Oral ilişkinin sağlık açısından zararları

Cinsel ilişki ,kadın ve erkeğin fiziksel ruhsal olarak doyuma ulaştığı , hayatın olmazsa olmazı bir ihtiyaçtır. Ayrıca cinsel ilişki , erkeğin ve kadının cinsel organlarıyla birleşme , zevk yada üreme amaçlıdır.Çiftler çeşitli fantazilerle yaşmlarını renklendirmek isterler. Sayısız cinsel fantazi vardır. Anal birleşme , oral ilişki bunlardan ikisidir. Her ikisi de çiftler arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Oral ilişki ve anal ilişki dini açıdan ele alınarak her dönem tartışma konsu olmuştur. Tartışmalar şöyle dursun , anal ilişkinin de oral ilişkinin de sağlık açısından zararlı olduğu , araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır. İslam dinide her iki duruma sıcak bakmamış ve anal ilişkiyi kesinlikle yasaklamıştır. Oral ilişkinin helalmi yoksa harammı  , olup olmadığı  konusunda Kuranı  Kerimde ve sünnette açık bir delil yoktur. Fakat helal ve haram olan şeyler bellidir. Şüpheli konulardan sakınmak gerekir .

 

Bazı islam alimleri  oral ilişki hakkında ayet ve hadis olmadığını bundan ötürü oral ilişkinin caiz olduğunu belirtmektedirler. Oral ilişki esnasında kadının sperm yutması hemen akla , sperm yutmak helalmi , harammı sorusunu getirmektedir. Öncelikle şunu belirtelimki , bir şeyin haram olması için  bir delilin bulunması gerekir. Ancak bazı şeylerde durum böyle değildir. Mesela kuranı kerimde necaset yenmez demiyor yada idrar içmek haramıdr diye yazmıyor. Bakara 168 de Ey insanlar! Bütün yeryüzündeki nimetlerimden helal olmak, temiz olmak şartıyla yiyin diye yazıyor. Burdan yola çıkarak sperm yutmanın helalmi yoksa harammı sorusunun cevabına haramdır diyebiliriz.

 

Oral ilişki zararlımı,oral ilişkinin zararları nelerdir , oral ilişki  faydalımı birazda bunlara değinelim. Oral ilişkini , hem kadına hem erkeğe cinsel hazzı vermekle birlikte , ilişki konforlu kılar. Oral ilişki yapmadan önce erkeğin oranını yıkaması, kadının dişlerini fırçalaması olası hastalıklardan bir nebze de olsa korur. Oral ilişki esnasında çabuk mikrop kapılabilir. Şayet erkeğin cinsel yolla bulaşan bir hastalığı varsa ,kadının ağızla temasıyla , hastalığın bulaşmasına neden olur. Ağızda ilitihaplı yaralar, uçuklar, iltihaplı dişler de oral ilişki esnasında erkeğe mikrop bulaştırabilir.

 

Oral ilişki bir sapkınlık değildir. Çiftlerin birbirlerini dilleri ile uyarması yüksek derecede ilişkiden haz almayı sağlar. Oral ilişki öncesi gerekli ağız hijyeni ve genital bölgelerin temizliği , ilişkiyi sağlıklı kılmakla birlikte , çiftleri hastalıklardan korur. Oral ilişkide dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında ki konumuzu incelediniz. Oral ilişki ile ilgili sorularınızı bizlere bu başlık altından yönlendirebilir, sorularınıza en kısa sürede yanıt alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.