Kayganlaştırıcı kullanmak hamile kalmayı zorlaştırırmı?

KREM TÜKÜRÜK KAYGANLAŞTIRICI JEM KULLANANLAR HAMİLELİĞİ ENGELLER Mİ ? Kadınlar Kulübü Hamilemiyim

Hocam merhaba 1 yıllık evliyim. Birliktelik sırasında vajinamda kasılma ve ağrı oluyor. Tam anlamıyla birleşmede sıkıntı yaşıyorum.Bu yüzden kayganlaştırıcı kullanıyorum aynı zamanda bebekte istiyoruz.Kayganlaştırıcıların hamileliği engellediğini duydum bunun hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Kolay gelsin

İLİŞKİDE KAYGANLAŞTIRICI KREM jel TÜKÜRÜK GEBE KALMAYI ENGELLER Mİ ?

İlişki sırasında kayganlaştırıcı olarak tükürük veya diğer krem jel vs. gibi maddelerin kullanılması spermleri öldürerek hamileliği önleyebilir. Ayrıca yer çekiminin etkisiyle ayakta veya oturur pozisyonda kurulan ilişkide ya da ilişkiden hemen sonra ayağa kalkıldığında spermlerin rahim ağzındaki açıklıktan geçmeleri zorlaşır, ilişki sonrası kadının bir süre sırt üstü yatması hamilelik ihtimalini artırabilir. Her şeye rağmen tamamen sağlıklı bir çiftin hamilelik elde etme şansı her ay yüzde 25′tir. Hamilelik ve öncesindeki dönemde çiftlerin yüksek ısıya maruz kalmaktan kaçınmaları gerekir. Saunadan ve çok sıcak suyla banyo yapmaktan kaçınılmalıdır.

kayganlaştırıcı jel krem kullananlar

Ayrıca hamilelik ve hamilelik öncesi dönemde çalışma ortamında böcek öldürücü, kurşun, etilen oksit gibi kimyasal maddelere ve radyasyona maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Bu dönemde çamaşır suyu vs. gibi temizlik maddeleri kullanırken eldiven kullanmaya ve bu maddeleri solumamaya özen gösterilmelidir.

Günümüzde bilgisayar kullanımının yaygınlaşmasıyla video, display terminallerinden (bilgisayar ve televizyon ekranı) yayılan elektromanyetik alanın da hamilelere zararlı, olabileceği düşünülmektedir. Bu tip enerjiye maruz kalan kadınlarda düşük oranının arttığı gösterilmiştir. Bu zararlı etkiden korunmak için bilgisayar ekranından 80 cm. uzakta oturulması önerilir. Özellikle monitörlerin arka bölgelerinden uzakta oturmak gerekir.

Hamilemiyim İlk hafta gebelik belirtileri nelerdir


Doğum kontrol hapları en güvenilir doğum kontrol yöntemlerinden biri. Ancak doğum kontrol hapını uzun süre kullanan ve bırakan kadınlarda bir süre daha yumurtlama problemi görülebiliyor. Bu sebeple hamile kalmak için geçen süre diğer doğum kontrol yöntemlerine göre uzun olabiliyor. Bu uzamaya karşın, doğum kontrol hapı kullanımıyla kısırlığın arttığı konusunda herhangi bir kanıt yok. Doğum kontrol hapıyla korunan kadınlar hapları kullanmaya devam ederken de (örneğin kullanmaya yeni başladıklarında) veya kestikten hemen sonra hamile kalabilirler, bu durumda bebeğin sağlığı olumsuz etkilenmez.

Kayganlaştırıcı jel kullanarak hamile kalabilir miyim kullanmak zararlımı yorumlar 

Değerli kadınlarımız her türlü krem türükük kayganlaştırıjı jel ilişkide acı çekenlerin kullanacakları her şey hamileliğin önüne geçecektir. Zaten günümüz dünyasında hamile kalmanın ne kadar zorlaştığını biliyorsunuz. bu bakımdan jel kullananların dikkatli olması gerekiyor. Kullandığınız jel, tükürük, ve her türlü kremlerin içinde spermlerin anormalisini bozarak öldürecek bir çok kimyasal bulunmaktadır. Dolayısı ile yüzde yüz hamile kalamazsınız diyemesekte çok büyük etkisi olduğunu lütfen unutmayalım.

KADINLAR KULÜBÜ HAMİLEMİYİM ?

blank

24 thoughts on “Kayganlaştırıcı kullanmak hamile kalmayı zorlaştırırmı?

 • blank
  Mart 20, 2016 tarihinde, saat 8:07 pm
  Permalink

  Merhaba korunmasız her birliktelik istenmeyen gebelik açısından risktir..Beklenen mensinizde gecikme olursa test yaparsınız..

 • blank
  Mart 20, 2016 tarihinde, saat 11:53 am
  Permalink

  10. Haftalık hamileyken bebeğimin kalbi durdu, düşük yaptım. On-on bir gün sonra eşimle ilişkiye girdi ve istenmedik bir kaza oldu. Hamilelikten üç ay önce folik asite başlamam gerekiyordu. Şimdi çok korkuyorum hamile olma olasılığım var mı?

 • blank
  Mart 7, 2016 tarihinde, saat 12:30 pm
  Permalink

  Düşük yapıp yapmadığınızı bilmiyorsunuz bunu bizde biklemeyiz hekime görünüp muayene olun..

 • blank
  Şubat 29, 2016 tarihinde, saat 7:13 pm
  Permalink

  Ben bundan 10 gun once dusuk yaptim halen adet olmadim bunda vi anormallik varmi ader olma suresi kac gundur ve 3 parca et dokusu dusdu halen hamilelik belirtisi var yokda düsük yapmadim mi simdiden tesekurler iyi calismalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.