde kanama görülebilmektedir. Bu durumun en muhtemel nedeni rahim ağzında klamidya adı verilen bakterinin ve diğer bazı etkenlerin yarattığı rahim ağzı enfeksiyonlarıdır.

Servisit olarak tanımlanan rahim ağzı enfeksiyonlarının tedavi edilmesi gereklidir. Tedavinin ihmali sonucunda rahim ağzı yaraları oluşmakta olup yaranın varlığı jinekolojik muayene ile kolayca tespit edilir.

Karşı cins ile girilen ilişkiden hemen sonrasında veya ertesi gün beklenmedik bir şekilde kanama veya leke şeklinde izler görülmesi olarak tanımlanabilir. En sık rastlanılan nedeni, rahim ağzında klamidya adı verilen bakterinin ve diğer bazı etkenlerin yarattığı rahimağzı enfeksiyonlarıdır.

Acaba Hamilemiyim Nasıl Anlarım ?

Diğer bir neden olarak rahimağzı polipleri sayılabilir. Bazen yeni başlamış ve dışarıya boşalmamış bir adet kanaması kadın tarafından ilişki sonrası kanama zannedilebilir.

Menopoz döneminde östrojen hormonunun azalması vajina duvarında incelmeye ve kuruluğa neden olur. Bu durum menopoz döneminde ilişki sonrasında zorlama ve aşınmaya bağlı, kanamanın en muhtemel nedeni olmakla beraber mutlaka jinekolojik inceleme yapılmalıdır. Rahimağzında kanser öncüsü lezyonlar veya rahimağzı kanseri ilişki sonrası kanama şeklinde belirti verebilirler. Bu nedenle ilişki sonrası kanama da ciddiye alınması gereken bir belirtidir ve doktora muayene olmakta büyük fayda vardır.

ilişkien sonra kanama yaşayan kadınlar
ilişkien sonra kanama yaşayan kadınlar

İLİŞKİDEN SONRA KANAMA OLURSA HAMİLE KALINIR MI HAMİLELİK BELİRTİSİMİ ?

Özellikle ilişkilerde yer alan ve sonrasında yaşanılan kanamalardan birisi de özellikle doğum yapmamış kadınların rahimlerindeki duvarın giriş bölümlerinin yırtılması ya da zorlanması olarak adlandırılır. Bu tür bir durumda iseniz bunu göz önünde bulundurmalısınız. Eğer daha önceden doğum yapmışsanız yani uzun yıllardır birliktelik yaşıyorsanız ve böyle bir durum ile karşılaştı iseniz bu hamileliğe engel değildir. Durumu doktorunuzun değerlendirmesi gerekiyor.

İLİŞKİDEN SONRA KAN GELDİ HAMİLE OLABİLİR MİYİM ?

İlişkinin üzerinden yani bi kaç gün sonra on gün on beş gün gibi bir süre olur ise belki bu yerleşme kanaması olabilir onun için aşağıdaki konu size yardımcı olacaktır.

 

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır

blank
blank

4 thoughts on “İlişkiden sonra kan gelmesi kadınlar kulübü hamilemiyim’de

 • blank
  Mayıs 29, 2020 tarihinde, saat 9:46 pm
  Permalink

  Selamlar beril, ilişkide biraz zorlanma olmuş olabilir bir de adet bittikten üç dört gönü kadar ilişkilerde pembemsi ya da kahverengi şeklinde lekelenmeler görünebilir bu normaldir.

 • blank
  Mayıs 20, 2020 tarihinde, saat 12:55 pm
  Permalink

  Selamlar adetim biteli 2 gün oldu sonrasında ilişkiye girdim sabah kalktıgımda pelte şeklinde kan gelmişti adetimle alakası var mıdır yoksa başka bir hastalık olabilir mi sizce

 • blank
  Kasım 14, 2014 tarihinde, saat 12:38 pm
  Permalink

  İlaç konusunda yönlendirme yapmıyoruz gebe olduğunuzu doktora bildirmedinizmi?

 • blank
  Kasım 13, 2014 tarihinde, saat 10:29 pm
  Permalink

  Bende 2 yıldır tedavi edilemeyen vücudumun yaptığı bir alerji var. Doktorum sipraktin şurup yazdı. 3güne bir bir ölçek alıyorum. 5haftalık hamileyim. Bebeğime zararı olur mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.