Kız Bebek Belirtileri Nelerdir

Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri nelerdir kız Bebeği gösteren işaretler hangileridir hamilemiyim kadınlar kulübünde

Ye ekşiyi getir ayşeyi en bilindik kız bebeğinizin olacağını gösteren işaretlerden birisi olarak kabul edilmektedir. Kabul edilmektedir diyoruz eskiler daha iyi bilir ama bazen ekşiyi çok fazla yeyip te oğlu olanları biliyorum. Yani bilimsel olarak net bir veri yok. bu bakımdan eskilerin söylediklerinin yanı sıra bilimsel verilerin dayanağı ve kız bebeğin işaretlerini hep birlikte incelek istiyoruz hanımlar. 🙂

Bebeğin Cinseyitini Erkekler Belirler

Hani eski türk filmlerinde işte bi kadın olamadın da bana erkek doğuramadın diye veryansın eden erkekler artık tarihe karıştı kızlar. Bilimsel araştırmalar ve veriler, anne karnındaki bebeğin cinsiyetini erkeklerin belirlediğini göstermekte. O zaman ekşiyi kim yiyecek 🙂 Ya da tatlıyı. Şimdi yapılan araştırmalarda bebeğinizin kız mı erkek mi olacağını bir tarafa bırakıp bildiğimiz uzmanların söylediği kız bebek işaretlerini hep birlikte incelemek istiyoruz.

Hamile kadının, hamilelik döneminde gösterdiği bazı fiziksel ve algısal belirtiler, bebeğin erkekmi kızmı olduğuna dair bazı tanımlamalara işaret etmektedir. Bebeğin kızmı erkekmi olduğuna dair belirtiler, bilimsel anlamda bir geçerliliği yoktur ve kesinlik içermez. Anne babanın, bebeğin cinsiyetini öğrenmesi, ultrason yöntemi ile gebeliğin 16 ila 20. haftaları arasında mümkün olmaktadır.

Gebelikte erkek bebek belirtileri

Kız Bebek Belirtileri Nelerdir ?
-Aşırı Mide Bulantısı kız bebek belirtisi olabilir,

-Hamile kadının tüketmek için daha çok şekerli ve tatlı besinleri tercih etmesinin yanı sıra, portakal suyu başta olma üzere; meyveye aş ermesi bebeğin kız olacağının en belirgin işareti sayılıyor.

-Gebeliğin, anne adayını sinirli, yorgun, öfkeli ve huysuz bir ruh haline sokması da kız bebek belirtisi olarak görülüyor.

-Gebeliğin ilk aylarında görülen aşırı mide bulantısı da kız olduğuna dair önemli bir işaret…

-Sol göğsün, sağ göğse göre daha fazla irileşmesi ya da göğüslerdeki anormal büyüme de kız bebek belirtilerindendir,

-Saçlarda kızıl teller oluşması,

-Eğer bebeğiniz kız ise karın bölgesinin karpuz gibi görünmesi ve fetusun karında yüksekte taşınması,

-Yüzün şişmesi, kalça ve basenlerde kilo fazlası, idrarın mat ve açık sarı renkte olması gibi fiziksel değişimler de söz konusu…

Fetusun, karnın solunda taşınması da kız bebek belirtilerinden sayılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.