Pkolu Olup Hamile Kalanlar

PKOLU OLUP AŞILAMA İLE HAMİLE KALANLAR Kadınlar Külübü Hamilemiyim ?

Sayfamıza bir çok bayanın sorunu olan pko hakkında yoğun şekilde soru oluyorz.Pkoluyum çocuğum olmuyor,pkoluyum adet olmuyorum,pkoluyum yumurtlamam gerçekleşmiyor hamile kalırmıyım? Pko mutlaka tedavi edilmesi gereken bir durumdur,kadınlarda görülen en sık metabolik bozukluktur.

Başlıca belirtisi adet görememe ve yumurtlama bozukluğu,yumurtlama bozukluğuna sebep kısırlık. .Polikistik Over Sendromu olan hastalar da ultrasonografide yumurtalıklarda büyüme, yumurtalık kapsülünde kalınlaşma ve  hemen altında birçok 10 taneden fazla küçük kist görülür. Ancak bu görünümün olması her zaman polikistik over sendromu olduğunu göstermez, çünkü normal kadınların % 23’ünde de ultrasonografide aynı bulgulara rastlanabilirler durumlarda PKO’lu bir kadın düzenli olarak adet görebilmesine karşın, genellikle 35 günün üzerinde ve düzensiz aralıklarla adet kanaması görülür.

Bazı durumlarda PKO, tekrarlayan düşüklere neden olabilmektedir. Tedavide Çocuk isteyen hastalarda yumurtlamayı uyaran ilaçlar kullanılır tedavi yöntemleriyle hala gebelik elde edilemeyen hastalarda seçenek tüp bebek tir. Çocuk istemeyen hastalarda en çok kullanılan tedavi seçeneklerinden birisi doğum kontrol hapları ve progesteron hormonlarıdır. Adet düzensizliği adet görememe ve kısırlık bulguıularında mutlaka hekime görünmenizi tavsiye ediyoruz.

PKOLU OLUP KENDİLİĞİNDEN HAMİLE KALANLAR AZ DEĞİL

Pko yani Polistik Over Sendromu olupta kendiliğinden hamile kalan kadınlarımızın zaman zaman konularımıza yorum olarak yazdığına şahit oluyoruz. Sizler de böyle bir durum var ise ya da sormak istediğinizi bizlere yazabilir anında cevap alabilirsiniz.

PKOLU OLUP NASIL HAMİLE KALDINIZ ?

Bu rahatsızlığı yaşama süreciniz gittiğiniz doktor yaşadığınız şelir ve doktor ile birlikte hastane tavsiyesi verebilir misiniz ? Siz bu durumu yaşadı iseniz nasıl oldu da hamile kaldınız bizlere anlatabilir misiniz ?

PKOLU OLUP KİLO VERİP HAMİLE KALANLAR DA VAR 

Pko sürecinde almış olduğu fazla kilolardan kurtularak doğal süreçte kendiliğinden hamile kalan kadınlarımızın olduğunu da biliyoruz. Hiç bir ilaç ve doktor tedavisi olmadan kilo verme yöntemi ile gebe kalabilirsiniz lütfen bunu deneyin.

PKOLU OLUP KLOMEN KULLANANLAR

Pko tadavisi sürecinde doktorlarınızın sizlere vereceği ilaçlardan birisi de klomendir arkadaşlarım. Daha önceden sitemizde bu ilacı kullanarak hamile kalanlar için açtığımız konumuz var dilerseniz daha ayrıntılı bilgi için bu konumuza bakabilirsiniz. Lütfen doktor tavsiyesi reçetesi olmadan bu ilacı kullanmayınız.

Klomenle hamile kalanlar

 

2 thoughts on “Pkolu Olup Hamile Kalanlar

 • blank
  Haziran 16, 2020 tarihinde, saat 7:55 pm
  Permalink

  Merhaba ara lekelenmnin bir çok nedeni var. Mensiniz başlamazsa beklediğiniz tarihte gebelik testi yapın .Sevgiler

 • blank
  Haziran 16, 2020 tarihinde, saat 7:54 pm
  Permalink

  Merhabalar birşey sorucam. Ben haziranin 11 adet oldum ve 14 bittim. Daha sonra haziranin 21 de korunmasiz bir iliski yasadim bilincli olarak ve bie haftayi geçkin bir sure hep yaptik. Su anda temmuz ayinin 11 de adet lazim olmam iken dün bir iki damla kirmizi acik kan geldi ama devami gelmedi dahha sonra ki günde bir iki damla geldi ne yapmam lazim ne onerirsiniz? Normalde adet olmama daha zaman var ve normalde bu sekil olmam adet ilk kahverengi bir akinti gelir daha sonra adetim başlar di ama bu sefeeki bole olmadi acaba bu hamile likmidir???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.