Metabolizmayı hızlandıran öneriler

Bu konu Metabolizmayı hızlandıran öneriler hakkın da bilgiler vermektedir.

Fazla kilolarınızın nedeni yavaş çalışan metabolizmanız olabilir.Hareketsiz yaşam,dengesiz beslenme ,stres metabolizma nın yavaş çalışmasına sebebiyet verebilir.Vereceğimiz bilgiler ve önerilerle

metabolizmanızın hızlı çalışmasına yardımcı olabilir,fazla kilolarınız dan kurtulabilirsiniz.Metabolizmayı hızlandıran öneriler yazımızın devamın da.

Metabolizma  gerek bedenimizi gerekse kilomuzu etkileyen  faktörlerden biridir.Yani vücudun kalori yakma işlevine metabolizma diyebiliriz.Bazı nedenlerden ötürü metabolizma bozulabilir.Yani daha hızlı çalışan metabolizma yavaşlayabilir.Buda kilo alımına kişiyi elverişli hale getirir.Her bireyin  metabolizması farklıdır.Düzenli ve dengeli beslenmeye rağmen kilo veremiyorsanız metabolizmanız yavaş çalışıyor demektir.Bu yüzden mutlak surette bir beslenme uzmanına görünmeniz gerekir.

Metabolizmayı etkileyen bir çok durum var.Kronik rahatsızlıklar,kullanılan ilaçlar,yaşam tarzı, bilinçsizce yapılan sporlar,genetik faktörler ve stres metabolizmanın çalışma düzenini bozabilmektedir.Metabolizma genç yaşlarda daha hızlı çalışırken ilerleyen yaşla beraber değişkenlik gösterip yavaşlayabilir.Peki metabolizmanın hızlı çalışması için ne yapmalı nelere dikkat etmek gerekir ?

Kural  1 öncelik beslenme uzmanına görünün. Size özel beslenme programı ve egzersizlerle  metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.Daha sonra yapacağınız  ikinci adım her sabah uyandığınız da 1 bardak su içmeniz.Vücudunda su seviyesi az olanlarda metabolizma yavaş çalışır.Bir çok kişi günün ilk öğünü olan kahvaltıyı atlatır.Bunu kesinlikle yapmayın.Kahvaltı atlatmayın .Kahvaltıda yer alan süt ve süt ürünleri,yumurta ve tam tahıllı ekmek tüketin.Ara öğünlerde mutlaka sebze meyve  tüketin.Fazla kaloriden uzak durun.Geç saatlerde yemek yemeyin.Geç saatlerde yenilen yemek ,metabolizmayı yavşalatır ayrıca kilo almanızı sağlar.

Menünüzde mutlaka posalı,lifli besinler olsun.Yemeklerinizden baharatı eksik etmeyin.Özellikle kırmızı biberi, metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar.Sürekli oturan biriyseniz hareketli olun sabah sporlarını,akşam yürüyüşlerini yapmaya çalışın.Gün için de kahve içmekte metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlayacaktır.Bunun yanısıra yeşil çay da tüketebilirsiniz.Yeşil çayın kilo vermede önemli etkisi olduğunu ,özellikle yenilen yemek sonrası tüketilmesi gerektiğini uzmanlar vurguluyor.Ayrıca metabolizmayı hızlandırıcı olarak tarçın çayını tüketmekte öneriliyor.Gördüğünüz gibi her problemin çaresi dengeli ve düzenli beslenmekten geçiyor.Sağlıklı bir yaşam için beslenmenize ve kilo alımınıza dikkat edin.Metabolizma çalıştıran önerileriniz ,deneyimleriniz var ise bize bu başlık altından paylaşımda bulunarak katkıda bulunabilirsiniz.Sağlıklı günler diliyoruz..

 

2016-05-26


Yumurtlama Dönemi Tesbiti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yumurtlama Dönemi Tesbiti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yumurtlama dönemi belirtileri Ovulasyon günü her kadına göre değişir. Bunu anlamak için bazal temperatür denen bir

3-4 Aylık Bebek Menüsü

3-4 Aylık Bebek Menüsü

3 - 4 aylık olan bebeğe neler verilmeli ? Bebek menüsü örneği ve bilinmesi gerekenleri sizlere

Beta HCG testi örneği

Beta HCG testi örneği

Beta hcg testi örneği - Beta hcg testinden hamile olduğumuzu nasıl anlarız ? Kanda gebelik haftası

Hamile Kalamama Sorunları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hamile Kalamama Sorunları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hamile Kalamıyorum neden ? Ne Yapmalıyım ? Hamile kalamamanın birbirinden çok nedeni var kızlar. Yumurtlama döneminizi kaçırmanız,

Göbekten Su alınması ( Down Sendromu ) Bilgiler

Göbekten Su alınması ( Down Sendromu ) Bilgiler

Down Sendromu nedir ? Down Sendromu Nedenleri ? Down Sendromu Belirtileri ? Down Sendromlu çocuk sahibi ailelerin

Bakteriyel Vajinoz hakkında bilinmesi gerekenler

Bakteriyel Vajinoz hakkında bilinmesi gerekenler

Bakteriyel Vajinoz Nedir ? Kadınlarda görülen ve "Bakteriyel Vajinoz" olarak adlandırılan bakteriyel genital enfeksiyonun etkenlerinden biridir. Bu


Yorum Gönder

Etiketler :