gebe

Meme başı akıntısı nedenleri ve tedavisi

Bu konu Meme başı akıntısı nedenleri ve tedavisi hakkın da bilgiler vermektedir.

Meme başı akıntısı bir çok kadın da  görülen hastalıklar dan biri.  Akıntı genelde  yağlı süte benziyor ve her iki

memede de görülebiliyor. Meme başı akıntısı  hakkın da tüm detayları yazımızın devamın da bulabilirsiniz..

 

 

Meme başı akıntısı , meme ucundan gelen  değişik renk ve kıvam da olan bir akıntıdır.  Genelde  meme de ağrı ile beraber eşlik eder.  Meme başı akıntısı uyu huylu olmakla beraber  kanser habercisi de olabilir. Bu yüzden meme başı akıntısı ile karşılaşıldığın da mutlak surette hekime görünülmelidir.

 

Meme başı akıntısı her iki memenin aşırı uyarılması sonucu olabilir. Meme başı akıntısı nın  nedeni arşatırıldığın da, ne kadar sık aralıklarla akıntının olduğu, meme başı akıntısının rengi, tek memedenmi , iki memedenmi akıntının gerçekleştiği irdelenmesi gerekir. Meme başı akıntısın da renk ve kıvamın önemli, olduğunu belirttik. Meme de kanlı ve açık renkli bir akıntı söz konusu ise bu meme kanserinin belirtisi olabilir.

 

Meme başı akıntısı olan kadınların çoğu hekime görünmezler. Bu durumu dikkate almazlar. Meme başının akıntıları mutlaka incelenmelidir. Meme başı akıntılarında hastalık riski ilerleyen yaşla birlikte artmaktadır. Her meme başı akıntısı hastalık değildir. Kullanılan bazı ilaçlar da meme başı akıntılarına neden olabilmektedir. Özellikle doğum kontrol hapları, mide ilaçları  meme başı akıntısına neden olabilir.

 

Meme başı akıntısı sıktığınız zaman geliyorsa yada dar sütyen giydiğiniz de gerçekleşiyorsa  bu normal bir durum dur. Fakat kendiliğin den oluşan meme başı akıntılarını dikkate almak gerekir. Patolojik meme başı akıntısı  tek bir memeden ve tek bir kanaldan gerçekleşmektedir.  Genelde akıntı kanlı  olur.  Kanlı akıntı meme kanseri habericisidir. Yeşil renkli akıntı fibrokistlere işaret eder.  Her iki akıntının nedeni mutlak surette iyi araştırılmalı ve değerlendirilmelidir.

 

Meme başı akıntısı sebebi ile tetkitler yapılır . Bu tetkitler temiz çıksa bile  düzenli aralıklarla meme muayenesine gidilmelidir. Ayrıca gerekirse ameliyat yapılmalıdır. Ameliyat esnasın da alınan parçalar incelenmeli , hastanın yaşam kalitesi uzatılmalıdır. Meme başı akıntısın da  MR , endoskopi  ve meme kanallarını görüntüleyen teknikler kullanılır. Sevgili hanımlar makalemiz den anlaşıldığı gibi tanısal değerlendirme önemlidir. Meme başı akıntısı ile karşılaştığınız da zaman kaybetme den genel cerraha görünün..Sağlıklı günler diliyoruz..

2016-08-19


2015 Türbanlı gelin başı tasarımları ve modelleri

2015 Türbanlı gelin başı tasarımları ve modelleri

2015 Türbanlı gelin başı tasarımları ve modelleri konusunu incelemektesiniz. 2015 yılında tesettür gelin başı modellerinde oldukça

Meme kistleri kansere dönüşürmü?

Meme kistleri kansere dönüşürmü?

Bu konu meme kistleri kansere dönüşürmü hakkında bilgiler içermektedir.

Meme estetiği nasıl yapılır ?

Meme estetiği nasıl yapılır ?

Bu konu meme estetiği nasıl yapılır ve meme estetiği hakkında bilgiler vermektedir

Meme kanserin de risk faktörleri

Meme kanserin de risk faktörleri

Bu konu , Meme kanserin de risk faktörleri hakkın da bilgiler vermektedir.

Meme kanseri taraması hakkında bilgiler

Meme kanseri taraması hakkında bilgiler

Meme taraması nasıl yapılır meme kanserinin tedavisi kemoterapi ve bilinmesi gereken önemli bilgiler

Meme kanseri nasıl teşhis ve tedavi edilir ?

Meme kanseri nasıl teşhis ve tedavi edilir ?

Bu konu Meme kanseri nasıl teşhis ve tedavi edilir hakkın da bilgiler vermektedir.


Yorum Gönder